Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Na wstępie zapewniam, że przekopałem googla, forum, fejsa i wszystko co mi wpadło w ręce, gdzie mógłbym znaleźć takie informacje i nie znalazłem. 

Mam problem. Megane III. Po awarii pompy ABS/ESP mechanik wymienił ją na inną. Wszystko wydawało się spoko ale po którymś dniu zauważyłem że mam za pomocą taśmy izolacyjnej zaklejoną kontrolkę ABS która szybko miga. Pojechałem do tego mechanika który stwierdził że nie miał czasu adaptować pompy bo nowa jest z modelu z ręcznym hamulcem postojowym a ja mam automatyczny. Powiedział że mam nie zawracać sobie głowy i jeździć. 

No tak być nie może. 

Mam clipa, program v202, stabilny laptop itp. Wcześniej ograniczałem się do kasowania błędów/odczytywania ich. 

Czy znajdzie się tu dobra osoba która wytłumaczy jak przebrnąć przez ten proces? Nie mam o tym pojęcia więc każda pomoc jest na wagę złota. 

Pozdrawiam;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja prdl. Co ty u kowala byłeś ? W ryja by taki mechanik załapał jakby coś zakleił taśma w moim samochodzie. 
 

a jak sam napisałeś - nie masz pojęcia o sprawie - to jedź do jakiegoś NORMALNEGO mechanika/elektronika który jest polecany w regionie i napraw auto. 
w ostateczności masz aso - oni na pewno ogarną temat. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ,,mechanikiem" już temat zamknięty, nie ma sensu się tym przejmować. Sytuacja była taka, że nie było innego wyjścia. 

Dzięki za poradę typu ,, jedź do mechanika" na to wpadłem już wcześniej sam xD 

Chcę nauczyć się wykorzystywać swojego clipa, zainwestowałem w niego sporo kasy, jedyne czego nie umiem kupić do wiedza i doświadczenie, więc tego szukam - wiedzy by móc zdobyć doświadczenie.

Więc jeśli masz ochotę/możliwość udzielić mi informacji albo pomoc w inny sposób to chętnie ;) w pozostałych przypadkach podziękuje, wiem konkretnie czego szukam, nie ogólnej porady jak rozwiązać problem tylko porady jak go rozwiązać,, po mojemu " . 

Pozdrawiam;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to tylko faktycznie problem w konfiguracji to szukaj w ustawieniach ABS-ESP. Tam jest wybór zarówno rodzaju skrzyni jak i hamulca postojowego. Clipa nie znam ale w ddt4all te rzeczy robi się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie szło innym programem tego zrobić. Nie ma opcji wyboru jaki ma być ten hamulec, z tego do czego doszedłem wynika, że trzeba przeprowadzić programowanie tej pompy. W pewnym momencie clip żąda ,, kodu " by móc kliknąć kontynuuj. Nie mam pojęcia skąd ten kod wziąć i tu są schody. O ile program jest dość intuicyjny sam w sobie to praktycznie nie umiem znaleźć żadnego ,, szkolenia" z jego obsługi. Na chomikuj znalazłem mnóstwo tutoriali do diagow itp ale do tego ustrojstwa praktycznie nic - lub co najwyżej podstawy typu że nie wolno rzucać Clipem używać przy ujemnej temp ect. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Barti95 napisał:

Dzięki za poradę typu ,, jedź do mechanika" na to wpadłem już wcześniej sam xD 

Chcę nauczyć się wykorzystywać swojego clipa, zainwestowałem w niego sporo kasy, jedyne czego nie umiem kupić do wiedza i doświadczenie, więc tego szukam - wiedzy by móc zdobyć doświadczenie.

Więc jeśli masz ochotę/możliwość udzielić mi informacji albo pomoc w inny sposób to chętnie ;) w pozostałych przypadkach podziękuje, wiem konkretnie czego szukam, nie ogólnej porady jak rozwiązać problem tylko porady jak go rozwiązać,, po mojemu "


zadzwoniłem do swojego mechanika :)

 

koszt programowania pompy to 250 netto , tyle samo za poradę telefoniczna jak to zrobić ;) - o ile pompa jest sprawna i w 100% dobra, pompa jest Twoja wiec nie daje gwarancji na sprawność części i powodzenie operacji. 
 

jeżeli nie, to wymienia na swoją za 1000 netto - w cenie programowanie. 
 

Jeżeli chcesz namiar ;) to daj znać. 

 

pomogłem ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało ze starą pompą? Rozszczelnienie czy korozja silnika?

Wystarczyłoby, żeby mechanik przełożył elektronikę z jednej pompy do drugiej i nie byłoby konieczności programowania.

 

halas2 dobrze opisał co trzeba zrobić.

 

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barti95 napisał:

Nie mam pojęcia skąd ten kod wziąć

RenaulrPinExtractor - ale to jest potrzebne przy reprogu a tego raczej Ci nie pozwoli zrobić bo pewnie nie ma nowszego softu niż masz w tej pompie

 

Do konfiguracji zdecydowanie lepiej sprawdza się ddt4all. CLIP jest bardziej do diagnostyki

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ddt4all załatwia problem. Koszt elma to 40-50 zł. Ważne by był na chipie PIC18F25K80. DDT4all jest darmowy i ma większy zakres konfiguracji nią clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sarna1 napisał:


zadzwoniłem do swojego mechanika :)

 

koszt programowania pompy to 250 netto , tyle samo za poradę telefoniczna jak to zrobić ;) - o ile pompa jest sprawna i w 100% dobra, pompa jest Twoja wiec nie daje gwarancji na sprawność części i powodzenie operacji. 
 

jeżeli nie, to wymienia na swoją za 1000 netto - w cenie programowanie. 
 

Jeżeli chcesz namiar ;) to daj znać. 

 

pomogłem ?

 

Pewnie że tak ! Jak już polegnę albo po prostu zrezygnuje będę się kontaktować z Tobą odnośnie kontaktu do tego magika;)

Dzięki;)!

20 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Co się stało ze starą pompą? Rozszczelnienie czy korozja silnika?

Wystarczyłoby, żeby mechanik przełożył elektronikę z jednej pompy do drugiej i nie byłoby konieczności programowania.

 

halas2 dobrze opisał co trzeba zrobić.

 

Elektryka się posypała, jak była podłączona to robiła zawarcie, komputer wywalał mnóstwo błędów no i nie działała. Tzn i elektryka i mechanika, firma regenerująca na opis problemu stwierdziła że gra nie warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!