Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Śwatła do jazdy dziennej pełny led- kończą żywota


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, rafa85 napisał:

Przez 3.5 roku mogła się świecić zarówno przez 100 godzin, jak i przez milion. Czas nie jest tu wyznacznikiem.

 

Nie, nie mogła świecić milion godzin, a dlaczego to już masz wyjaśnione powyżej i właśnie o to mi chodziło pisząc, że taka lampa może mieć maksymalnie 3,5 roku i nawet gdyby świeciła non stop nie powinna się tak zachowywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich matematyków nie rozumiejących przesłania mojego wpisu - dziękuję za czujność, szanuję, co nie zmienia faktu, że lampa przez 3.5 roku mogła świecić zarówno non stop, jak i wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze! Nikt nikogo nie chce urazić itp, dyskusja jest o tym, że żywotnośćLED jest przewidziana na bardzo długo więc dziwne jest to jak szybko padają. Ja mam auto 2 letnie, ma 34tys nalatane, a już padła mi 1 dioda w "wąsie". Dodam, że auto kupiłem roczne i zakładając że poprzedni właściciel z niego non stop korzystal, a ja jeżdżę ok 8k rocznie to przykro mi z tej straty 1 diody :). Stąd też wymieniłem całe lampy na LED :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko elektronika, choćby żywotność tej lampy była ustalona na 20 lat intensywnego użytkowania, to nie wykluczone, że nie zepsuje się po roku. 

W każdym bądź razie zarówno u elektryka jak i u mechanika specjalizującego się w renault powiedziano mi, że wymiana. W ASO się nawet nie spotkali z takim czymś, a nie uśmiecha mi się wydawać 250zl za samą diagnozę. 

Poza tym, myślę, że jest mnóstwo takich samochodów, w ktorych ledy tracą swoją barwę, tylko po prostu nie mają porównania tak jak w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 20.02.2020 o 17:00, Azathermenian napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

No i jak kolego,zrobiłeś to ?Bo mam też tak u siebie i mi mechanik powiedział że to te paski w lampie led się wypaliły,że wymiana przetwornicy (jeża) nic nie da ...

P.S Panowie jesteście pewni że wystarczy wymienić przetwornicę "jeż" i będzie wszystko świecić jak powinno ? Pytam bo byłem u mechanika i powiedział mi że to wypalają się te paski ledowe i że wymiana samego jeża na nowy nic nie da,i teraz nie wiem co robić :/

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2020 o 10:09, POL-AK napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Jeszcze nic nie robiłem w tej sprawie, w między czasie pytałem jeszcze paru mechaników i jeden z nich ewidentnie stwierdził, że wymiana lampy. Zastanawiałem się jednak nad wymianą tego jeża, bo jakby nie było jest to znacznie mniejszy koszt niż wymiana lampy, ale też nie wiadomo czy to załatwi sprawę. Postaram się znaleźć sprzedawcę, który będzie miał możliwość zwrotu towaru w razie gdyby jeż nic nie dał. Jak będziesz coś widział to daj znak, ja też będę informował jak już coś zrobię w tej sprawie :)

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurde ja pojechałem do mechanika żeby mi wymienił przetwornicę bo tak ktoś pisał na jakiś forum że wystarczy wymienić,ale mechanik spytał tam jakiegoś gościa od siebie który się zna na tym i on powiedział że na 1000% to nie wina jeża,że przetwornica albo daje światło albo nie :) Nie ma tak że świeci,bardziej czy mniej itp.itd.Powiedział że przyczyną takiego świecenia są wypalone te paski w których rozchodzi się światło ... Teraz pytanie ile w tym prawdy :/

 

P.S też jestem z Częstochowy kolego :)Mogli byśmy podmienić jeże bo u mnie świeci słabo lewa lampa a u Ciebie prawa :D A tak się składa że prawą lampę mam zupełnie nową i świeci wzorowo,więc można by było do Twojej lampy jeża wsadzić i zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

panowie ja miałem problem z jeżem wyciągłem go i zobaczyłem ze miałem trochę nadpalona diodę wyczyściłem , a ponad to miałem tez nadpalony ten waż swiatłowodowy  wyczyściłem go i teraz sieci ładnie 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania, odnośnie zasad pisowni :!: 

Uprasza się, przed wysłaniem,  o przeczytanie tego co palce nastukały na klawiszach.  - Prezes 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2020 o 11:30, mlodyrochu napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

A jak się dostałeś do tego światłowodu, rozklejałeś lampę :D ?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania, odnośnie zasad cytowania :!:    - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!