Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
15 godzin temu, PCet napisał:

Ile km przejechaliście na jednych tarczach? Mam obecnie 45k i klocki na pewno idą do wymiany (przód/tył), a na tarczach jest lekki rant (tak z 1mm).

45 tyś - przód tarcze ,klocki

50 tyś- tył tarcze ,klocki

 

tanio nie było ,choć i tak po kosztach bo u osiedlowego mechanika , ale założone lepsze i w końcu nic nie piszczy jak to miało miejsce na fabrycznym szrocie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest, że w ASO mówią mi: tarcze na przód 269mm, a jak idę do sklepu motoryzacyjnego to proponują 280mm. Reszta: wysokość, otwory itp wygląda, że się zgadzają. Różnice są jeszcze w grubościach. Ma to konkretne znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie jak to jest z tarczami i klockami do Megane IV na tył?.

Mój mechanik w bazie z częściami nie mógł znaleźć  standardowych tylko zestaw z łożyskami. Po zamówieniu niby mu nie pasowały. Ok 4mm- nie pamiętam czy za  duże.

Klocki powinny mieć jakiś frez wg niego. Sugerował że musi to być oryginał i że zobaczy w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 18:11, PCet napisał:

Na tył są zintegrowane z łożyskami. Robiłem ostatnio rekonesans i z zamiennikami jest podobno kłopot (przynajmniej do mojego 1.6SCe)

Domniemam że tak jak w innych modelach koncernu, będzie to zestaw z którejś z ostatnich poprzedniczki. Czyli megi 3  po lifcie. Tym tropem bym poszedł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 20:29, warmiak4 napisał:

Witam. Mam pytanie jak to jest z tarczami i klockami do Megane IV na tył?.

Mój mechanik w bazie z częściami nie mógł znaleźć  standardowych tylko zestaw z łożyskami. Po zamówieniu niby mu nie pasowały. Ok 4mm- nie pamiętam czy za  duże.

Klocki powinny mieć jakiś frez wg niego. Sugerował że musi to być oryginał i że zobaczy w poniedziałek.

 Mój znalazł oryginał oraz TRW  z tym że z tej firmy zamówił od razu dwa rozmiary żeby na bank pasowało i te zostały założone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 28.11.2019 o 14:33, PCet napisał:

Ręce opadają, bo w ASO po VIN mi sprawdzali... powiedzieli 269 (nie 296). Nic, wezmę centymetr i się okaże...

 

W praktyce się okazało, że z przodu są 269mm. Generalnie, zamawiając w sklepie oryginały, dostałem:

1. Tarcze przód opisane jako Daster: 402066300R

2. Tarcze tył opisane jako Megane IV: 432000166R

3. Klocki P Modus/Clio: 410608481R

4. Klocki T Megane III: 440604694R

 

Bawcie się dobrze na Sylwestra!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lelupi napisał:

Szybko coś wam te tarcze poszły, 1 mm rant to żaden rant.

50 tyś na tył?  To nawet na klocki mało, a na tarcze? Motoryzacja na psy schodzi!

 

1mm po każdej stronie i masz 2mm z całkowitej grubości, a na tarczy stoi np: 22mm grubość początkowa, 19.5mm zalecana grubość minimalna.

U mnie rant był nieco ponad mm z przodu i 1mm z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!