Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV używane 1.2 czy 1.3


kaag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zmianę Meganki na kolejną generację. Wcześniej 7 lat jeździłem MII 1.4 LPG, teraz od roku MIII 1.6 LPG, finanse się trochę poprawiły i małżonka ciśnie o zmianę na koniecznie białą IV.

Jeżdżę niemal tylko po mieście krótkie odcinki. Do pracy mam kawałek za miasto, ale to 13km w obie strony i prędkkości jak po mieście. Raz do roku nad morze lub w góry max. 800km w obie strony, razem rocznie ok 9000km z czego około 1500 to trasy, czyli w grę wchodzi tylko benzyna.  

Poluję na auto używane, tak 2-3 letnie przebieg max. 50000km, Intens lub GT Line, budżet około 65000PLN.

Myślałem też o nowym juz PHII, ale raczej odpada za duża strata za 2-3 lata na nowym aucie, bo tyle max chcę nim jeździć, później marzy mi się nowy 508.

Wiele się naczytałem, aż mam już mętlik, zastanawiam się czy koniecznie 1.3 140KM czy 1.2 130KM też mógłby być. Felga 18,  do tej pory miałem max. 16. 

Podobno 1.3 mniej pali ale czy faktycznie różnica jest duża w mieście.

Chodzi głównie o kulturę pracy silnika, ewentalną usterkowość, spalanie i komfort jazdy na takich kołach.

Proszę o opinie. 

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.3 140. Jest czym pojechać. Nie chciałem 1.2 na zmiany w konstrukcji na plus 1.3. Odcinki krótkie załatwią każdy silnik. Fap, wg mnie, nie stanowi problemu - to nie ON. Za 50 ciężko będzie znaleźć ten silnik w intensie. Felga 18 to drogi kapeć (nawet 17 jest bardzo drogi) a ta opona szybko zużyje zawieszenie. Jest dość twarde i komfortowe, bardziej niż w MII - z takim mam porównanie. Zaznaczam, że MII miałem po pełnym remoncie zawieszenia. Spalanie 6,5-7. Latem będzie niższe.

1.3 ma niżej położony max moment i fajnie zbiera się od dołu. 1.2 ma zdecydowanie wyżej. W MIV, 1.2 jest już po wszystkim modyfikacjach, natomiast nie odpowiada eksploatacja zabije każdy silnik. Trzeba auto kupować na dłużej niż 2-3 lata bo przed 30 rokiem będą tylko hybrydy i 1.0. 1.3 będzie prawdziwym rarytasem. Ceny nowych za rok lub dwa mocno poszybują za kary przekroczenia 95 g CO2, a hybrydy są jeszcze bardzo drogie. Niedługo pierwsze hybrydy będą odwiedzać serwisy bo coś napewno się zacznie psuć. Przykład: system start stop a padają akumulatory rozruszniki czy alternatory. Ostatnio był artykuł w gazecie motoryzacyjnej o awaryjności: Aku, alternator, rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 jest od końca 2018 roku więc raczej nie kupisz 2-3 letniego. 

Ostatnio jeździłem 1.3 z edc 140. Ja mam swoją 1.2 edc 132. Moim zdaniem jeżdżą porownywalnie.  Mi moim się jeździło lepiej może dlatego że mój to Intens a 1.3 był limited. Jednak uważam że 1.3 chodzi jakby głośniej. Ta kultura jest słabsza A do tego ma fap. 

I są z nim problemy bo słychać jakieś grzechotanie- ostatnio jest tego wysyp A aso nie chce naprawiać. 

Uważam że oba to dobre silniki bo wciąż 4 cylindrowe i niewysilone

38 minut temu, Sarna1 napisał:

Nie ma nic o bezwypadkowosci tego auta. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaag napisał:

Jeżdżę niemal tylko po mieście krótkie odcinki.

Do pracy mam kawałek za miasto, ale to 13 km w obie strony i prędkości jak po mieście.

Raz do roku nad morze lub w góry max. 800 km w obie strony, razem rocznie ok 9000 km

z czego około 1500 to trasy, czyli w grę wchodzi tylko benzyna.  

11 godzin temu, kaag napisał:

Wcześniej 7 lat jeździłem MII 1.4 LPG, teraz od roku MIII 1.6 LPG

 

Na tego typu jazdy, to masz najlepszy silnik z możliwych,

Każdy inny, będzie sprawiał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Problem ten występuje głównie w silniku 1.3

W innych silnikach to rzadkość. Chociażby posty na forum tego dowodzą. Gdzie jest mało użytkowników 1.3 A ich postów na ten temat bardzo dużo. 

Posty na ten temat innych użytkowników można policzyć na palcach jednej ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet jest to kupuj gt. Mam ten silnik (1.6 tce) w kadjarze. Pali 1,5l  mniej jak 1.2 Tce które miałem w Megane 3, aż trudno w to uwierzyć ale po przejechaniu 5 tys km od zakupu wiem że tak jest. Wersja Bose - koła 19 cali 225 :)
Jeździ się super. Mega elastyczny, brak turbodziury z 1.2. I mocy zawsze pod dostatkiem. 
W GT masz jeszcze skrzynie edc, oraz system 4control i 40 koni więcej. To auto jest tym co w meg4 było najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, że chcecie koledze pomóc ale zwracam uwagę, że własnie sprzedaje dokładnie taki samochód jakiego kolega szuka... jest nawet link na forum.

Przecież bardziej dopieszczonego auta nie ma na rynku. Cena dla użytkownika forum jest do dogadania. Komplet kapci, start-stop wyłączony zawsze, ba ja nawet auta na postoju nie gaszę jak nie muszę. Ostatnio po 38kkm wymienili mi w ASO na gwarancji łączniki stabilizator na stalowe (a przypominam, że użytkownikom forum padału po 10kkm). Przecież to jest doładnie ta igła.... a tam widze polecenie auta gdzie nikt nie pisze bezwypadek bo pewnie jest po dzwonie.

Mi pali średnio 8 litrów.

Edytowane przez Pum4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!