Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TMC - R-LINK2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako, że nie ma odowiednika forum dla modelu Talismana, zdecydowałem się napisać tutaj :)

Czy działa u Was TMC ? Czy oprócz nałożonych kolorów/uwag na sieć dróg odbiór fal TMC jakoś się objawia poprzez kontrolkę/jakąś informacje na górnym pasku itd ?

Moje auto było sprowadzone z Francji, od 2019 jeździła nim babka po PL - generalnie wszystkie coyoty i inne pierdoły zdążyły wygasnąć, babka pewnie też się nie znała więc żadnego update'u nie robiła.

Mapa Polski była z 2017 roku, udało mi się wgrać 2020.06 poprzez SKU creator, ale zastanawiam się czy nie powinienem wgrać jakiegoś dodatkowego pliku do navi, aby TMC wystartowało.

Czy ktoś wie jak to odpalić ? Mieszkam pod Poznaniem, wszystkie stacje odbieram bardzo dobrze więc raczej to nie jest wina braku zasięgu.

Mam zaznaczony odbiór fal TMC w ustawieniach, ale to zaznaczenie w żaden sposób nie przekłada się na działanie navi.

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia architektury, cały R-Link2 / EasyLink polega na bezprzewodowej łączności z Internetem. Mamy w końcu XXI wiek ;). Wcześniej była to sieć WCDMA, obecnie nastąpiło przejścia na LTE. Wszelkie dane typu live traffic, pogoda, spis i loga stacji radiowych, itp. są pobierane z odpowiednich serwerów.

Odnośnie TMC - według założeń działa bez aktywnej subskrypcji live traffic. Z tego co pamiętam nawigacja powinna pokazywać informacje o zdarzeniach w okolicy. Ale nie będzie wytyczała objazdów i informowała o natężeniu ruchu.

Sprawdź w ustawieniach swojego systemu multimedialnego, czy masz aktywną bezprzewodową komunikację. Jeżeli wygasła niedawno to powinieneś mieć jeszcze opcję jej przedłużenia na MyRenault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Zostawmy może łączność LTE - tutaj niestety wszystkie moje subskrypcje minęły w 2018/2019 roku.

Autko jest z połowy 2016 więc generlanie nie mam nic do stracenia - stąd decyzja np. o wgranie nowszej mapy, wgrywając patch poprzednio aby odblokować navi :)

 

Generalnie łączność mam uruchomioną, ale np. R-LINK store nie chcę kompletnie odpalić. Ale czy to "niedziałanie" ma jakiś związek z odbieraniem komunikatów TMC ?

Wydawać by się mogło, że TMC, a łączność intenerowa to dwie osobne kwestie

 

Dzięki,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep R-Link wymaga łączności z Internetem... Jak inaczej by to miało działać :)?

TMC w nawigacji jest praktycznie niewykorzystywane. Informuje jedynie o zdarzeniach w bliższej i dalszej okolicy. Sprawdzałeś, czy masz ich podgląd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i na tym własnie chciałbym się skupić - na TMC - nawet jżeli pokazuje tylko w okolicy, to strasznie denerwuje mnie to gdy istnieje jakaś funkcjonalność która nie działa ?

Próbowałem kilka razy podglądać co się dzieje w okolicy (pod Poznaniem) wracając z pracy i zero info ?

 

Stąd właśnie moje wątpliwości - może coś powinienem dograć z plików podczas aktualizacji nawigacji ? Czy raczej to nie będzie to bo TMC nijak ma się do tych plików od map ?

W nawi jest coś takiego jak paczki traffic na każde Państwo, nie wiem czy to nie dotyczy własnie live traffic zaczytywanych przez internet.. ale może to ma jakiś wpływ na działanie TMC w Polsce w moim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją navi z mojej strony TMC było uruchomione, ale też nie ściągało danych o korkach/wydarzeniach na drodze itd.

 

R-LINK 2.2.19.300

Nawigacja: 9.12.80.689874

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tur3n napisał:

TMC było uruchomione

A jesteś pewny, że jakaś stacja radiowa nadaje te komunikaty?

Wydaje mi się, że TMC może działać w Niemczech. W Polsce jest chyba zupełnie niewykorzystywane. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tyle lat co mam to włączone to nigdy nie słyszałem i nie widziałem, by zetka coś kiedykolwiek nadawała a w różnych porach dnia i nocy już jeździłem.

Wyświetla nazwę audycji, dane wykonawcy. Obecnie jedyne co to często wyświetla komunikat. "sila muzyki, zostan w domu" :)

A zapomniałem, że jak strajkowali i był dzień bez radia to chyba nadawali jakiś komunikat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja techniczna R-Linka nie wspomina o TMC w Polsce. Możliwe, że brakuje licencji/dekodera dla kodowanych i płatnych sygnałów w naszym kraju.

@Tur3n co miałeś na myśli pisząc "Przed aktualizacją navi"? Podbijałeś wersję oprogramowania R-Link2, czy instalowałeś nowsze mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprawdzę jeszcze temat TMC w Polsce na innym odbiorniku - może macie faktycznie racje, że TMC kiepsko działa w PL.

 

Być może tak jak Arcean mówi - brakuje licencji.

Miałem na myśli, że instalowałem wyłącznie nowe mapy - w zmiane softu RLINK2 się nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te komunikaty o nazwie stacji, utworze itp. to są z RDS'u.

TMC jak sama nazwa mówi (Traffic Message Channel) - ma wysyłać informacje o ruchu - u nas chyba nikt z tego nie korzysta. 

Wiem że kiedyś na testach działało w RMF i PR, ale chodziło to słabo i nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!