Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 1.6 16v 2004 r. zgasł podczas jazdy i już nie odpala


Kaczor350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj rano podczas jazdy okolo 500-1000 m auto zgasło z dziwnym dzwiekiem jakby huk i zgasł przy próbie odpalenia kreci ale nie odpala podaje film przy próbie odpalenia

Może ktoś wie co by to mogło być. Pozdrawiam 

https://www.youtube.com/watch?v=wUoWb-XvwVw

Edytowane przez Kaczor350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 14:04, ko-ma napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt5,6  5.13 :!: - aniewa

wygląda na to ze pasek i rozrząd jest okay jedna cewka jest luźna przekręcony gwint z tego co zauważyłem i świeca była tez dokręcona nic nie robiłem od zakupu tam wiec może czas na wymianę tego ale dziwi mnie dźwięk z przepustnicy jakby za chwile wyśle film.

czy moze tez to byc czujnik polozenia wału lub czujnik położenia wałka rozrządu. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaczor350 napisał:

czy moze tez to byc czujnik polozenia wału lub czujnik położenia wałka rozrządu. ??

 

Czujnik położenia wału ;

  - to czujnik chimeryczny,

  - tylko oryginał, bo zamienniki szybko padają,

Warto ;

  - sprawdzić czujnik temperatury cieczy chłodzącej,

  - wymienić świece,

 - zadbać o czystość i suchość cewek zapłonowych,

 -przeczyścić przepustnicę i map sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Czujnik położenia wału ;

  - to czujnik chimeryczny,

Nie wiem skąd masz takie przekonanie bo w wielu swoich postach piszesz tak o ww. czujniku. Sam miałem już kilkanaście samochodów i przez kilkadziesiąt lat żadnego z nich nie wymieniałem. Jak dla mnie to czujnik jak czujnik, ani bardziej ani mniej zawodny niż inne czujniki w samochodach. Chyba, że pracujesz w warsztacie samochodowym i faktycznie te czujniki często wymieniacie bo okazują się przyczyną diagnozowanych problemów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2021 o 16:50, Andrzej-2010 napisał:

Jeśli chodzi o podłaczenie pod clip zero błedów dziwne

złącze ECU ?

 

W dniu 25.04.2021 o 15:31, Kaczor350 napisał:

aniewa

To jak mam dać film jak tu tylko 20 MB mogę wrzucić ? 

Witam Cewki oraz świece sprawdzone wygląda na to ze czujnik położenia wału poszedł jutro wymiennie i zobaczę czy cos to pomoże 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniłeś czujnik wału? On pada sporadycznie i prędzej sygnalizuje wypadającymi zapłonami. Skoro rozrząd nie poleciał, to trzeba zacząć od pomiaru kompresji. Jakieś zdarzenie było, więc trzeba tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!