Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trudna do zlokalizowania nieszczelnosc klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z uciekającym czynnikiem. Mianowicie co roku po zimie okazuje się że nie ma czynnika w układzie. Szczelność sprawdzałem w 2 niezależnych serwisach - w obydwu stwierdzono że wszystko jest ok (obydwa serwisy dosyć skrupulatnie podeszły do tematu i sprawdzały dokładnie). Wymieniłem w tamtym roku chłodnicę klimy, ale problem, jak sie okazało, nie zniknął. Jeszcze dosłownie 2 tygodnie temu sprezarka klimy się włączała, a dziś jak co roku brak reakcji. Czy ma ktoś pomysl, gdzie może się ulatniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci wodorowe sprawdzenie klimy. Znajdź warsztat który się tym zajmuje. Wpuszczają gaz do układu i sprawdzają czujnikiem podobnym do tego, którym się sprawdza instalację gazową. Ja się męczyłem rok czasu i nie mogłem znaleźć, znalazłem fachowca i w 20min miałem rozwiązanie. 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia08  ma rację. Ja miałem podobny do Ciebie  problem do Piero po wodorze okazało się że gaz spierdziela z korpusu sprężarki. Kupiłem regenerowaną o na razie jest ok choć jeszcze za wcześnie na konkretną opinię . Za rok można coś więcej będzie napisać.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dobrze sprawdzić?

Wg. mnie szczelność sprawdzają azotem a nie wodorem (to jest niebezpieczne). Jakie ciśnienie zbudowali po wpuszczeniu gazu? 14 16 bar? Sprężarka bije chyba do 26 Bar.

Też miałem problem ze szczelnością. Winny był zaworek napełniania.

Jeżeli uszczelki to trzeba kupić zestaw oryginalny uszczelniaczy a nie zakładać jakieś oringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wodorem, lepsza dokładność, na początku maszyna pokazywała szczelność, i napełniała układ, a zawsze po 2 tyg pusty układ. Okazało się, że zaworek puszczał. Gdy zaworek naprawiłem to chłodnica klimy puściła, już mam rok spokój :) sprawdzanie na pianę albo na słuch to już się nie sprawdza. 19barów miałem wpuszczane na początku samego azotu, nic nie pomogło, nawet zegary były sprawdzające czy nie ucieka. Wodorem i czujnikiem 20min roboty i wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Renia08 napisał:

Ja miałem wodorem,

Jesteś pewien ? I nie wybuchło ? 

Wodór po zmieszaniu z powietrzem (tlenem) przy nieszczelność staje się mocno wybuchowy ? 

Może źle usłyszałeś lub kto się przejęzyczył ? Chyba nie robili tego samobójcy :!:

13 godzin temu, szwagier24a napisał:

szczelność sprawdzają azotem

Tak jak kol. napisał, tak to się robi :!:   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezes

jest taka metoda - do azotu dodawany jest wodór x maksymalnie 5% objętości (inaczej by było za duże ryzyko wybuchu, jak napisałeś) chyba że ktoś chciałby zrobić z Reno Toyotę Mirai ;)


Wodór ma zdecydowanie mniejszą cząsteczkę niż azot i jest lżejszy od powietrza więc specjalnym wykrywaczem idziesz po miejscach łączenia (oringi, zawory) i sprawdzasz czy nie ucieka. Metoda jest bardzo skuteczna - wykryje nawet najmniejsze wycieki, i stosuje się ją jak tradycyjna z uv nie daje jednoznacznej odpowiedzi czemu i gdzie czynnik ucieka. 

 

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!