Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bardzo duże spalanie - czy to normalne?


terrabith123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

kupiłem megane iii 2010 180.000 1.4 tce coupe

 

jeżdżę tym autem czasami dynamicznie czasami normalnie rozpędzam ale zawsze maksymalnie 3/3.5 tys obrotów i zmieniam bieg. spalanie średnie 10,7l/100km i tyle faktycznie bierze.

jak jeżdżę tak jak dieslem czyli maks 2 tys obrotów i zmiana co podobno nie jest dobre dla benzyny to spalanie mam 8/8.5l

 

czy wy też macie takie spalanie? czy to coś u mnie jest nie tak? jak tak to czego szukać? na klimie nie jeżdżę.

Edytowane przez terrabith123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D Cieszy, że taką bestię zostawi spod świateł nawet poczciwe 1.6 110KM, a i jazda będzie oszczędniejsza.

A tak na serio i wracając do tematu, to wg mnie musisz poćwiczyć styl jazdy i poobserwować wskazania komputera jeśli chcesz jeździć oszczędniej. Jak sam napisałeś jeździsz "dynamicznie", a jak się jeździ dynamicznie to nie jeździ się oszczędnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wczesne 1.4 Tce paliły więcej niż te pod koniec produkcji. Wpływ na to ma podobno wgrane oprogramowanie. Jednak uzyskać informacje od Renault nie jest tak łatwo. Różnice w spalaniu też niewielkie. Pytałem w kilku Aso to nic nie wiedzieli. Tak czy owak spalanie masz poprawne. W poprzedniej MIII też paliła mi podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź, myślałem że coś jest nie tam z MEGI że tyle pali, nie znam się na tym ale widzę że macie podobnie.

chleje jak smok prawie 11l na te 130km mocy :)

Edytowane przez terrabith123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacja wskazań komputera + wyćwiczenie stylu jazdy i znalezienie złotego środka między dynamiką, a akceptowalnym dla Ciebie zużyciem paliwa = sukces.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pbet napisał:

X

Nie jeździłem 1,4 tce, ale zwykły 1,6 lubi dynamiczne przyśpieszanie do 3 000 obr i po uzyskaniu właściwej prędkości odpuszczenie gazu i przełożenie w górę. Obserwując podciśnienie można dojść do takiego wniosku. Chwilowe duże zużycie w krótkim czasie daje większe oszczędności niż anemiczne przyśpieszanie. W turbodieslu jest podobnie tylko obroty, przy których zmieniamy biegi muszą dochodzić do max momentu. 

Pewnie przez tą analogię  w 1,4 tce będzie podobnie. - zauważyłem podobieństwo w Nissanie 1,2. Jeśli warunki pozwalają to również ruszam dynamicznie, a jeżdżę umiarkowanie i to różnymi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak @jabrze piszesz choć 1.6 też lubi, z resztą każde auto lubi, delikatne muskanie gazu po osiągnięciu oczekiwanej prędkości. Na tyle wystarczające by tą prędkość utrzymać. Dodatkowo są obroty przy których stałe wciśnięty na pewną głębokość pedał gazu daje utrzymanie prędkości i stodunkowo niskie spalanie chwilowe (niższe niż mam średnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pbet napisał:

Nie ma jak to dobrze poznać swoje auto. Córka już sama tankuje i się nauczyła. Teraz zimnego rozpędza powoli, a prędzej nie dała sobie powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jabrze napisał:

Córka już sama tankuje i się nauczyła.

Ja chyba żony do tankowania LPG nie namówię...

Fajnie, że córka przyjmuje wiedzę rodziciela :) Swoją drogą mam sąsiada, który córkę uczy też rzeczy mechanicznych. Dziewczyna sama wymienia opony pod blokiem, coś majstruje, co chwilę zagląda pod maskę. Ostatnio słyszałem jak jej tłumaczył kwestie pasków. Fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt choć pewnie teraz Twoja córka przeżywa podobne "załamanie" co moja żona. Dół na maksa i stary tekst "Ja nie chcę iść do szkoły" :) W moje strony zapraszam. W takie dni jak dziś jest pięknie. Góry na wyciągnięcie ręki, widoczne z wieku części miasta. Przyszło mi mieszkać w pięknych okolicznościach przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!