Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


nowy1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc . Czy wiecie może przy ilu km przejechanych mogą wystąpić następujące usterki moduł szyby pasażera , blokada kierownicy oraz zerwanie taśmy?? Proszę o pomoc . Pytanie dlaczego w histori serwisowej są wpisy od 2013r a od 2004 r nie ma żadnych ?? Auto z Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2014 roku jest prowadzona centralna ewidencja pojazdów.

Wymienione usterki występują od 8-10 letniego auta. Przebiegi z niemiec - Turki skutecznie dzielą przez 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim SC II taśma zerwała się przy 210 tys. km, blokada i moduły szyb nigdy nie uległy awarii. To kiedy wysiądzie moduł szyby nie zależy od przebiegu, podobnie jest z blokadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jabrze napisał:

Od 2014 roku jest prowadzona centralna ewidencja pojazdów.

Wymienione usterki występują od 8-10 letniego auta. Przebiegi z niemiec - Turki skutecznie dzielą przez 2.

Czyli z 2004 już mogła mieć naprawiana blokadę i taśmę??? A co myślisz o tych wpisach ze są od 2013 dopiero i do 2019 , dodam ze serwisowe. Na dokumentach widnieje 1 właściciel i 122kkm zgodnie z serwisowymi wpisami.

Czy możliwe jest tez żeby przy 122kkm się pocił przy kolektorze i leciutko na łączeniu skrzyni z blokiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci prosty przykład:

Moja salonowa laguna przejechała 232 kkm w latach 2000-2010 tylko prywatnie. To były dojazdy do pracy i wycieczki po Europie. Mój kolega w Niemczech przejeżdża rocznie 50-60 kkm. Kupuje nowy samochód i trzyma 2-3 lata. Na końcu oddaje do dielera. Salon sprzeda Niemcowi, który odda do Turka. Turek spreparuje wszystko pod warunkiem, że samochód idzie na wschód. Resztę robią nasi handlarze.

Większość samochodów jest rozbita i klepania w naszych zagłębiach. Megane z polskiego salonu od pierwszego właściciela z przebiegiem do 200 kkm nie ma wycieku oleju z silnika.

Każdy wierzy w to co chce.

Chciałem z Francji kupić 9 miesięczną uszkodzoną hybrydę. Okazało się, że jest skasowana i ja jej nie zarejestruję. Mafia samochodowa ją wskrzesi, ale nabywca będzie miał problem z  aktualizacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiek robi swoje. Często olej leci z pod pokrywy odmy, która jest klejona i po latach puszcza.

Taśma wysiada jak ulegnie zabrudzeniu zwijacz. Moduły szyb są tego samego producenta ci w jałdi. Jak nie zostaną zalane wodą to się nie psują.

Przy 122 tyś powinien mieć oryginalne tarcze chociaż z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szwagier24a napisał:

Przy 122 tyś powinien mieć oryginalne tarcze chociaż z tyłu.

Tak przy benzynie robiłem wymianę na 115 kkm i były już poniżej min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze wpisy z serwisowki są niezgodne ze stanem faktycznym???

Dnia 25.05.2020 o 22:24, szwagier24a napisał:

Tak. Wiek robi swoje. Często olej leci z pod pokrywy odmy, która jest klejona i po latach puszcza.

Taśma wysiada jak ulegnie zabrudzeniu zwijacz. Moduły szyb są tego samego producenta ci w jałdi. Jak nie zostaną zalane wodą to się nie psują.

Przy 122 tyś powinien mieć oryginalne tarcze chociaż z tyłu.

Tak są nowe z tylu i z przodu. Jest wpis w serwisie. Z tym olejem się zgodzę z pokrywy . Wiek robi swoje. 

A w jaki sposób ulega zabrudzeniu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniał pompę, to musiał wymienić pasek rozrządu. Nie wiadomo, czy wymieniał naprężacz. Z lat wynika, że musiała być to kolejna wymiana. Wymianę pompy płynu producent przewidywał na 160 kkm, czyli przy drugiej wymianie rozrządu ze względu na przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ksiazka nie ma?kompletnych wpisow od poczatku do konca i wszystkie wpisy jak i pieczatki wydaja sie takie same?to takie ksiazki mozesz kupic w polsce do uzupelnienia tylmo danych auta 

Z niemiec ksiazka powinna byc kompletna tym bardzie jej poczatki ktkrych u Ciebie brak tzn pierwszych seriwsow gwarancyjnych .

Warto byloby podjechac do serwisu renault i sprawdzix historie czy sie jakis % pokrywa inaczej taka ksiazke to mozesz wrzucuc do schowka i nigdy na nia nie zerkac.

Tym bardziej w tych latach takie auta z niemiec to smietbiki stojace po krzakach handlarz dostake takie auto za darmo zeby zabrac z placu 

Kto sprowadza to wie co mozna kupic u niemca turka a co nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w tym wieku ocenia się po wyglądzie i jak jeździ a nie po książce serwisowej. Przy tak zaawansowanym w latach aucie, należy ocenić ile trzeba zainwestować aby autem móc jeździć bezproblemowo. Potencjalne problemy to: akumulator, luzy w zawieszeniu, zużyte amortyzatory - nawet jeśli nie wykazują zbyt dużego zużycia to i tak po roku na naszych drogach padną.

Ja sprzedałem w zeszłym roku MII z 2004 z przebiegiem 294 tyś. , wymieniałem taśmę, blokada i szyby działały, wymieniałem przyciski od HF w klamkach, przez 5 lat działały do dnia sprzedaży. Silnik na badaniu spalin spełniłby normę EURO5 bo był zadbany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!