Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czyszczenie i konserwacja skórzanej kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czym i jak konserwujecie skórzaną kierownicę w swoich MEGANE ???

 

Ja kupiłem zestaw LETHERMANN z alle...  za 45zł ale nie jestem zadowolony z efektów bo:

 

- przy czyszczeniu kierownicy mokrą  chusteczką zszedł mi ten bezbarwny lakier z kierownicy. Preparat jest na bazie wody i powoduje rozmiękczenie skóry.

W jednym miejscu chyba za mocno przetarłem i zszedł mi kolor. Dobrze że miałem farbę zaprawową więc jakoś dobrałem kolor i zamalowałem przetarcie.

 

Generalnie ten preparat na bazie wody chyba nie nadaje się do naszych kierownic.

Przed czyszczeniem kierownica była praktycznie jak nowa pokryta matowym bezbarwnym lakierem zabezpieczającym.

Teraz w niektórych miejscach zszedł mi ten bezbarwny lakier i szoruję już po farbie...

 

Może macie jakieś sprawdzone pomysły jak dbać o kierownicę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) heh dzięki za odpowiedź...

 

Choć jakoś nie mogę się zgodzić z Twoją praktyką... bo to tak... jakby jeździć samochodem i go w ogóle nie myć.... A jak już będzie tak brudny że przez przednią szybę nic nie będzie widać to go po prostu zmienić :).

 

Ja myślę że wyczyścić kierownicę z brudu raz na pół roku trzeba. Pytanie czym i jak przedłużyć jej żywot. 

 

Teraz myślę o preparatach na bazie kremów ale boję się jeszcze bardziej zepusuć jej stan. Kierownica ma przebieg 100tys. (udokumentowany) więc myślę że jeszcze dużo przed nią... 

 

najlepiej byłoby odtworzyć fabryczną warstewkę (tą strukturę) bezbarwnego lakieru matowego jednak w warunkach domowych to trudne do wykonania.

 

Edytowane przez bart241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisałem że nie czyszczę swoich samochodów.

Po prostu do kierownicy nie używam żadnych specjalnych środków bo po pierwsze brudzą później ręce a po drugie kremy i inne wynalazki są śliskie. Ściereczka z mikrofibry i spray do kokpitów matowy sonaxa i tyle. Nic więcej nie potrzeba. 
 

a jak skóra się zużyje, to poważnie oddaj kierownice do obszycia i będzie jak nowa. Dodatkowo możesz poprosić i jej pogrubienie, ładny szew pod kolor tapicerki itp. Nieduża kasa a codziennie będzie cię cieszyć.  
 

 Ci spece robili mi kierownice do auta. Naprawdę super robota. Wybrałem opcje alcantara. 
 

https://www.maximonia.pl/oferta-cennik-tapicer-samochodowy.html

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sarna1 napisał:

Przecież nie napisałem że nie czyszczę swoich samochodów

Wiem, wiem... moja nadinterpretacja....

 

chyba faktycznie trzeba myśleć o obszyciu kiery jak się zużyje bo efekt będzie lepszy niż ratowanie tej fabrycznej skory...

16 godzin temu, Lelupi napisał:

bo to nie skóra tylko plastik.

ja mam skórę... tyle tylko że ona raczej taka delikatna jest...

 

plastikowe kierownice montowane są w najtańszych wersjach wyposażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

Potwierdzam u mnie w Bose wszystko jest zrobione z plastiku chociaż wygląd ma skóry

Czy jesteście pewni bo aż mi się nie chce wierzyć... Byłem przekonany na 100% że to skóra.... (ewentualnie jakaś eko skóra z papieru). Gdyby to był plastik to by mi farba nie schodziła w miejscu przetarcia i nie widziałbym włosków (takich włókien jak ma skóra). 

Dodatkowo kierownicą ma szycie (grube nici) po obwodzie....

 

Gałkę od zmiany biegów też zdejmowałem i widać ewidentnie że jest obszyta/oklejona jakaś cienką skóra (może bardziej eko skóra)...

 

ale nie plastik... Poniżej zdjęcie podobnej kierownicy z neta...

15740166556167689055259538493226.jpgWidget span

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelupi napisał:

Napisz proszę. co masz na myśli pisząc "eco skóra".

Heh... Dla mnie ekoskóra to płótno (nitki) oblane gumą/plastikiem o strukturze przypominającej naturalną skórę

 

Plastikową kierownicę miałem w maluchy. Pierwsza była z twardego plastiku a druga z pianki. Po 250tys. km  kierownica z pianki tak się wytarła że było widać otworki (pory). 

 

Serio u mnie w Megane III w miejscu przetarcia farby od zewnątrz nie widzę nitek tylko charakterystczne dla naturalnej skóry strukturę...

 

Ale pewnie macie rację... jutro muszę się lepiej jej przyjrzeć i już kusi mnie aby dać ją za jakiś czas do obszycia aby gówna nie trzymać w rękach ....

 

Ps. W necie bez problemu można znaleźć oferty sprzedaży kierownicy skórzanej do Megane III. Oczywiście fabrycznej. Czyli pewnie tej ekoskóry z plastiku ???

Edytowane przez bart241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co możesz znaleźć na internecie, to też skóry z plastiku. W Megane nie było prawdziwie skórzanych kierownic, a to co nazywali skórą nie może się nawet choć trochę równać do prawdziwie skórzanej kierownicy. 

W Twoim przypadku najlepiej będzie oddać obecną kierownicę do obszycia, bo koszt będzie podobny do wymiany na oryginalną, ale jakość będzie dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!