Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgrzytanie w silniku od strony rozrządu - filmik + błędy


Xodes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podejrzewam, że na pewno ktoś z forumowiczów miał podobny bądź identyczny problem.

Chodzi ogólnie o dziwne zgrzytanie w silniku, im silnik cieplejszy tym dźwięk wydaje się być głośniejszy.

 

Początkowo myślalem, ze to alternator bądź sprężarka klimy ale po zdjęciu paska nic się nie zmieniło.

Rozrząd był wymieniany w marcu 2019 roku.

 

Poniżej filmik z identycznym problemem:

 

https://youtu.be/g-Qn4qDhZk0

 

PS. Po podpięciu pod program MaxiEcu występują błedy jak na zdjęciu.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Bledy Megane 2.JPG

Edytowane przez Xodes
Dodanie kodu błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2020 o 19:14, Xodes napisał:

Chodzi ogólnie o dziwne zgrzytanie w silniku, im silnik cieplejszy tym dźwięk wydaje się być głośniejszy.

 

Dnia 14.06.2020 o 19:14, Xodes napisał:

Rozrząd był wymieniany w marcu 2019 roku.

Zgodnie z kodem 0340 należy wymienić;

   - czujnik położenia wałka rozrządu - tylko oryginał,

   - w pierwszym kroku sprawdzić ;

            - stan czujnika i jego kostki,

            - przeczyścić czoło czujnika z opiłków,

  - w drugim kroku ;

           -  dopiero jak nie pomoże czyszczenie - to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem podobne uszkodzenie, gdzie przyczyną była nowa pompa wodna pół roku po zmianie rozrządu, ale tam był ubytek płynu.

Twoje błędy mówią wyraźnie o braku synchronizacji czujników, czyli pierwszym podejrzanym może być napinacz paska i w tym wypadku należy sprawdzić rozrząd, również wszystkie rolki dopóki nie jest za późno.

Samochód odpala bez użycia pedału gazu?

Nie odpaliłeś go kiedyś na popych?

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 22:25, jabrze napisał:

Spotkałem podobne uszkodzenie, gdzie przyczyną była nowa pompa wodna pół roku po zmianie rozrządu, ale tam był ubytek płynu.

Twoje błędy mówią wyraźnie o braku synchronizacji czujników, czyli pierwszym podejrzanym może być napinacz paska i w tym wypadku należy sprawdzić rozrząd, również wszystkie rolki dopóki nie jest za późno.

Samochód odpala bez użycia pedału gazu?

Nie odpaliłeś go kiedyś na popych?

 

Właśnie odpala bez problemu na zimnym jak i na ciepłym silniku, oczywiscie bez uzycia gazu.

A czy był palony na popych to nie wiem bo kupiłem to w takim stanie jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego. W ramach gwarancji regulowali napinacz paska rozrządu i pomogło. Być może przez ten pasek Gates. W drugim aucie miałem cały komplet Gates i nie piłował.

Wiele aut z tym silnikiem tak pracuje. Jakby coś się przycierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, szwagier24a napisał:

Miałem coś takiego. W ramach gwarancji regulowali napinacz paska rozrządu i pomogło. Być może przez ten pasek Gates. W drugim aucie miałem cały komplet Gates i nie piłował.

Wiele aut z tym silnikiem tak pracuje. Jakby coś się przycierało.

 

Chwila czasu chyba jednak bede musial zagladnac do tego rozrządu... 

Dziś byłem podregulować LPG i mechanik bardziej zwrócił uwage na to, ze mam poduszke pod silnikiem do wymiany niż na to zgrzytanie w silniku :/

W sumie też mowił, ze te auta tak maja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!