Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wysoko powinno "brać" sprzeglo


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy kupił Megane 3 z silnikiem 1.6 110km (posiadam taki sam samochód) po przesiadce z Japończyków stwierdził że sprzęgło nadaje się do wymiany bo "bierze" kiedy pedał sprzęgła jest na równi z podnóżkiem po lewej stronie i jest to 3/4 skoku pedału sprzęgła. Według niego powinno "brać" dużo niżej. Nie mam możliwości sprawdzić sprzęgła w swoim aucie ponieważ przebywam obecnie za granicą. Powiedźcie mi Panowie jak jest w waszych megankach z takimi silnikami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, łapie wysoko to do wymiany, ja jak kupiłem to też sprzęgło łapało wysoko w dodatku były drgania przy ruszaniu, wiec i sprężyny kaput. Teraz jak sie zbliża wymiana to w ogóle jest padaka. Oglądałem przed zakupem dwie meganki i w pierwszej jaką widziałem również brało wysoko a miała przejechane blisko 190tyś więc było na wykończeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by tak było @Renia08 to moje sprzęgło by się kończyło, od dobrych 4 lat...bo bierze wysoko i brało od początku. Co prawda mowa o M3, ale pewnie wielkich rewolucji w sprzęgle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie jest samoregulacja w hydraulicznym wysprzegliku?? Pytam bo szczerze powiem że się z tym nie spotkałem. Jedyny samoregulator jaki widziałem to w VW z wysprzeganiem na lince. U mojego kumpla nie ma problemów z szarpaniem przy ruszaniu sprzęgło wg mnie dobrze trzyma ale poprostu mnie to zaciekawiło. Może poprostu ten typ ma tak wysoko brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aniewa napisał:

Brak takiego czegoś. 

Też mi się tak wydaje ;) 

Panowie prośba do Was jak możecie sprawdzić w swoich samochodach w którym miejscu sprzęgło zaczyna ciągnąć to będę wdzięczny;) u kolegi sprzęgło ciągnie kiedy pedał sprzęgła jest na równi z podnóżkiem po lewej stronie. Dziękuję z góry i pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w mojej M3 1.6 bierze właśnie w opisanych przez Ciebie okolicach. Byłem z tym w ASO, po jeździe testowej pracownik serwisu uznał, że wszystko ok. Co ciekawe, później zrobiłem wymianę płynu hamulcowego, po odpowietrzeniu sprzęgła zaczęło brać o wiele niżej, trochę mniej gwałtownie. To też wedle pracownika ASO była prawidłowa charakterystyka pracy :D Nalot jakieś 120 tys, jeszcze fabryczne sprzęgło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trzecia_bateria napisał:

Cześć, w mojej M3 1.6 bierze właśnie w opisanych przez Ciebie okolicach. Byłem z tym w ASO, po jeździe testowej pracownik serwisu uznał, że wszystko ok. Co ciekawe, później zrobiłem wymianę płynu hamulcowego, po odpowietrzeniu sprzęgła zaczęło brać o wiele niżej, trochę mniej gwałtownie. To też wedle pracownika ASO była prawidłowa charakterystyka pracy :D Nalot jakieś 120 tys, jeszcze fabryczne sprzęgło. 

Dziękuję za odpowiedź jak będę w PL wymienimy płyn i zobaczymy co się będzie działo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.05.2020 o 12:49, trzecia_bateria napisał:

po odpowietrzeniu sprzęgła zaczęło brać o wiele niżej, trochę mniej gwałtownie

Cześć,

Odpowietrzałeś sam czy w serwisie? Mam ten sam problem parę dni temu kupiłem M3 coupe 2.0 Tce 120 nalotu i sprzęgło bierze w okolicy środka i cholera mnie przez to bierze bo przesiadłem się z auta gdzie sprzęgło brało na samym dole. Już bałem się, że jest do wymiany ale chyba jest jakaś nadzieja.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odrazu po powrocie do PL wsiadłem do swojego samochodu (Megane 3 1.6 110km Benz) i jest tak samo jak u kolegi dla którego założyłem ten temat czyli bierze w połowie zakresu (oboje posiadamy takie same silniki i w swoich M3)  u kolegi jest 160 tys przebiegu a w moim samochodzie 149tys w obu przypadkach fabryczne sprzęgło więc ten typ tak ma ;)natomiast wspomniane odpowietrzenie raczej nic nie da ;/ u kolegi wymieniliśmy płyn hamulcowy ale odpowietrznika wysprzeglika nie dotykaliśmy zbiorniczek jest jeden więc się z czasem samo wymiesza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!