Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Czystszy na pewno a pokrowiec możesz sobie założyć na małego :D  a to jest torba termiczna.

 

Poprzedni samochód stał pod chmurką dlatego zakupiłem torbę i dodatkowo po bokach wsadziłem cienki styropian

i przez całą zimę a były mroźniejsze nie wyjmowałem i nie miałem problemu z odpaleniem.

Torby są parciane, wytrzymałe i w sumie to nie aż taki koszt, aby zakupić i spróbować.

Torba mi została więc wsadziłem do megi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatacja to rzecz święta :) styropian to rzeczywiście nie głupi pomysł. Higiena akumulatora może nam realnie wydłużyć jego żywotność. Niestety dużo osób to lekceważy a później zwala się na producentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, elf napisał:

Czystszy na pewno a pokrowiec możesz sobie założyć na małego :D  a to jest torba termiczna.

 

Poprzedni samochód stał pod chmurką dlatego zakupiłem torbę i dodatkowo po bokach wsadziłem cienki styropian

i przez całą zimę a były mroźniejsze nie wyjmowałem i nie miałem problemu z odpaleniem.

Torby są parciane, wytrzymałe i w sumie to nie aż taki koszt, aby zakupić i spróbować.

Torba mi została więc wsadziłem do megi

Przez całą zimę parkowałem pod chmurką z akumulatorem bez torby termicznej, i nie miałem problemu z odpaleniem.

Aktualnie staram się o wpisanie tego rekordu do księgi Guinnessa.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alb napisał:

Eksploatacja to rzecz święta :) styropian to rzeczywiście nie głupi pomysł. Higiena akumulatora może nam realnie wydłużyć jego żywotność. Niestety dużo osób to lekceważy a później zwala się na producentów ?

Wydaje mi się, że lepszym pomysłem na wydłużenie jego żywotności jest cykliczne doładowywanie dobrą ładowarką (podnoszącą napięcie do conajmniej 15,9-16,1V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cyklicznym doładowaniu musiałbym go wyjmować i zabierać do domu, a więc torba, tak czy siak, przydatna min. dla wygody.

 

@Uprox, może przeczytaj ze zrozumieniem albo niech ktoś bardziej ogarnięty Ci to przeczyta.

Kiedy ostatnio miałeś zimę!! gdzie tem. spadała poniżej -10 Napisałem, kiedyś przy poprzednim, a to było lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewniam, że niejedną srogą zimę udało się moim akumulatorom przetrwać,

a zdarzały się i takie, których jeden czy drugi akumulator nie przetrzymał.

Przy eksploatacji akumulatora bierzemy pod uwagę wiele zmiennych okoliczności,

z których obecność lub brak torby uważam za najmniej istotną, żeby nie powiedzieć pomijalną.

A wygoda? - owszem, dobra rzecz. Osobiście lepiej mi się montuje i demontuje aku bez upychania ocieplaczy,

bo to i szybciej, i pewniej siedzi w gnieździe,

a i dedykowana rączka do przenoszenia wydaje mi się bardziej godna zaufania, niż materiałowe ucho.

Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 21:05, jabrze napisał:

Najważniejsze jest, żeby akumulator miał odpowiednią gęstość elektrolitu, czyli był naładowany. Temperatura elektrolitu to ścisły związek z pojemnością akumulatora.

a jak to najlepiej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzisz w dzisiejszych akumulatorach. W latach 80-tych owszem. Należałoby kupić aerometr, w jakiś sposób dostać się do cel akumulatora by móc pobrać elektrolit.

Wyznacznikiem gęstości elektrolitu jest napięcie  akumulatora w stanie spoczynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę za młody jestem żeby to pamiętać :D dzięki za info! muszę to sprawdzić chociaż ostatnio mój jenoxik na mrozach odpalał bez problemu to chciałbym aby było tak jak najdłuzej bo jakoś nie uśmiecha mi się wydatek związany z nową baterią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!