Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proźba o ocene i sprawdzenie auta Megane 3


piotras725

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu szukam Renault Megane 3  z silnikiem 1.6 MPI ponieważ po zakupie chciałbym zamontować LPG ( silnik ten najlepiej znosi gaz )  dlatego ważne aby były to w miarę zadbane egzemplarze :) 

Proszę o informacje oraz ocenę poniższych aut. 

Dodam, że interesują mnie roczniki 2009-2014  za auto jestem w stanie dac do 25000zł.

1. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-110-km-szyberdach-klimatronik-czujniki-parkowania-serwis-z-niemiec-ID6DbIMU.html#ed427bf51b

2. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-54tys-model-2012-pelny-serwis-rachunki-stan-perfekcyjny-ID6DfZTY.html#ed427bf51b

 

 

Z góry dziękuje wszsytkim zainteresowanym za poświęcony czas !!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same bidy te auta, ta druga taka sama kolorystycznie co moja ktora mam na sprzedaz i z gazem ale za te pieniadze to bym nie kupil zadnej z tych dwóch , lepiej poszukac izbroic sie w cierpliwość.

1.6 nie jedzie jest to muł ze tico z pod swiateł Cie wezmie i bedzie wstyd za ciezkie auto a i spali 10 l gazu.

w cenie 23/25 tys zł powinno to być coś na feldze , nawigacja , tempomatem , hands free , niskim przebiegiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, czasem spod świateł potrafię przerobić nie jedno auto tym silnikiem. Jak ja bym sprzedawał swoje to za 18500, 19500. Ale mam wszystko to co w standardzie - nawigacja.  Do tego pasy RS na masce i dachu i 2 komplety opon. 20 tyś to już za dużo na to auto.

20200508_005913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady i opinie :) Pozostaje mi czekać aż pojawi się ogłoszenie z rozsądną cena. Auto służyło by mi głównie jako dojazdy do pracy fajnie jak by miało czujniki parkowania szyberdach itp nawigacja nie jest dla mnie priorytetetem. Jak myślicie uda się znaleść auto z realnym przebiegiem około 100 tyś km ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to teraz handlarz zrobi co zechcesz moze miec nawet 1 km przebiegu jak masz takie zyczenie.

Z praktycznego punktu wyglada to tak ze auta o duzej pojemności badz doładowane i mało ekonomiczne palace duzo paliwa maja małe realne przebiegi poniewaz ich eksploatacja jest droga auta ktora pala mniej i maja mniejsze pojenosci juz takiej pewnosci bez dokumentów potwierdzajacych przebiegu nie masz.

Trzeba czekac i czekac okres wakacyjny jest okresem martwym jak i grudizen styczeń zmiana roku auta sie starzeją rocnzikowo i ceny spadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Refild napisał:

Z praktycznego punktu wyglada to tak ze auta o duzej pojemności badz doładowane i mało ekonomiczne palace duzo paliwa maja małe realne przebiegi poniewaz ich eksploatacja jest droga auta ktora pala mniej i maja mniejsze pojenosci juz takiej pewnosci bez dokumentów potwierdzajacych przebiegu nie masz.

 

G..no prawda. totalna bzdura. wręcz na odwrót
doładowane jednostki moga byc eksplotwane na autostradach i miec jeszcze wiekszy przebieg niz te do jazdy po mieście...
Szanujacy sie Niemiec nie kupi w salonie 1.6 110 na jazdy po autostradach...bo to sie nadaje bardziej do miasta
a koszty paliwa wcale nie musza być duże. 2.0 180 km na trasie moze wziac 7-8L PB

PS. jak nie masz zapisów w aso i/lub papierów z jakiegoś dokumentacja w istniejącym zakładzie to przebieg jest umowny bez względu na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel był rozbierany, co widać po zniszczonej osłonie, ja też to robiłem do wymiany ekoskóry i tam trzeba sprytnie znaleźć i odkręcić śrubkę wajchy podnoszenia. Jakiś rzeźnik to połamał. Mogło, ale oczywiście nie musiało mieć to związek z eksplozją ładunku napinacza pasa bezpieczeństwa. Warto to pytanie sprzedającemu zadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie ma co interesować się Megane sprowadzonymi z niemiec, wszystko jest przekombinowane i oczywiscie po zawyżonej cenie.. 

Znalazłem jeszcze jedną oferte z bardzo małym przebiegiem ( 33 tyś ) . Czy byłby ktoś w stanie sprawdzić VIN ? W ogłoszeniu jest bardzo słaby opis i dodatkowo nie ma zdjęć ze środka pojazdu, co może wskazywać na kolejny przekręt..

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-1-6-ID6Dhodk.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=101148688

 

Z góry dzięki za rady !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2020 o 12:58, Refild napisał:

w cenie 23/25 tys zł powinno to być coś na feldze , nawigacja , tempomatem , hands free , niskim przebiegiem.

 

2 tygodnie temu moi rodzice sprzedawali swoje Megane z 2014 właśnie z tym silnikiem. Model z przebiegiem ok 70tyś km w dość podstawowej wersji chyba Life (w zasadzie tylko automatyczna klimatyzacja, lakier metalizowany, tempomat, stalowe felgi 15'') został sprzedany za dokładnie 32500zł. Zainteresowany przyjechał po niego dzień po wystawieniu ogłoszenia i od razu się zdecydował. Także, we wspomnianej wyżej cenie i do tego z lepszym wyposażeniem to przypuszczam, że albo mocno leciwe albo o niepewnej historii. Także... albo tanio albo pewnie i bezpiecznie. Jedno i drugie się nie da...

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras, za 30 z kawałkiem to celuj w IV Nie jestem jakimś zwolennikiem tegoż modelu, ale zawsze przy odsprzedaży jeszcze jakąś minimalną wartość będzie miał, a nie wartość złomu. Nie chcesz diesla? To jest nie zaje... silnik: np.: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-sl-limited-dci-90-pierwszy-wlasciciel-salon-polska-ID6D1uNZ.html#e42fe12ec7 bardzo tani w eksploatacji, dużo części używanych w razie co na rynku masz za dosłownie grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel niestety nie wchodzi w grę ponieważ tylko by się męczył.

Auto jest mi potrzebne tylko jako dojazdy do pracy ( 6km  w jedną stronę ) oraz żeby jezdzić wokół komina zakupy itp. 

Nie wymagam cudów ani super doposażenia, ważne zeby autko było tanie w utrzymaniu i miało podstawy typu klimatyzacja, fajnie jeszcze jak by były grzane fotele lecz nie jest to wymóg  i tyle mi w zupełności wystarczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz celować w ten właśnie silnik. Niestety, on jest dość poszukiwany ze względu na trwałość i niskie koszty eksploatacji. Swoją drogą to kto Ci zabroni jeździć dieslem wokół komina? Nie namawiam, bo ta benzyna K4M jest bardzo OK, ale jak widzisz, ceny tych samochodów są dość wysokie. Zwyczajnie warto rozważyć alternatywę. Te silniki diesla w Reno są mocno dopracowane, mają bardzo wysoką kulturę pracy i mają niezwykle małe zapotrzebowanie na paliwo. ps. z gazem (zaraz zacznie się tzw. gównoburza) jest tak, że zawsze jest to najsłabszy i dodatkowy element, który może być przyczyną awarii. Zawsze to ileś dodatkowych elementów więcej wiem, że są osoby które napiszą, że jeżdżą mln kilometrów z gazem i wszystko jest OK ja jednak tego szczęścia nie miałem. Miałem dwa samochody z instalacją gazową i najprawdopodobniej w moim życiu trzeciego takiego nie będzie.

Edytowane przez omega
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotras725 napisał:

Diesel niestety nie wchodzi w grę ponieważ tylko by się męczył.

Auto jest mi potrzebne tylko jako dojazdy do pracy ( 6km  w jedną stronę ) oraz żeby jezdzić wokół komina zakupy itp. 

Nie wymagam cudów ani super doposażenia, ważne zeby autko było tanie w utrzymaniu i miało podstawy typu klimatyzacja, fajnie jeszcze jak by były grzane fotele lecz nie jest to wymóg  i tyle mi w zupełności wystarczy :) 

a tak z ciekawości jakei przebiegi roczne robisz ze chcesz lpg montowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczny przebieg to okolice 15tyś km.  Było by to drugie auto jakie posiadam jak juz wcześniej wspomniałem do spraw codziennych. Wiem, że roczny przebieg który mam zamiar robić jest dość niski lecz chciałbym zostawić sobie Meganke na okres około 4-5 lat więc z tąd decyzja o gazie. 

Miałem super ofertę ostatnimi czasy kupić Megankę za 19 tyś od typowego dziadka co miał 60 lat lecz goście z AAA auto ukradli mi okazję ponieważ kupili to auto w nocy o 21... ja byłem umówiony następnego dnia o 8. 

Prawdopodobnie poszła za 18 tyś a dziś została wystawiona za 23tyś  https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-1-wlasciciel-klima-tempomat-alu-ID6Di5xJ.html#6a57965317

 

Auto ma pewny przebieg 90tyś i przez ostatnie 8 lat użytkowane przez dziadka więc jest dość pewne. Pytanie tylko czy opłaca się jechac po nie i próbowac zbić cenę chociaz na 21 tyś ? 

Co o tym sądzicie ? 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!