Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto lekko skręca w prawo podczas przyspieszania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie pytanko może ktoś doświadczył podobnych objawów, mianowicie auto/kierownica lekko skręca w prawo podczas przyspieszania/ruszania. Na luzie lub z lekkim gazem jedzie rowno tak samo podczas hamowania, zawieszenie bez luzów. Czy lewy amortyzator lub sama zbieznosc moze miec na to wplyw skoro sciaga tylko podczas przyspieszania ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skręca Ci kierownicą tylko podczas przyspiesznia to znaczy, że problem leży gdzieś w układzie napędowym ( półosie, krzyżaki - przełożenie napędu ze skrzyni biegów ).

 

Wybity / wylany amortoryzator dawałby o sobie znać także podczas hamowania - możesz go sprawdzić na zakrętach czy dupa Ci nie ucieka. Inny sposobem to szarpnięcia kierownicą raz w jedną a potem w drugą przy stałej prędkości.

 

Zbieżność najszybciej sprawdzić po stanie opon - czy nie są zjedzone od środka albo zewnątrz.

 

Jeśli skręca Ci w prawo to sprawdź prawą półoś ( przekłada obroty wolnej od lewej strony dlatego auto ściąga ). Przed tym jednak sprawdź ciśnienia w oponach ( tak aby przednia oś miała taką samą wartość ) i zrób próbę przyspieszenia np. do 60 km/h i zobacz czy wtedy auto nadal ściąga.

 

 

Edytowane przez kamilkulig
edycja
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony wykluczam. W skrócie auto dosłownie lekko dostalo w felge, pozniej bylem na geometrii i okazalo sie ze kat na tym kole jest nie taki jak powinien ale "fachowcy" nie potrafili stwierdzić co może być krzywe i ustawili tak zbieżność, auto caly czas sciagalo na prawo, oczywiscie sam musialem zabrać sie za temat i po sprawdzeniu okazalo sie ze krzywy był amorek lekko wgiął sie na łaczeniu ze zwrotnica. Po wymianie amortyzatora auto jedzie tak jak opisałem wyzej, zastanawia mnie czy jezeli zbieżność była ustawiana na krzywym amorku to czy powodem zmiany kierunku podczas przyspieszania moze byc zla zbieznosc jezeli na luzie jedzie prosto i czy warto robic ja ponownie, jezeli w megankach nie ustawia sie katow a drazkow nie ruszałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnialem bo chcialem uniknac prostych odpowiedzi typu na geometri mi powiedza bo wiem ze mi tam nie powiedza ;) a tutaj zadałem konkretne pytania i czekam na odpowiedź osoby które maja  coś konkretnego do powiedzenia do reszty sam dojde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻELI jest tak jak piszesz, czyli nie ma luzów w zawieszeniu, przeguby nie strzelają, to pozostaje do sprawdzenia mocowanie górne amortyzatora - poduszka. Sprężyny całe ? 

Jak odpuszczasz gaz, to wraca na pierwotny tor jazdy ? Jeżeli chodzi o amortyzator, to nie spotkałem się jeszcze aby nawet całkiem wybity dawał taki objaw.
 

Edytowane przez sKarlosMegane
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tulejach ze daja taki objaw z tym że przed stłuczką nie było problemów, do tego sprawdzali przed zbieżnościa luzy i nie stwierdzili, robilem  tez przeglad tydzien temu i tez nie bylo tematu luzow. Sprezyny cale zostaly przelozone bo jest obniżona. Jak odpuszczam gaz to nie ma efektu ze wraca w druga strone. A jak sie to ma ze zbieznosc byla robiona na krzywym amorku a teraz jest prosty, warto zrobic jeszcze raz, ewentualnie gdzie polecacie zrobić geometrie/zbieżnosc w Warszawie ? 

Edytowane przez roger11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kąt wyprzedzenia nieprawidłowy. Niestety w megane nie do ustawienia, jedynie siłowo naciągnąć trzeba tą stronę, która nie ma kątów w normie.

Albo po wymienia amora zbieżność masz do ustawienia, choć bardziej obstawiam kąt wyprzedzenia w przednim kole. Opisywane objawy pasują

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz o takich "wypadkach" na przyszłość.

Jak wczesniej - sprawdzasz luzy na tulejkach, aczkolwiek dawałoby to znać nawet przy hamowaniu.

 

Jak wyżej - stawiam na przestawiony kąt wyprzedzenia. Skoro amortyzator wymieniłeś to jedź raz jeszcze na geometrię. Być może tylko "podgiąłeś" amortyzator. Możesz mieć też uszkodzone mocowanie samego amortyzatora ( we zwrotnicy lub w gnieździe ). Sprawdź czy nie ma jakiś mikropęknięć na zwrotnicy albo na samym kielichu.

 

Pokaż też wydruk z nowej geometrii. Da to trochę więcej informacji co może być jeszcze uszkodzone.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!