Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Nie ma sensu dyskutować który lepszy, a który gorszy. np. w poprzednim autku miałem akumulator 11 lat. Fakt, że przez ostatnie gdzieś 2 lata co jakiś czas był doładowywany aż  w końcu padł. Obecnie również mam Varte  i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CzechuXX napisał:

Przecież to największe gówno spamerze.

ulżyło ci? jak zwykle brak konstruktywnego argumentu tylko mieszanie z błotem. Podzieliłem się swoim doświadczeniem a skoro masz większe i lepiej wiesz co było ok dla mnie to gratuluję jasnowidzu.. przypomnę Ci temat postu: jaki akumulator wybrać? co się dzieje z tymi ludźmi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się data produkcji, waga (im cięższy tym lepszy) i parametry elektryczne w chwili zakupu: teoretyczny prąd rozruchu (powyżej deklarowanego), rezystancja wewnętrzna (im niższa tym lepszy akumulator).

Co do marki: miałem centrę futurę i nie mogę złego słowa powiedzieć 3 lata i poszła z samochodem (parametry elektryczne również akceptowalne); o Jenoxie słyszałem pochlebne opinie i to akumulator kupowany w markecie; Miałem Fiamma przez 5 lat, jak również Motrio. Odradzę Vesta, Forsa bo dokonały żywota tuż po gwarancji - zwarta cela.

Wszystko zależy od eksploatacji: mam 4 letni oryginalny, w okresie zimowym doładowuję ze 3 - 4. Teraz nieprawidłowo eksploatuję auto- jazda na krótkich odcinkach - doładowałem, zmierzyłem i rezystancja bez zmian o 2 lat; jak również od tego czy instalacja elektryczna jest sprawna - masy, plusy, klemy.

Słyszałem o opowieściach o żywnotności oryginalnego akumulatora na poziomie 10 lat a po wymianie zaledwie 3 lata - auta ma już 13 lat i jeszcze nie konserwowaną instalację elektryczną.

Ile u mnie oryginalny pociągnie - nie wiem, ale już się cieszę, że żyje rok dłużej niż przewidywano.

Co ciekawe: moja megi jest z końca 18 i akumulator jest bez oznaczenia producenta, jedynie nr katalogowy. Kolega miał z czerwca 18 Kadjara i na akumulatorze i tym samy nr miał dodatkowo napis Varta. Ile warta ta Varta to się okaże.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tata dawno, dawno temu jak przez kilka dni były siarczyste mrozy owijał akumulator gazetą lub kocem jak nie było opcji go przynieść do domu i podładować. Praktykuje się to jeszcze? Pamiętam, że wspominał mi wtedy, że to właśnie przez eksploatację i krótkie trasy jakie robił każdego dnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!