Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16V - ubywanie oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Może rozrząd nie był wcześniej wymieniany stąd ta diagnoza :D. Mi też ubywa oleju, ale zawsze jak już przekroczę 10kkm ( wymieniam do 15kkm) i przeważnie tylko wtedy jak auto lata z bardzo wysokimi prędkościami jak na ten silnik, nigdy jednak nie dolewam więcej jak pół litry od wymiany do wymiany. Ja bym zrobił płukankę i zalał jakiś lepszy olej niż ELF, zrobił z 10kkm wymienił raz jeszcze i wtedy dopiero wyciągał wnioski 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd według wpisu w książce był zrobiony przy 112 kkm. Fakt faktem, ze KZFR od samego początku wrzeszczał jak głupi :D Przez zrobieniem UPG od wymiany do wymiany (15kkm) nie dolewałem prawie nic, może z 200ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledze sprzedałem Megane I 1,4 16V 95KM z przebiegiem 240 tyś, (od 170tyś na LPG) po 1 roku m już 300 tyś, olej zmieniany co 10 tyś, co najciekawsze kolega zdecydował zmienić olej 10W40 który stosowałem na 5W40 (poprzedzona kilka razy płukanką przy wymienianie co 10tyś) i zero wycieków, od wymiany do wymiany nie można po bagnecie oszacować czy coś ubywa czy nie.

Zero remontów, poza eksploatacją i cewkami.

 

Ja osobiście teraz użytkuję, Megane II z 2004r 1,6 16V kopiłem rok temu przebieg 150 tyś (od 70 tyś na LPG). Poprzedni właściciel lał 5W30, jeździłem na nim 5 tyś km i zero ubytków, postanowiłem może nie potrzebnie zmienić na 5W40 SXR ELF. Po zrobieniu 10 tyś poziom ten sam, też wymieniam co 10 tyś, choć ja robię 15 tyś rocznie kolega 60 tyś.

W mojej megance wynika z zapisków, iż od początku olej był zmieniany co 10 tyś, wszystko zapisane przez pierwszą właścicielkę i drugiego właściciela.

Co ciekawe na początku od 0 do 40 tyś jeździł na 5W30 (4x wymiana), od 40 do 60 tyś 2X zalany był 0W40 a potem od 60 tyś co 10 tyś zalewany ponowie 5W30 i ja zmieniłem na 5W40 ale nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie wrócić na 5W30 ?. Kolega mnie pilnuje abym zmieniał co 10 tyś bo mówi, że jak swoją dojedzie do 500 tyś przebiegu to weźmie moją :) ale mówi że do końca będzie lał 5W40.

 

Koledze 1,4 16V pali 7,2l (rekord 6,4 na 32l gazu 500KM) LPG, mi zaś druga genracja 1,6 16V więcej bierze bo ok 7,8-8,1 (rekord 7,2) l LPG

 

Ale obydwie jednostki nie zużywają oleju, może jakieś śladowe ilości które ciężko wykapować ile. W obydwóch autach rury wydechowe od środka na końcowej rurze czyste. Żeby zobaczyć jakiś ślad na palcu trzeba głębiej wsadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z silnikiem wszystko w miarę w porządku, może spróbować inny olej? Może jakiś shell helix ultra, albo Meguin?

Ja tam się, aż tak nie znam - ale sięwypowiem ;) może płukanka i jakimś ceramizerem potraktować dodatkowo?

Można też zalać 10w-40 jak ktoś wcześniej pisał, na jakiś czas może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie 10W40. Potwierdzam płukankę i ceramizer. Poszedłbym bardziej ekstremalnie: od strony świec antykoks lub nafta albo to i to osobno. Płukanka do oleju i nowy olej. Ja jeżdżę na SXR 5W40.

Miałem auto co miało 293 tyś. brało 0,7 L na 10 tyś.  oleju.

Eksploatuję drugie auto z tym silnikiem i tam co wymianę oleju robię płukankę. Nie dolewam więcej niż 200 ml. Olej przed wymianą bardzo czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bednar93 napisał:

 Przez zrobieniem UPG od wymiany do wymiany (15kkm) nie dolewałem prawie nic, może z 200ml.

W wyniku awarii UPG przegrzałeś prawdopodobnie;

  - uszczelniacze zaworów,

  - pierścienie tłoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!