Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v Problem z odpaleniem


PRR

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się dołączyć, zauważyłem u siebie w k4m 858 110km, to samo tylko nie gaśnie przy odpalaniu zawsze obroty się podnoszą. Najbardziej mnie to denerwuje przy dojeżdżaniu do świateł bo też spadają do ok 620 i dopiero się podnoszą. Zamówiłem uszczelkę przepustnicy i mam zamiar ją wymyć jak tylko pogoda się poprawi. Nie dawno miałem też ściągany dolot i nie dawałem nowych uszczelek, ale przed tym nie użytkowałem tego auta to nie wiem kiedy dokładnie się zaczęło tak dziać. Świece nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awiq napisał:

Najbardziej mnie to denerwuje przy dojeżdżaniu do świateł bo też spadają do ok 620 i dopiero się podnoszą. 

Przy wciśniętym pedale sprzęgła powinny być podwyższone tzn. 800-900 

Temat związany z górnym czujnikiem pedału sprzęgła i pracą zespołu zfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w weekend przeczyściłem przepustnice ale robiłem to po południu, gdy było znacznie cieplej i odpalił bez problemu. 

Dziś rano też przy temperaturze sporo wyżej niż wcześniej (ok. 10stopni) znowu zacharczał. Znacznie mniej niż wcześniej ale mogę spokojnie stwierdzić, że jakby znowu było ok. 0 stopni to odpalenie by wyglądało tak samo jak na filmie z 1 postu. 

W ogóle mam cały czas wrażenie, że to coś z tymi fazami rozrządu bo gdy przyśpieszam na 1 biegu to potrafi mi zrobić mocną "żabkę" podczas przyśpieszania. 

Nie mam więcej pomysłów, chyba czas oddać auto na gwarancję rozrządu. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek653 ok, dziś po pracy sprawdzę.

 

Mała aktualizacja:

byłem u mechanika, który robił mi rozrząd. Nie wiem czy da się to sprawdzić "na słuch" i spojrzenie z góry na pasek ale powiedział, że rozrząd wygląda ok. 

Podpiął mi komputer i wyskoczyły 3 błędy. Pierwszy dot. pedału gazu (jakiś czujnik czy coś takiego) a dwa kolejne dot. cewki A i cewki B. 

Nie chciałem ich w ciemno wymieniać, nigdy wcześniej nie sprawdzałem auta pod Clipem więc wykasowaliśmy błędy i mam teraz pojeździć z 2-3 dni i zobaczymy czy powrócą. Jeśli tak to chyba niezbędna będzie wymiana tych cewek.

 

Kolejna aktualizacja:

auto wróciło od mechanika. Zostały założone raz jeszcze blokady i sprawdzony rozrząd. Wszystko jest idealnie na swoim miejscu. Do tego przeczyścili mi przepustnice i chcieli ją zaadaptować ale im się nie udało (nie wiem jakiego interfejsu używali ale nie był to Clip - wszędzie logo Bosh). 

Jestem umówiony z elektrykiem samochodowym na za dwa tyg. (jakiś specjalista od Renault w Łodzi dlatego taki termin) i może on coś znajdzie... 

 

Jak się wyjaśni to dam znać dla potomnych. 

Kolejna aktualizacja.

Wczoraj auto wróciło od elektryka. Podpiął się clipem i posprawdzał wszystkie parametry pracy. Od elektrozaworu przez czujnik wału, wałka aż do map sensora i pracę cewek/świec. Sprawdził też poprawność pracy silnika tak "ogólnie" czy nie występują anomalie. 

Jedyne co wyszło to dziwna praca samych świec (a nie o dziwo cewek), tak więc wymieniliśmy je na oryginalne renault. 

Aktualnie rano jest ok. 15 stopni więc ciężko stwierdzić, czy jest poprawa w odpalaniu ale problem "żabkowania" na pierwszych metrach wciąż pozostał. Obawiam się że z odpalaniem będę podobnie jak temperatury spadną lub zrobi się trochę bardziej wilgotno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!