Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Omega widziałeś tarcze kolegi Armagedon123? Myślę, że nie, więc trudno określać "naciąganiem". Grubość tarcz trzeba przede wszystkim zmierzyć i wtedy zastanowić się co dalej, ile jeszcze przejadą.

Auto obecnie ma przejechane 46 tyś. km, na następny przegląd może przyjechać mają prawie 80 tyś., niestety taki urok serwisowania  ASO.

Nie ma klocków ceramicznych, tym bardziej za 200 złotych, w/w przypadku, kiedy tarcze są już "podjechane" aby wykorzystać ewentualną pozostałą grubość, warto pomyśleć o klockach miękkich.

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, bo mnie kolega Armagedon jeszcze nie zaprosił :) Przecież napisał "nie jeżdżę agresywnie" Co tu oglądać?? Nowe tarcze po 46k km?? Ale się kolega na mnie uparł. Jak to nie ma klocków??? Dowód: Klocki Ceramiczne JURID WHITE RENAULT MEGANE III Kleczew - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe konstrukcje mają mały zakres między grubością nowych do minimalnej grubości i jeśli się już do niej zbliża grubość tarczy to zalecenie jest wymiany kompletu.

Coś mnie wzieło żeby sprawdzić ,nowa 8mm ,a dopuszczalna grubość 7mm - niezłe jajka i co się dziwić że już do wymiany. Grubość nowych to też śmiech.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno, a drugie że te tarcze musza być zrobione z jakiegoś gownolitu. 
 

Fabryczne hamulce w Octavii 2016 rok wytrzymały - klocki przód 60 tys, tarcze 120 tys. Tył klocki 100, tarcze 150 tys. 
wymienilem na ate powerdisc i klocki ate.

Teraz zrobiłem przeglad na 220 tys - wymiana tarcz i klocków przód na takie same ate, i klocków tył. 

Jeżdzę szybko i dynamicznie, 190 koni i 420 Nm zachęca do tego. 
 

Dla porównania w Kadjarze 49 tys przebiegu i przód do wymiany w całości - a jeździ nim żona ;). Może po prostu Renowka montuje za małe hamulce i stąd takie szybkie zużycie - bo hamowanie jest super, na pewno hamulec jest ostrzejszy niż w nowym passacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Szukam tarcz tylnych do M4 1,6 16V - wykonanie cuschinetto czyli wraz z łożyskiem i ABS . Na forum polecacie ATE i TRW - jednak przeszukałem katalogi obu firm i niestety nic nie ma.

Teraz pytanie czy te firmy wycofały się z tego rozwiązania, czy nigdy nie miały ich w ofercie? Ktoś ma założone te wersje tarcz z tych firm?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z hurtowni iparts (duży wybór i przystępna cena). Miałem w samochodzie montowane tarcze firmy ATE, TRW, BOSCH. Zdecydowanie polecam TRW lub OEM ( aktualnie mam na tylnej osi) , klocki tego samego producenta i będzie dobrze. Na klockach OEM była firma TEXTAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę temat.  

Pytanie dotyczy tarczy na tył jakie polecacie i z tego co czytam są wersje z łożyskami i bez ? 

Edit:

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tych tarcz ? https://allegro.pl/oferta/tarcze-hamulcowe-meyle-16-15-523-4124-14890151375

Lub tych

https://allegro.pl/oferta/tarcza-ham-renault-t-megane-1-2-1-6-16-quaro-qd6302-tarcza-hamulcowa-14867643547

Edit:

Z powodu braku odpowiedzi zaryzykowałem i kupiłem tarcze Qaro. Do tego klocki też Qaro. Jak zamontuje dam znać czy było warto.

Edytowane przez Dexter85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!