Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check Injection - błędy P0670, P0380


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zaczął wyświetlać mi się komunikat na desce rozdzielczej CHECK INJECTION, diagnostyka wykazała błędy P0670 i P0380. Trochę byłem zaskoczony, bo świece jakoś od roku miałem nowe, ale sprawdziłem amperomierzem bez wykręcania i każda świeca pobiera ~11A prądu. Sprawdziłem więc napięcie w kapturkach próbnikiem i okazało się, że żarówka nie zaświeciła. Rozebrałem skrzynkę bezpieczników pod maską, bezpieczniki sprawne, styki nie zaśniedziałe, napięcie dochodzi. Potem nadkole i sterownik świec żarowych, spodziewałem się brudnych zaśniedziałych pinów, ale wszystko wyjątkowo czyste. Wyjąłem sterownik, sprawdziłem napięcie na pinie 3 (gruby, czerwony przewód), dochodzi. Tutaj już stwierdziłem, że padł moduł od świec, jednak nie dawało mi to spokoju i w domu chciałem go jeszcze posprawdzać na krótko. Podałem 12V na pin 3, masa na pin 8 i ku mojemu zaskoczeniu na pinach 1, 2, 6, 7 pojawiło się napięcie i żarówka próbnika zaświeciła. Spotkał się ktoś z sytuacją, że padło sterowanie ze sterownika silnika do modułu świec żarowych? Trochę kończą mi się możliwości.

Edytowane przez rafcio_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skazałem już moduł świec na wymianę i zanim go sprawdziłem to na zewnątrz zrobiło się ciemno i odstawiłem dalsze prace na poniedziałek, mam zamiar posprawdzać kable i napięcia z podłączonym modułem od świec. Niemniej zaciekawiła i trochę przestraszyła mnie kwestia, czy mogła wystąpić awaria w sterowaniu modułem świec. Wiadomo, wszystko zdarzyć się może, tylko czy ktoś się w ogóle spotkał z taką sytuacją w Megi :)

 

Posprawdzałem wszystko wzdłuż i wszerz i okazuje się, że jest przerwa między pinem ECU E2 i pinem 8 modułu świec. Zdjąłem całą izolację, przejrzałem przewód od kostki ECU do kostki modułu ale wygląda w porządku. Zrobiłem wkłucie do przewodu blisko wtyczki modułu i przedzwoniłem i okazuje się, że jest jakaś przerwa we wtyczce. Udało mi się ją wyciągnąć do góry i przejrzałem wszystkie piny, ale wyglądają dobrze, żadnych przypaleń, zielenizny czy odgięć. Czy ktoś rozbierał tę wtyczkę? Idzie gdzieś w ogóle kupić taką wtyczkę nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.03.2021 o 21:41, rafcio_100 napisał:

Czy ktoś rozbierał tę wtyczkę? Idzie gdzieś w ogóle kupić taką wtyczkę nową?

Na pewno jest rozbieralna, gdzieś ją widziałem rozebraną na czynniki pierwsze. Warto to zrobić i sprawdzić połączenie przewodu z pinem wewnątrz tej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek że był pin rozcięty przy wtyczce sterownika silnika. Zastosowałem rzeźbę czyli włozylem w otwór 3 druciki z innego przewodu i złożyłem. Działa bez zarzutu:) 

No chyba że u ciebie będzie nie rozgiety pin a złamany przewód w miejscu ścisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem pin z wtyczki i trochę się zdziwiłem, ale wyglądał jak nowy :D przejrzałem cały kabel jeszcze raz bardzo dokładnie i znalazłem jedną zieloną, malutką kropkę na izolacji. Ruszyłem w tym miejscu kablem i efekt widoczny na zdjęciu.

 

 

IMG_20210410_150141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D no nareszcie przyczyna znaleziona. Dla potomnych, żeby wyjąć pin najpierw podważyłem ten plastik patrząc od strony pinów (siedzi na zatrzaskach i dosyć łatwo dał się wyjąć), potem użyłem wyjmaka do pinów takiego podwójnego, bo ten pin ma zatrzaski po obu stronach i wyszedł już dosyć łatwo z wtyczki. Wyjmowanie plastiku nie jest konieczne, ale dużo lepiej było widać, gdzie są zatrzaski od pinu.

Edytowane przez rafcio_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!