Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem przed chwilą w samochodzie. Temperatura na zewnątrz 22 st, temperatura parownika 14 st, po uruchomieniu silnika temp. parownika zaczęła szybko spadać ale po 10 minutach pracy waha się w granicach 0,4-1,6 stopnia. Poniżej zera nie schodzi. Po uruchomieniu silnika znika komunikat "zablokowany przez układ wtrysku", żądanie włączenia klimatyzacji na "tak".

Prawdopodobnie przy ujemnej temperaturze parownika będzie zablokowana sprężarka.

I teraz wychodzi, że dużo taniej kupić elma i podejrzeć niż płacić fachowcom za ich eksperymenty.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że udany zakup.

Temperatura parownika powinna właśnie wahać się w tym przedziale, który jest u Ciebie. 

 

Tylko teraz problem bo nie potrafię w ogóle znaleźć tego czujnika nawet razem z chłodnicą. Żadnego numeru części, nic.

Jutro zapytam w sklepie u mnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury parownika jest wewnątrz kabiny, jest w "nagrzewnicy". Parownik to ta część  która schładza powietrze i jest w kabinie. Na zdjęciu zaznaczyłem prawdopodobnie wtyczkę czujnika, w serwisówce jest pokazany jako element numer 1.

image.thumb.png.59bc8e9d5a86247ad9128ada2aa765e8.pngPrzechwytywanie.thumb.JPG.d4f28eb1f4f4dc40fbe1ee554cf886c3.JPG image.thumb.png.b15eed49d4a5e30e0394147c7817c0d4.png

 

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody dochodzą do panelu klimatyzacji piny 4 i 40, dziwne, że na żadnym schemacie nie widać wtyczki tego czujnika, tak jakby przewody były stałe związane z czujnikiem, należałoby sprawdzić to organoleptycznie, osobiście nigdy tam nie zaglądałem. Dojście oczywiste, że od strony pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety są na stałe. Czytałem o tym forum scenika.

Tak myślę czy nie byłoby lepszą opcją obciąć przewody tuż za starym czujnikiem i połączyć w tym w miejscu z nowym niż grzebać we wtyczce..

 

Nie mam za bardzo zdolności do pracy przy elektryce :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Haifisch napisał:

Tak myślę czy nie byłoby lepszą opcją obciąć przewody tuż za starym czujnikiem i połączyć w tym w miejscu z nowym

To najprostsza opcja, jest to raczej zwykły czujnik NTC i biegunowość podłączenia nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!