Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od ok. tygodnia zmagam się z problemem z systemem StopStart. W poprzedni weekend, w trakcie jazdy (nie w trakcie ruszenia, bądź postoju, co byłoby chyba bardziej logiczne) wyskoczyły mi na ekranie komunikaty "awaria systemu StopStart" i "ryzyko awarii silnika", do tego czerwona kontrolka STOP. Wizyta u mechanika wykazała trzy błędy zapisane w komputerze:

- system StopStart, 

- "sprawność katalizator",

- jakiś błąd związany ze światłami awaryjnymi (podobno nieistotny). 

Ponad to samochód pracował normalnie, za wyjątkiem podswietlenia przycisku wyłączającego StopStart, informującego że ten system nie jest dostępny. 

Błędy zostały skasowane i wyglądało, że wszystko jest ok. 

Tego dnia miałem jeszcze do pokonania sporą trasę. W trakcie drogi wyświetlił się komunikat "system StopStart niedostępny" (bez kontrolki STOP i informacji o możliwej awarii), ale po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu zniknął. 

Jeździłem autem przez tydzień bez żadnych problemów, StopStart działał ok. 

Dziś znów pojawiła się choinka na wyświetlaczu: STOP, "ryzyko awarii silnika" i "awaria systemu StopStart", do tego oczywiście sygnał dźwiękowy. 

 

Co może być powodem? Jak sobie z tym poradzić? 

 

Megane IV, benzyna 1.2, 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję właśnie zrobić to jutro. Niepokoi mnie jednak to, że słaby akumulator powinien powodować wyłączenie się tego systemu, ale nie wyświetlanie  informacji o awarii (i kontrolki STOP). 

W przypadku wymiany, jaki akumulator najlepiej kupić? 

 

.edit

Wizyta u mechanika przyniosła więcej niewiadomych niż odpowiedzi (właściwie to odpowiedzi w ogóle nie przyniosła). 

Okazało się, że w komputerze zapisane były trzy błędy, ale zupełnie inne niż ostatnio:

- zawór regulacji ciśnienia paliwa 1 pozycja nieprawidłowa,

- dźwignia zmiany biegów wyłącznik położenia neutralnego nieprawidłowa walidacja sygnału,

- dźwignia zmiany biegów wyłącznik położenia neutralnego nieważny sygnał.

 

Działanie zaworu było sprawdzone z podpietym komputerem w trakcie jazdy i okazało się, że jest ok. 

Akumulator też sprawdzony, jest ok. 

Edytowane przez Twood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich

Czy ktoś spotkał się z następującym problemem nie uruchamiającego się silnika po zwolnieniu hamulca (skrzynia EDC) ?

Zdarzyło mi się już to kilka razy, silnik na skrzyżowaniu gaśnie (start-stop), a po zwolnieniu hamulca silnik nie uruchamia się... świeci się kontrolka elektroniki silnika i pulsuje wskaźnik włączonego trybu "D". 

W serwisie nie stwierdzono żadnych błędów.

Ktoś, coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak start stop się uruchomi i stoisz na światłach i podniesiesz delikatnie 4 litery to gaśnie silnik, tak jak otworzysz drzwi. Miałem tą samą zagwozdkę :)

Start stop wyłącza silnik jak nie wykryje kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
47 minut temu, bombel415 napisał:

wyskoczył mi awaria silnika sprawdz system start/stop?

auto z 2017 roku

Trwałość akumulatora z systemem ECM ;

  - to w większości ok;3 lata,

  - niskie temperatury na zewnątrz zrobiły swoje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!