Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV używane 1.2 czy 1.3


kaag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie chciałbym odświeżyć temat, wiem że w intrenecie jest wiele testów i recenzji silników benzynowych w Megane 4, a trochę czasu już minęło od wyjścia 1.2 i 1.3 Tce. Chciałbym poznać wasze prywatne opinie na temat tych jednostek. Szykuje się do zakupu M4, więc może potraficie napisać która jednostka z waszego doświadczenia jest bardziej udana. Jazda to 90/10% miasto/trasa, 10 000 km rocznie. Dziękuje z góry za opinie i pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę nie obiektywny bo mam wersję 1.3. Bardzo sobie chwalę silnik, jego utrzymanie nie kosztuje zbyt wiele - jedynie zbyt często wymieniałem w nim olej. 2 mieś. temu miałem wymieniane świece i po tych 46 tyś. nie wyglądają one źle - nie są zużyte, nie ma na nich tłustego nagaru, można by było na nich przejechać drugie tyle. Obecnie mam założony gaz marki KME i oprócz generowanych błędów nietrwałych (nie powodujących zapalanie SERV) nic się nie dzieje. Denerwujące jest jedynie szybkie rozgrzewanie głowicy zaraz po uruchomieniu  - podwyższone obroty w okolicy 1500 obr. przez kilkadziesiąt sekund - im zimniej tym dłużej. Występuje również opisywany również wcześniej "kangur" przy zmianie z 1 na 2, ale można się nauczyć z tym jeździć aby nie szarpać układem napędowym - winne jest zbyt duże doładowanie już od dolnych obrotów.

O stukach połosi jest spory rozdział i czekamy aż ktoś napisze, że serwis znalazł sposób na trwałe rozwiązanie problemu.

Silnik 1.3 zdecydowanie przewyższa osiągami silnik 1.2 z racji tego że jest jego kolejną generacją a za razem ostatnią. Ma uproszczoną konstrukcję, taki minimalistyczny względem konkurencyjnych jednostek z innych marek.

Jak z trwałością: przewidziany jest na 350 tyś. km w porównaniu do 250 tyś. km silnika 1.2.

Jako całość: po przesiadce z Megane II zdecydowanie kosmiczny, aczkolwiek zawsze jest coś "zepsutego" w porównaniu do MII. Polecam wyższe wersje wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja również po ponad 100 kkm jestem bardzo zadowolony z 1.3 Tce. Inne info w moich postach. 

A co do półosi to od połowy czerwca są sygnały że pojawiło się rozwiązanie actis i w pojedynczych przypadkach na forum jest aplikowane. Podobno pomaga.

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!