Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał może i oryginał, łożyska też markowe. Ale co do jakości łożysk to lipa straszna, tarczę w sumie też tak średnio. Zrobię wam juteo zdjęcie jak nie zapomnę, jak wyglądają po około 1500km. Na reklamację nie mam co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem juz około 10 kkm na tarczach z łożyskami SNR i śladowe zużycie tarcz, łożyska to nawet nie wiem czy są bo ich nie słychać. Kupowałem w mp_auto. Motostacja_pl też ma dobre opinie, nie raz u nich kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Renia08 napisał:

Broń Cię Panie Boże najjaśniejszy przed tym zestawem. Za takie gowno 500zl... założysz za 250 i będą lepsze.

Za 250 możesz kupić jedną tarczę :D

Zwykle tak bywa, że ile głów tyle opinii. Zanim kupiłem to trochę poczytałem, opinii również i wybór padł na ten zestaw.

Jak do tej pory nie narzekam. Nie wiem ile jest na nich przejechane, ale jak na razie nie ma na nich śladu zużycia, a i felgi również nie są usmolone.

Np. Mikoda doczytałem, że się krzywią ... mit, czy prawda?

Kamoka .. ponoć szybko się ścierają, są miękkie .. mit czy prawda? I tak można by wymieniać dalej i zadawać pytania.

 

Na przód zakupiłem cały komplet firmy Bosch, zapewne dla niektórych również nietrafione :D

 

Reasumując, nie uważam, że są wspaniałe albo złe, bo się na tym nie znam. W każdym razie na razie nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd czytam to forum to nauczyłem się jednego. Tylk9 oryginalne części. I nagle Meganka nie robi się tania w utrzymaniu. Teraz będę szukać łożysk eh...

 

Czy tak powinny pracować tarcze?

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

koledzy.

Przymierzam się do wymiany tarcz tylnych. Wszystko byłoby ok tylko jeden szczegół mnie zastanawia. Mianowicie tarcze występują z dwoma średnicami wałka z wielowpustem. Są 30 mm i 25 mm. Spotkałem też się ze zdaniem, że występują 28 mm. Proszę uświadomcie mnie jak to jest z tymi średnicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, krzychu73 napisał:

Tu coś pokręciłeś.

Nie do końca... Mianowicie kiedyś zakupiłem tarcze OEM z łożyskami na oś tylną i okazało się że sworzeń piasty ma większą średnicę niż tuleja łożyska. Rozróżnić trzeba czy to tarcza do hatchbacka (mniejsza średnica) czy grandtoura (większa średnica). Mało tego, prawdopodobnie w późniejszych rocznikach (czy raczej poliftach) czy to do hatcha czy do granda średnice sworzni były już takie same. Najlepiej dobrać po VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!