Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana ekranu nawigacji oraz prędkościomierza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeśli ten temat był poruszany to dajcie znać.

 

Czy jeśli będę chciał wymienić ekran nawigacji na ten największy oraz prędkościomierz na cyfrowy wszystko będzie działało jak należy?

 

Ktoś próbował dokonywać takich zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten mniejszy ekran 7 calowy. 

Ale z tego co zdążyłem przeczytać wymiana jest dość problematyczna. 

Ktoś wie jak wygląda sprawa przy wymianie prędkościomierza na ten elektroniczny? 

Edytowane przez gab
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja wymieniłem licznik na ekran i zwykłe radio na ekran 7 cali. Generalnie wszystko działa i jestem bardzo zadowolony.

Nie mogę jedynie połączyć się z r-link store, co jest pewnie zrozumiałe ze względu na to że nie miałem uaktywnionej tej usługi :)

 

Mam jeszcze kilka rzeczy do ogarnięcia:

-nie mogę zmienić stylu wyświetlacza licznika (mam cały czas tylko jeden, podstawowy choć zmieniam styl w multisense). Podejrzewam, że to problem z oprogramowaniem, ale nie udało mi się tego jeszcze naprawić.

-nie działają mi dwa przyciski na kierownicy do odbierania połączeń i komunikatów głosowych (nie wiem gdzie je włączyć w ddt4all)

-oczywiście nie działa dwustrefowa klimatyzacja bo jej nie mam. Mam jednostrefową, więc prawe pokrętło wprowadza tylko zamieszanie. Ale poza tym sterowanie nawiewami działa git. 

-działa android auto 

-poprawiła się jakość dźwięku z głośników. Przy monochromatycznym radiu jakość dźwięku to była jakaś tragedia, nie możliwa do regulacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek_891 napisał:

-nie mogę zmienić stylu wyświetlacza licznika (mam cały czas tylko jeden, podstawowy choć zmieniam styl w multisense). Podejrzewam, że to problem z oprogramowaniem, ale nie udało mi się tego jeszcze naprawić.

Tutaj zmieniasz:

123.thumb.png.4f07c1d15291836186b4ce1901211990.png

A kolor podświetlenia tutaj:

1234.thumb.png.63be58d6f895b07ab0b453fdc3406f45.png

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem w ten sposób, ale cały czas mam tylko jedną i tą samą grafikę na ekranie środkowym.

Zmiana tych ustawień w ddt4all powoduje to, że po zmianie trybu np. na normal startuje on z trybem który zostanie własnie w ten sposób ustawiony, który później mogę zmienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie miałem multisense - aktywowałem go wg tego poradnika i grafiki mi się zmieniają.

Może wprowadź wszystkie ustawienia:

https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=21122

 

20200406_134551.jpg

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem wszystkie ustawienia identycznie jak w przesłanej instrukcji. 

Działa! Style wyświetlacza zmieniają się.  

Dziękuję! 

 

Teraz, z ważnych rzeczy, zostało mi włączenie przycisków na kierownicy

Edytowane przez jacek_891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello, it's a good job you do! I like that! Originally I have a megane IV digital cluster.

Can you help me? I have read that people have succeed to change their cluster megane IV to a Kadjar counter.

 

I started to do it but errors appear:

-Vehicle immobilization

-Different KM 

 

What are the steps to modify in the DDT4ALL software and erase error please ?

 

Thank you very much ! :100_pray:

 

 

IMG-0152.jpg

IMG-0160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień dobry,

mam następujący problem, wymieniłem zwykłe zegary w megane iv na elektroniczne ze wskazówkowymi wskaźnikami temperatury oraz paliwa. Udało mi się zaprogramować wszystkie funkcje, wszystko działa jak należy, prócz wskaźnika paliwa, pokazuje cały czas pełny stan, zasięg w komputerze pokładowym spada wraz z pokonanym dystansem, jak również w zewnętrznym systemie gps po can, pokazuje, ze poziom paliwa spada, a wskaźnik cały czas pokazuje pełny stan, gdzie szukać problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!