Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca pod obciążeniem.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie, bije się cały czas z moja Meganką, niektóre problemy się rozwiązały, parę tematów jeszcze do ogarnięcia. Mam dziwny przypadek, gdy przyspieszam z gazem w podłodze to nie dość, że nie czuje za bardzo mocy, to jeszcze słyszę takie terkotanie pod obciążeniem. Nie nagram Wam tego bo się nie da. Czy zawór KZFR może takie efekty dawać? Tematów od cholery na forum ale żaden trafiony ani tym prędzej zakończony. To terkotanie nie jest metaliczne, ale brzmi dziwnie. Podejrzewam jeszcze świece. Kompresji robić nie będę, a dlatego, że są dni kiedy nie ma tego efektu i auto zapierdziela aż miło. Dzisiaj po trasie Nisko-Rzeszów Rzeszów-Nisko około 120km, wysiadłem z auta i miałem dość... Od dźwięku silnika rozbolała mnie głowa i zatkało uszy. Nie przyspiesza tak aksamitne i cicho tylko jakby coś dzwoniło, wypadanie zapłonów od świec daje taki efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonów mocno wpływa na ciężki odgłos jego pracy. Układ zapłonowy jest pierwszym do szukania przyczyny.

15 minut temu, Renia08 napisał:

słyszę takie terkotanie pod obciążeniem.

Zmierzyć jakie jest w tym czasie przesunięcie zapłonu. Może stoi cały czas na 42. Musi pracować dynamicznie z pedałem gazu. Taką analizę się robi z drugą osobą za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kompa ani aplikacji do mierzenia, planuje zakupić ale się już pogubiłem co mi będzie potrzebne, chce tanią kostkę do diagnozy błędów z darmowym programem na laptopa i na androida. Zaznaczę, że problem występuje na każdym biegu z pedałem w podłodze, im niższe obroty i mocniej przyspiesze tym wuekszh klekot. Nie zawsze się to pojawia, a gdy tego nie ma to auto ma większą moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj elma i ściągaj pyclipa, Tak długo jesteś na forum i tyle o tym czytałeś. Będziesz niezależny i sam wyprowadzisz swój samochód. Wiele osób już poradziło sobie z podobnym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówią że ELM 327 można kasować błędy i sprawdzać a inni, że kompletnie to nie działa. Dlatego miałem mętlik w głowie bo co 3 temat na forum się kończy albo prowadzi do ślepej uliczki. Przy okazji tego przyspieszania ten dźwięk jest jakby od filtra powietrza taki niemetaliczny dźwięk. No ciezko go opisać, inne wolnossące silniki np z Mondeo 1.8 Duratec jak się wdepnie w podłogę to silnik buczy i ładnie ciągnie, tutaj tego nie ma. Tak samo żeby przyspieszać muszę mocniej wciskać gaz. Zaznaczam, że są dni kiedy lekko wcicne gaz i auto rwie do przodu, a raz muł jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przykład z naszego lidera. Elmem ogarnia cały samochód i bezinteresownie pomaga innym.

Większość skorzysta z porady i nie podzieli się rozwiązaniem - znikają z forum.

Twoje problemy wymagają analizy ale są do ogarnięcia. Czymś to zrobić trzeba. Części się nie wymienia w ciemno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł podać link, chyba że po prostu zwykła niebieska kostka ELM będzie OK, nie wiem czy on sie łączy lo kablu czy Bluetooth. Wiem, że z telefonem to Bluetooth, lecz z lapkiem zapewne kablem by było najlepiej. Świece i tak już zamówiłem bo moje mają już chyba z 25tyś nalatane. Zwykle NGK, każdy odradza inne i poleca te. Sprawdzę tylko przerwę między elektrodą, bo wiem, że ma być 0.7mm, a często bywają 0.9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakupu Elma to bardzo ważna sprawa. Ja mam BT. Dodatkowo mam kabel, którego dawno nie używałem. Z laptopem też się łączę. Aniewa dokładnie podkreśla o tym PIC. Inne tylko odczytają część błędów nie mówiąc o głębokiej ingerencji. Na temat pyclipa i ddt4 masz wszystko na forum. Elmy kupowałem już dawno. Wieczorem na PW podeślę linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renia08szukaj czegoś takiego: https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-mini-bt2-0-pic18f25k80-polski-8485652391

Nie musi być koniecznie od tego sprzedawcy oczywiście. Może być jakikolwiek inny model, ważne aby miał układ PIC18F25K80. Sprawdzisz i ustawisz tym w samochodzie praktycznie wszystko poprzez bluetooth za pomocą EcuTweakera, Pyclipa, DDT4ALL, a sprawdzisz i skasujesz błędy nawet Pistonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Renia08 tylko i wyłącznie taki https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-obd2-konnwei-bluetooth-3-0-polski-9575561718 Te tańsze chińczyki ( ten proponowany przez LAROS) nie pokaże Ci części funkcji, albo wcale się nie połączy. Testowane już na nowych Ducatach/Clio/Mazdzie 3 . Tani chińczyk tylko fajnie na kolorowo świeci wpięty w obd :D. Co do tych usterek jak do majówki moja meganka wróci od lakiernika to możemy się spotkać gdzieś w Rzeszowie czy gdzie Ci tam pasuje, po środku to chyba Rudnik nad Sanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!