Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może ten zacisk jest delikatnie zapowietrzony i wtedy tłok po zwolnieniu hamulca nie cofa się w pełnym zakresie? Kolejne przyciśnięcie hamulca powoduje delikatne zakleszczanie. Zwróć na to uwagę. To jest widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdjąć koło. Widać pracę tłoka - w dwie osoby. Jak będzie miał podejrzanie mały powrót to popuść odpowietrznik i niech sobie trochę płynu spłynie grawitacyjnie przez wężyk do butelki (otworzyć zakrętkę na zbiorniczku). Żeby było dobrze musisz zdjąć jarzmo i trochę wkręcić ten tłok. Powinieneś to zrobić przed wymianą klocków na nowe. Może obyć się bez kosztów. Niecała godzina i po problemie. Suwadła  jarzma się nie krzywią samoistnie. Tam puchło od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby proste, ale dachu nad głową brak do wykonania zabiegu. A i nawet pomocy nie mam od kogo poprosić za bardzo. Wszystko robię sam. Szkoda, że nie ma nikogo z okolic Stalowej Woli, Niska z forum kto ma garaż i grzebie przy Megabkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz, kolega @halas2 gdzieś tam blisko mieszka. Od tej chwili widoczne też jest jest miejsce zamieszkania użytkowników forum  jeżeli ktoś to zaznaczył w swoim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa Blisko nie blisko. Z Niska do Leżajska to jakieś 40km:). Z tym garażem moim to też trochę na wyrost bo mam nawet dwa. Ale co z tego jak są małe. Przy Peugocie 206 Żony jeszcze się mieszczę ale przy megane się robi ciasno i w lecie wolę robić na zewnątrz. Co wcale nie oznacza że nie możliwe:). Jakieś narzędzia też by się znalazły :). Do odpowietrzania również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat zakończyłem. Kupiłem drugi komplet klocków. Wydałem na nie aż 27zl

Okazało się, że prawa dolna prowadnica stała dęba. Wyczyściłen wszystkie 4 papierem i dałem smaru specjalnego. Jest dużo lepiej. Oczyściłem też tarcze z rdzy i pomalowałem. Poprzednie klocki TRW były tak twarde, że po chyba 8 miesiącach nawet milimetr nie zszedł. Na nowych klockach zero tarcia, zero piszczenia i hamowanie bajka, teraz czuję jak tył klei pięknie, auto hamuje jak trzeba. 

D8D934C3-2029-4B58-A332-DC7933F4A60D.jpeg

5339BE0C-0C9D-46F0-B891-84982F88C3D6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okłamałem Was. Nie 27zł ale 31

https://allegro.pl/oferta/klocki-h-clio-megane-ii-iii-scenic-modus-tyl-8532618454

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy. https://allegro.pl/apka
 

Nie mam pojęcia co to za marka, ale klocki mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja. Ogólnie klocki TRW idą na śmiecie. Są jakby zapieczone. Te od razu się ułożyły, i naprawdę na TRW z rana słyszałem tarcie jak cholera, i nawet po dłużej jeździe. Tutaj zero problemów. Nie są ścięte na krawędziach wiec i nic nie wpadnie między klocek a tarcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe dostawy i tak mam.

 

Po nazwie mogłem sobie szukać klocków. Dzięki za podanie namiarów. Zobaczymy czy nie przechwaliłeś :D

Masz rację, że z tymi TRW jest coś nie tak, na początku było cicho a im dłużej w użyciu, tym bardziej stają się głośne. 

Na fotce widzę, że są ścięte?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!