Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bateria rozładowana - a otwieranie auta?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie, czy istnieje możliwość, że auto po dłuższym postoju się nie otworzy, jeżeli jest wyładowana bateria, a czekam na nową? 

Auto ma system bez kluczykowy, ale w pilocie jest kluczyk tylko nie wiem gdzie go niby wsadzić? Skoro w klamkach nie ma wejścia na kluczyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 22:19, Baszar napisał:

Skoro w klamkach nie ma wejścia na kluczyk? 

Jest przy drzwiach kierowcy. Przy klamce. W fazie III na wierzchu. Może we wcześniejszej fazie jest pod zaślepką. Instrukcja obsługi się kłania. Inna sprawa czy kluczyk pasuje do zamka bo wielu już się zdziwiło.

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem latałem dzisiaj za akumulatorem, może jest tam jakąś zaślepka nie zauważyłem. 

Ale czy jest szansa jeżeli akumulator całkowicie się wyląduje, że nie otworze pilotem auta? 

Ma to coś wspólnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie odbiornika pilota i elektrozamków jest zasilane z niego. Spróbuj wyjąć i naładować akumulator. Może jeszcze coś z niego będzie. Kluczykiem zwalnia się mechanicznie blokadę tego zamka. Można również odwrotnie (po wymontowaniu akumulatora go zamknąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie mam pojęcia czy ten akumulator jest do ładowania. 

Napewno nie ma tych korków na wodę destylowaną. 

Wiem, że są też baterie tzw. bez obsługowe? 

Po czym to poznać? Screenshot_20200208_180422_com.android.gallery3d.thumb.jpg.191fedcb7902a1de7dfd70462b918544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie akumulatory się ładuje. Akumulatory bezobsługowe mają tylko odprowadzenie gazów, bo woda się skrapla i pozostaje w ogniwie. Użyj dobrego prostownika i ładuj przez dobę. Głęboko rozładowany po woli będzie zwiékszał pobór pobieranego prądu.

Być może jeszcze się wybudzi, ale należy go normalnie eksploatować, a nie pozostawić w bezczynności, bo czas odzyskania pojemności jest długotrwały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem akumulator bez obsługowy w Markecie firmy Bosch S4 005  60Ah 540 EN, stary mam 60Ah 510 EN

Raczej zastosuje nowy, bo stary już może mieć nawet 8 lat poza tym samochód był na nim już odpalony i pracował jeżdżąc dobrą godzinę i znowu padł. 

W instrukcji obsługi pisze żeby zostawić przynajmniej jeden otwarty otwór odgazowania, żeby w razie czego nie eksplodował. 

Nie mam pojęcia gdzie on się znajduje i czy wogóle w tej baterii jest taka możliwość 

Ostatnia sprawa czy trzeba przeczyścić papierem ściernym te bolce, czy montować tak jak jest, nie mam nawet smaru. 

Oto zdiecie nowego Akumulatora

 

IMG_20200209_085538.jpg

IMG_20200209_090832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory powinny znajdować się po  bokach niebieskiej pokrywy akumulatora, mogą być zaślepione koreczkami, czyścić klem nie musisz natomiast warto przeczyścić klemy w instalacji samochodu jak są zanieczyszczone. Jak nie posmarujesz nic złego się nie stanie chociaż warto w najbliższym czasie to zrobić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Baszar napisał:

Ale czy jest szansa jeżeli akumulator całkowicie się wyląduje, że nie otworze pilotem auta?

To nie jest szansa. To jest pewność.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!