Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

raczej jest, to nie tak że działało coraz słabiej, tylko działało i przestało

a jeszcze takie pytanie, czy przy braku czynnika kompletnie nic się nie uruchomi - kompresor, nawiew itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew i wszystko będzie działać. Klimatyzacja nie, gdy włączysz ją przyciskiem, po prostu kompresor nie będzie reagować bo nie ma ciśnienia w układzie, to tak w skrócie. Niech ktoś bardziej ogarnięty się odezwie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No własnie - gdzie znaleźć ten odczyt z czujnika ciśnienia? Szukałem wszędzie w CLIPie i nie ma. Powinno być w module wtrysku, ale nie ma. W UCH też nie, w module klimatyzacji to samo... Problem jest taki, że mam błąd  DTC921613 - "Obwód zasilania sprężarki klimatyzacji" - 2 lata temu też to miałem, wymieniono mi cewkę, dobito czynnik i było ok, ale problem wrócił (miałem wrażenie, że z miesiąca na miesiąc chłodziło coraz słabiej...). Oczywiście - znowu mogła paść cewka, ale skoro sprzęgiełko się nie zamyka to naszło mnie by sprawdzić ciśnienie (bo jak wiadomo, jeżeli jest poniżej 2 barów to klima się nie załączy, sprzęgiełko nie zadziała), może to jest problem (i może te 2 lata temu to też nie była winna cewka, tylko za mało czynnika?)... No i czy w przypadku braku odpowiedniego ciśnienia w obwodzie klimy clip pokazywałby to jako błąd zasilania sprężarki? Może to głupie, ale skoro nie ma odczytu w clipie ciśnienia, to może tak to się objawia? Trochę dziwne by było, że po niecałych dwóch latach znowu padła cewka... Może programiści coś ominęli i zamiast wyrzucać błąd niskiego ciśnienia wyrzuca błąd "późniejszy w kolejności", czyli ten o braku zasilania sprężarki?

Czy w ogóle Megane III ph1 wyrzuciłby błąd niskiego ciśnienia w obwodzie klimy czy właśnie nie ma takiego błędu? Spotkał się ktoś z takim? No i dziwi mnie brak w clipie pozycji z ciśnieniem...

 

Dodam jeszcze, że w Clipie wskazuje m.in.:

ET140 - Żądanie włączenia klimatyzacji - NIE

ET003 - Klimat. zablokowana przez kalk. wtrysku - TAK

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmem odczytasz bez problemów albo w sterowniku silnika albo w sterowniku klimatyzacji. Clipa nie znam więc się nie wypowiem gdzie to odczytać ale parametr pr037 to według clipa odczyt ciśnienia czynnika chłodzącego. Powinien być w ECU silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Masz problem z zasilaniem cewki sprzęgła sprężarki. Do sprawdzenia czy do sprzęgła dochodzi 12 V oraz czy drugi przewód ma połączenie z masą. Jeżeli te dwa warunki są spełnione to do sprawdzenia czy cewka sprzęgła nie jest spalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.07.2021 o 16:26, Krogoth napisał:

Odgrzeję kotleta. Mam ten sam błąd.

DTC921613. Ciśnienie 10bar, parownik 42 stopnie. Na dworze 38. 

Bezpieczniki całe. Z klimy leci lawa. 

Kolego, który bezpiecznik odpowiada za klimę? Szukałem sporo czasu i nie mogę go namierzyć. Znalazłem tylko wzmiankę o przekaźniku przy bezpiecznikach pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!