Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Multi - sense MEGANE IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się do Waszego doświadczenia z systemem multi-sense,

Jak wygląda rozkład mocy w poszczególnych trybach (sport, comfort, eco, neutral)?

Czy jazda cały czas na trybie sport może szkodzić , czy wpływa np. na działanie skrzyni biegów (manual)?

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makintosz zasada działania jest dosyć prosta, pedał gazu jest elektroniczny i w zależności od trybu silnik dostaje informacje o parę procent wyższą lub niższą. To tak jakbyś wciskał mocniej lub słabiej. Nic się nie zmienia poza tym, widać to, po adapterze obd, na eco ledwo dotknięty gaz daje zaledwie kilka procent gazu, a na sport lekkie dotknięcie daje 10-15%. Nic się nie dzieje ze skrzynią, no chyba, że dajesz za dużo gazu przy zmianie biegów i szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lol19pl napisał:

X

a jaki tryb jest najlepszy?, tzn jaka konfiguracja

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie sport mapa silnika się  nie zmienia. Zminia się praca przepustnicy i skrzyni EDC . . Zmienia się też  praca układu elektrycznohydraulicznego wspomagania kierownicy i systemu ESP/ABS. Sprawdzone na hamowni i torze poślizgowym. 

Na codzień używam perso- kierownica komfort, uklad napędowy neutral. Na trasach używam sport lub dostosowujemy perso

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.07.2019 o 22:03, makintosz napisał:

a jaki tryb jest najlepszy?, tzn jaka konfiguracja

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Tylko, jak się kogoś cytuje, to ten ktoś ma powiadomienie, że był cytowany i można uzyskać odpowiedź. Myślicie, że jak ktoś się w jakimś temacie wypowie, to potem sprawdza, czy ktoś może go o coś dopytywał? Pierwsze forum, na którym jestem i widzę tak nieprzemyślany i dziwny punkt regulaminu. Jeszcze kategorycznie zabrania się,  jakby to pod kodeks karny podlegało albo wielce krzywdzące było.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@insaimz wystarczy, że zacytujesz część, a nie całość posta albo cały ale podzielony na kawałki albo wywołasz użytkownika przez @nick i wtedy nikt się nie doczepi bo to będzie zgodne z regulaminem. Taki patent ;) A ten ktoś dostanie powiadomienie. Można też obserwować temat i dostać natychmiastowe powiadomienie po tym jak ktoś w nim coś napisze.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, insaimz napisał:

 Pierwsze forum, na którym jestem i widzę tak nieprzemyślany i dziwny punkt regulaminu.

Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem fragment regulaminu. Tak jak napisał @pbet cytować możesz, ale nie ma potrzeby całości. Później na tych chwalonych forach frustruje się człowiek zanim dokopie się do właściwego tekstu po kilkukrotnych cytatach, cytatów.

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Bo to dziwne forum jest..

Ale fajnie się czyta jak nie musisz się zastanawiać czy masz komuś zrobić "laske" czy "łaskę" :) . Lub też dokopywać się do właściwego tekstu po 10 cytatach poprzednich postów. Nie mówiąc o zrozumieniu tekstu, ponieważ ma właściwą interpunkcję. Dodatkowo przypomnę, że istnieje dział forum na którym możemy takie tematy poruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mireczek01 napisał:

Wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem fragment regulaminu. Tak jak napisał @pbet cytować możesz, ale nie ma potrzeby całości. 

Ale fajnie się czyta jak nie musisz się zastanawiać czy masz komuś zrobić "laske" czy "łaskę" :) . Nie mówiąc o zrozumieniu tekstu, ponieważ ma właściwą interpunkcję. Dodatkowo przypomnę, że istnieje dział forum na którym możemy takie tematy poruszać.

 

No faktycznie to był długi cytat, ile tak było wyrazów 6, 7?

Nie sądziłem, że ktoś się  w ogóle zastanawia, czy ma zrobić łaskę, czy laskę.

Interpunkcja to już osobny temat. Tak jak łaska i laska.

 

12 godzin temu, pbet napisał:

@insaimz albo wywołasz użytkownika przez @nick i 

Gdzie mam kliknąć z telefonu, zeby wywołać kogoś przez nick? Nie widzę przy wypowiedzi np. Twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, insaimz napisał:

Nie widzę przy wypowiedzi np. Twojej.

Specjalnie nie zaznaczyłem bo jest ktoś o nicku "nick", żeby go nie wywoływać ale Ciebie wywołałem. Większość swoich postów piszę z telefonu na Androidzie z przeglądarką w opcji mobilnej. Tamten także tak pisałem. Wpisujesz znak "@" i po nim zaczynasz nick osoby, którą przywołujesz. Po chwili wyskoczy Ci cała lista. Zaznaczasz osobę i gotowe. Im więcej znaków pseudonimu wpiszesz tym lista będzie krótsza.

image.thumb.png.7877a3fccd1c82f73c8c6e1d78ae4c8d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!