Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopot w doborze tylnych tarcz i klocków Megi2 CC


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich , Po kilku latach przerwy od Renaulta , wróciłem do marki jako drugie auto w domu :)

 

Jak nowa bryka to wiadomo pakiet serwisowy startowy musi być , ale napotkałem mały  kłopot w doborze tylnego zestawu hamulcowego do mojej Megi 2 2006 Cabrio 1.5dci 106km - a mianowicie kilka rodzajów tarcz/klocków. Dwa rodzaje srednicy 240/270 a do tego jedne tarcze z czujnikami/piastami inne znów bez. Co wybrać? , będę wdzieczny za rady ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, wanio123 napisał:

VFEMSE0636269811

 

Raczej chodziło o VIN: VF1EMSE0636269811

Tu masz więcej info o aucie: https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=ch25-1la2x_c

Dialogys wskazuje na tylne tarcze o numerze katalogowym: 7701207823. Według wujka Google jest to 240

890104377_550e0f465213a9671b8e2e9c923415081.thumb.png.ca7e92c32abf6c5bdf6ecbb4ca25e2e1.png

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2020 o 19:18, KDKJ napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Dzięki serdeczne , już coś wiemy. Ale nadal mam zagwozdę czy brac farcze z abs i łożyskami czy gołe?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Pisownia, cytowanie :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki jedna sprawa wyjaśniona . KLOCKI hamulcowe , temat który już przerabiałem w swoim Clio3 z takim samym silnikiem a mianowicie klocki nie jadą po całej tarczy i w mojej megi jest to samo ORI klocek nie zbiera całej tarczy. Ktoś z kolegów dopasowywał może coś większego ?

Przyznam ,że strasznie nieatrakcyjnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2020 o 10:30, szwagier24a napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Kolego u Ciebie wyglada to całkiem fajnie . U mnie w megi a także w poprzednim Clio klocek nie zbierał 1/4-1/5 tarczy 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu są nowe tarcze.

Z moich obserwacji wynika że jak się nie zabezpieczy powierzchni nieciernych to korozją drąży je już mocno po 2 latach. Powstają ranty, które zaczynają puchnąć od korozji. Te ranty wycierają klocka, zaczynają coraz bardziej się poszerzać, zmniejszając powierzchnię oczyszczanej tarczy. Ja te ranty usuwam, lakieruję.

Tak zabezpieczone tarcze jak na zdjęciach, wytrzymają bez ingerencji conajmniej dwa lata.

Z reguły maluję lakierami typu chlorokauczuk a ten czerwony to spray wysokotemperaturowy do zacisków.

Podobną konserwację prowadzę tłumika końcowego - miejsca spawów. 15 letni tłumik wygląda jak "nowy". Zamienny tyle nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!