Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śwatła do jazdy dziennej pełny led- kończą żywota


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie,

 

Dotarły do mnie diody tyle,że wydają się jakieś małe.

Trzeba odkręcić drl'a i sprawdzić.

 

Ogólnie znalazłem tester lan i próbowałem wlutować diodę od drl'a w miejsce starej diody z płyty testera-udało się,ale nie było to łatwe zwykłą lutownicą.

Dioda świeci białym intensywnym światłem,ale świeci jedynie jedno pole.

Jak testowałem diody multimetrem to też świeciło jedno pole.

 

Możliwe jest by zbyt niskie napięcie powodowało świecenie tylko jednego pola?

 

Ciekawosta-usunięcie tych żółtych oczek sprawiło,że diody świecą intensywnym niebieskim światłem :)

 

20230706_175209.jpg

Edytowane przez tomi222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
22 minuty temu, TIREX napisał:

Tylko wystarczy wymienić MODUŁ LED i po problemie

Najpierw wyczyść moduł.

Bardziej prawdopodobne jest to,że światłowód w lampie jest przypalony-delikatnie wyczyść i też bd dobrze.

W dniu 1.07.2023 o 23:41, jabrze napisał:

Już nic nie doposażysz - dioda jest przegrzana i pozostaje tylko wymiana.

Jakiś miesiąc temu przysiadłem do tematu ponownie,rozebrałem przód auta,zdemontowałem lempę,moduł led i okazało się,że dioda wcale nie była przegrzana/wypalona.

Tak się złożyło,że plastik od światłowodu wtopił się w diodę,ale dało się to zeskrobać delikatnie i jest w 100% tak jak być powinno z modułem led.

Lampa po małych modyfikacjach też świeci lepiej,ale nie idealnie.

W dniu 2.07.2023 o 00:04, kitza napisał:

Obie diody przypalone

Myślę,że będzie podobnie jak i u mnie.

Kupiłem nawet uszkodzoną lampę (też kiepsko świeciło),gdzie moduł okazał się całkowicie sprawny,ale światłowód był nadtopiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Żeby dostać się do jeża nie trzeba rozbierać przodu auta. Wystarczy ściągnąć koło albo skręcić kołem. Nadkole jest na plastikowych zapinkach. Tam jest fajny dostęp do śrub od jeża. Przewiń kilka stron postu do tyłu tam jest kilka moich zdjęć to zobaczysz. U mnie akurat moduł był dobry, a światłowód w lampie przypalony. Wyczyściłem go i wszystko było okej ale widzę że lampy znowu pożółkły. Muszę znaleźć chwilę czasu w jakiś weekend żeby to zrobić, a nie mam gdzie, więc tylko pozostaje mi parking i ładna pogoda w sobotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, phiron napisał:

Żeby dostać się do jeża nie trzeba rozbierać przodu auta.

Zgadza się,wielokrotnie wyciągałem jeża tak jak opisujesz,ale żeby wyciągnąć lampę konieczne jest ściągnięcie przodu.

Ogólnie czyszczenie światłowodu daje efekt na krótki czas.Lepiej jest wyciągnąć lampę i go wypolerować.

Ja właśnie czyszcząc od dołu go ukruszyłem-myślę by go uciąć na wprost i zrobić wstawkę bo mam inna uszkodzoną lampę i dokładnie ten sam światłowód jest w niej stopiony😉

Na ten moment świeci ok,ale grubość światła jest trochę mniejsza niż w drugiej sprawnej lampie.

Edytowane przez tomi222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, phiron napisał:

żeby uciąć i spolerować, żeby odsunąć od jeża jeśli się da.

 

Da się,ale wtedy intensywność świecenia jeża będzie mniejsza.

Mam tak teraz przerobione.

28 minut temu, Pepone napisał:

bo przegrzewająca się dioda degraduje plastik światłowodu

A ja myślę,że to nie wina diody a świtłowodu.

Chyba,że faktycznie w każdej megance akurat ta boczna dioda jest winna bo w zasadzie tylko ten dolny wąs żółknie-przynajmmiej ja tylko te widziałem zżółknięte/słabo świecące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopadło i mnie lecz powstała zagwostka. Podłożyłem 3 szt jeży we wszystkich sytuacja taka sama, światłowód wygląda jak nowy a świeci na lekko żółty odcień przecież to niemożliwe żeby ten światłowód był wypalony od połowy i to jeszcze tej dalszej od źródła swiatła

20231102_170052.jpg

20231102_165741.jpg

Edytowane przez Damian199285
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Damian199285 napisał:

światłowód wygląda jak nowy a świeci na lekko żółty odcień 

To jest całkowicie normalne.

Schylisz się i odcień będzie bielszy-zależnie jak patrzysz.

W mojej ocenie jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomi222 napisał:

 

W mojej ocenie jest bardzo dobrze.

Zauważ że końcówki leda są żółte i jakby słabiej swieca. To są pozycyjne na dziennych jest jeszcze gorzej. A tak ogólnie to ciulowe zdj zrobiłem. A druga lampa świeci na biało.

Edytowane przez Damian199285
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby było dobrze bo u mnie od strony kierowcy świeci tak sobie, a od pasażera żółto i do połowy. Powinny świecić białym jasnym światłem jak wszystkie do jazdy dziennej. Co patrzę na inne samochody to dzienne jarają po oczach jak oszalałe, a u mnie zdechłe. Kupiłem frezarkę do paznokci i jak tylko w weekend nie będzie padało to spróbuję ożywić lampę. Wrzucę zdjęcia z przed i po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damian199285 napisał:

Zauważ że końcówki leda są żółte i jakby słabiej swieca

Więc albo światłowód nie dotyka diody albo jest on żółty/przypalony.

Inna opcja to nalot na diodzie.

4 minuty temu, phiron napisał:

Kupiłem frezarkę do paznokc

Delikatnie ze światłowodem bo jest bardzo kruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damian199285 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Nie da się, ale źle przeczytałem.

Ty wymieniałeś jeże a ja skojarzyłem, że światłowody.

Także luknij na światłowód czy nie jest żółty lub czy nie jest lekko przypalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!