Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wtrysku paliwa


TePe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Uszkodzony był czujnik temperatury spalin na co wskazywał błąd w komputerze. Niestety jest on wkręcony w kolektor wydechowy i urwał się przy próbie wykręcenia. Musiałem wymontować egr, turbinę i kolektor no i urwany czujnik rozwiercić. Kilka godzin zabawy ale naprawa rozwiązała problem i wszystko działa. Proponuję dzień przed wymianą spryskać go kilka razy jakimś penetratorem może wtedy się nie urwie i pracy będzie na kilka minut a nie godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dojście od góry ale jest on schowany dość głęboko pod egrem. Ewentualnie dla ułatwienia można wyjąć egr. Uszkodzenie tego czujnika powoduje brak wypalania dpf. Problem nieodpalenia silnika może być z tym związany.

Edytowane przez grubyy83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się.

Jechałem dzisiaj autostradą i w trakcie jazdy pojawił mi się komunikat "Skontroluj układ wtrysku paliwa".

Oprócz komunikatu przestał działać tempomat i brak strzałek z sugestią zmiany biegów.

Poza tym auto wolniej przyśpiesza.

 

Od czego zacząć?

Jeśli ma to znaczenie (przejrzałem kilka tematów i pojawiały się różne sugestie) to olej (plus filtry i płukanka silnika) oraz rozrząd wymieniane były w sierpniu, świece - niecały rok temu. 

 

Edit: doszedł komunikat "skontroluj układ wydechowy".

Byłem u mechanika. Wg niego nie da się skasować tych błędów. Jestem umówiony na dokładniejszą diagnostykę. Były 2 błędy, jeden dotyczył problemu uruchomienia DPF. Niestety kodów błędów nie zapamiętałem. 

 

Edit: Auto odebrane od mechanika. Wymieniony przewód czujnika różnicy ciśnień.

 

Edytowane przez empire13
Aktualizacja informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

mam dość podobny problem - na trasie wyskoczył błąd "skontroluj układ wtrysku paliwa" przez co przestał działać tempomat. auto było podłączone pod 2 komputery, też pod clipa, który pokazał błąd DTC054416 - obwód czujnik temperatury przed turbiną - sygnał poza dolną granicą. poza błędem na desce brak jakichkolwiek innych objawów - spalanie bez zmian, odpala bez problemu, nie traci mocy. błąd występuje cały czas i nie znika tak jak u @TePe

Czy jesteście w stanie wskazać o który dokładnie czujnik chodzi? 

Nie chce udawać się od razu do serwisu i zostawiać tam worka pieniędzy.

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik strażnik dpf, nie pozwala na osiągnięcie wyższej temperatury niż 700 stopni w kolektorze. Na rysunku zaznaczona wtyczka tego czujnika dla silnika k9k 836 a on sam jest wkręcony w kolektor wydechowy. Tak na szybko to możesz do wtyczki wpiąć rezystor około 200 omów by błąd zniknął.

 

Zrzut ekranu 2023-01-17 165153.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!