Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III sprawdzenie VIN


Robacom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem nowym użytkownikiem forum, posiadaczem Scenica 2,1.6 16V od 5 lat. Pora na zmianę i wybór padł na Megane 3 z takim samym silnikiem. Czy ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia historii auta, wyposażenia po nr VIN? VFAKZAV0642630092

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault

 

Zerknij tam. Podstawowe dane znajdziesz.

 

Poza tym zadzwoń do ASO Renault. Pogadaj, że chcesz sprawdzić auto przed zakupem, umówić się na wizytę tylko VIN jeszcze sprawdzisz. Odmówią w jednym miejscu to dzwoń w drugie.

Może będzie jakaś historia serwisowa.

 

I czy na pewno VIN jest poprawny? Pomijając to, że początek to VF1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź. Jakoś wygrzebałem tą stronę, którą mi podałeś i mniej więcej wiem co i jak. Tak vin jest zły, prawidłowy to VF1K1V0642630092. Odczytałem go niepoprawnie ze zdjęcia książki serwisowej choć facet z ogłoszenia zrobił zdjęcie nie tej książki bo od 1.4tce (po vin) zamiast 1.6 16v tak jak w ogłoszeniu. Jeszcze raz dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

kolego Robacom , nie taki sam ten silnik w megane 2 pod koniec produkcji już były pewne różnice do legendarnego 1.6 z tego auta a już w megane 3 ten silnik to jakbyś przywiązał się sznurkiem do płotka i chciał jechać , polecam się przejechać a później skoczyć gdzieś w okolicach przejechać się 1.4 TCE bać 2.0 TCE w megane 3 tylko te silniki jeżdżą reszta nie daje rady zero frajdy z jazdy , no chyba ze o to chodzi żeby tylko dojechać z punktu a do b 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie to trochę zastanawia, ostatnio byłem oglądać dwie Meganki kombi 1.6 i miałem wrażenie że są bardziej zamulone od mojego Scenica 2,1.6 16V? Czyli jednak coś w tym jest. Trochę się obawiam tce, kupując takie auto z przebiegiem ok 150 tyś km bo nie wiadomo co się wydarzy i ile to pojeździ, jak poprzedni właściciel dbał o turbinę itp. A auta potrzebuję do dojazdu do pracy ok 80km dziennie. ..więc dlatego będzie zagazowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba tak się ma, ja mam teraz małe problemy z moim 1.6, mam nadzieję chłopaki mi pomogą na forum rozwiązać temat. Jeśli chodzi o Tce to nie brałem tylko dlatego bo myślałem, że się nie da zagazować, a jednak się da. Jak ktoś dbał o silnik i kupisz od prywatnego użytkownika to powinieneś być bardzo zadowolony. 1.6 jest za słabe na trasy typu autostrada. Nawet w 2 osoby z bagażem ciężko to rozpędzić do 170. Ale po mieście bardzo spoko :) Mam 9sek do setki bo mierzone ale co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O turbo w TCe się martwić nie musisz, mało się słyszy o konieczności regeneracji, a nawet moje ma nalatane prawie 220 tys. km i ostatnio jak sprawdzałem to żadnych luzów na wirniku. Jedynie czego można by się bać to UPG, ale jak trafisz na zadbany egzemplarz i sam będziesz pamiętał, żeby nie pałować na zimnym, to będzie jeździło do końca świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo o jeden dzien dluzej.

Ja swoja juz 25 tys km od zakupu i zalozenia gazu, jazda dzien w dzien .

Nie paluje na zimnym staram sie nie wkrecac na skrajne obroty bo i po co skoro turbo jest .

Pali mi to 8.5 l gazu w srodku nie wyje, cisza i komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że jak wsiądę w tce to już nie będę chciał starego 1.6:35_thinking::22_stuck_out_tongue_winking_eye:. No właśnie mam dylemat, w czasach covidu jest mniejszy wybór i ciężko znaleźć zadbany egzemplarz w mojej okolicy (Łódź). A co czytam o UPG to mnie przeraża ten temat... A jeździł ktoś czymś takim, i jakie opinie o silnikach 2.0 i automacie https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-automat-benzyna-140km-bezwypadkowe-serwisowane-ID6CXRVz.html

Edytowane przez Robacom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 21:20, Refild napisał:

 reszta nie daje rady zero frajdy z jazdy , no chyba ze o to chodzi żeby tylko dojechać z punktu a do b 

A do czego ma służyć auto cywilne na drodze publicznej, jak nie do przemieszczania się z a do b ? Wyobraź sobie, że jeszcze są zrównoważeni i bez zaburzeń emocjonalnych użytkownicy dróg, dla których poruszanie się dozwolonymi prędkościami nie stanowi gehenny oraz nie mają gównażerskiej potrzeby wyprzedzania wszystkiego co się rusza i łechtania ego.

Jak ktoś ma deficyt wrażeń i emocji, to zapraszam na tor rajdowy i tam dać upust, a nie na drogach publicznych.

 

Robacom - m3 w kombi lepiej jedzie od sc2. W scenicu zapewne masz 15 stalowe felgi na oponie 195, a na jakich kołach były testowane megany ? Przy tym silniku już przesiadka na 16 alu 205/55 będzie odczuwalna. Na 17 to już całkiem.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sKarlosMegane

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę czy nie, ale większa moc daje większe bezpieczeństwo i komfort.

 

Nie trzeba mieć zaburzeń emocjonalnych :)

 

Można wykorzystać taką moc w warunkach codziennych chociażby w prozaicznych włączaniu się do ruchu.

 

A jeszcze co do mocy, może zapytaj osób które mają około 600 KM Audi czy Mercedesy - po co robią 800 czy 900 KM w nich :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kataryniarz Żadna bzdura tylko prawda.

 

Masz tu przykład, może średni ale jest:

 

Włącznie się do ruchu, wyprzedzanie. To nie zwiększa bezpieczeństwa? Manewr wyprzedzania należy wykonać jak najszybciej.

 

Logiczne jest, że bezpieczniejsze będzie wyprzedzanie autem 300KM niż 100KM czy mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie się do ruchu czy manewr wyprzedzania należy wykonać z właściwą ocena sytuacji. Sam posiadam 1.6 110 km i wiem że jest to powolny samochód, na wyprzedzenie trzeba mieć więcej miejsca niż każdy mocniejszy silnik ale bez przesady, TIR jedzie 90 km/h, po odpowiedniej redukcji biegu nie potrzeba aż tak dużo aby go wyprzedzić :-)

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2020 o 13:41, sKarlosMegane napisał:

A do czego ma służyć auto cywilne na drodze publicznej, jak nie do przemieszczania się z a do b ? Wyobraź sobie, że jeszcze są zrównoważeni i bez zaburzeń emocjonalnych użytkownicy dróg, dla których poruszanie się dozwolonymi prędkościami nie stanowi gehenny oraz nie mają gównażerskiej potrzeby wyprzedzania wszystkiego co się rusza i łechtania ego.

Jak ktoś ma deficyt wrażeń i emocji, to zapraszam na tor rajdowy i tam dać upust, a nie na drogach publicznych.

 

Robacom - m3 w kombi lepiej jedzie od sc2. W scenicu zapewne masz 15 stalowe felgi na oponie 195, a na jakich kołach były testowane megany ? Przy tym silniku już przesiadka na 16 alu 205/55 będzie odczuwalna. Na 17 to już całkiem.

 

Tak to prawda, w Scenicu mam 15" na oponie 195...serio może to mieć aż tak duże znaczenie? W sumie to raczej patrzę na ekonomię bo codziennie robię ok 80-100 km na dojazdy do pracy, 50% trasa 50% miasto, ale czasami na trasie przydałoby się trochę dynamiki :rolleyes:.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!