Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 Grandtour 1.5 dci-110 Fap 2011r.


piotr1234543

Rekomendowane odpowiedzi

Rok produkcji: 2011

Silnik: 1.5 dci 110 fap 

Lokalizacja: Zielona Góra

Nr Vin: VF1KZ1W0645243145

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-bezwypadkowy-2x-kpl-kol-zadbany-ID6DMK4L.html#3904c1183f

 

Co sądzicie o tym modelu? Na pierwsze oko rzucają mi się zmaltretowane opony  i przebieg trochę niski jak na ten rocznik. 

 

Czy ktoś mógłby przybliżyć koszty wydatków w razie awarii tego silnika? koło masowe, turbina, wtryski i ten  nieszczęsny filtr.. dużo czytałem i wydaje się że wydaje się bezproblemowy. Dodam, że szukam auta głównie na niedalekie odcinki. Do pracy mam tylko 7 km ale w wekendy pojadę gdzieś dalej. Czy ten dci z fap wystarczy  przegonić raz w tygodniu np 30 km na ekspresówce + zmiana oleju co 10 tys? Ten mały silnik zupełnie mi wystarczy bo użytkuję głównie nieduże przebiegi i nie zależy mi na mocy tylko na bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kupowanie diesla po to, żeby zrobić 14km dziennie trochę się mija z celem do którego on jest powołany. Tam jest w opisie że 106KM a w danych 110KM Tak czy siak, silnik bardzo udany, już tu pisałem, że pod względem ekonomiki, trwałości i bezawaryjności jeden z najlepszych silników diesla na świecie (jak nie number one), który jest obecnie produkowany. A ten jest. A to się także wiąże z tym, że masz kupę części używanych w naprawdę zadziwiająco dobrym stanie, pewnie niestety część także kradzionych. Już nie pamiętam, bo musiałbyś moje posty wyfiltrować, ale za TURBO które i tak wymieniłem przy 400k km zapłaciłem może 500zł. Sterowniki, które zdarza się, że padają w tym silniku ok 100-200zł Komplet wtryskiwaczy ok 2 tys. (nie padają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że szukam już 3 miesiąc. Portale i grupy na Fb i benzyn jest śladowa ilość. Stoją 2 w okolicy ale to typowy autohandel od Niemca ale może warto przeczekać. Nie brać nic na siłe tym bardziej diesla jak się boję. 

Edytowane przez piotr1234543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi jedna od handlarza w mojej miejscowości. Założe temat. 

 

W dniu 3.05.2021 o 10:08, omega napisał:

 Tak czy siak, silnik bardzo udany, już tu pisałem, że pod względem ekonomiki, trwałości i bezawaryjności jeden z najlepszych silników diesla na świecie (jak nie number one), który jest obecnie produkowany. A ten jest. A to się także wiąże z tym, że masz kupę części używanych w naprawdę zadziwiająco dobrym stanie, pewnie niestety część także kradzionych.

a co z tym fap? po podejrzewam, że trzeba by go było w niedługiej przyszłości czyścić, wymienić. Jaki to jest autentyczny koszt? Do tego mam nadzieje, że wszystko naraz się nie posypie i czy raz w tygodniu jakaś trasa 30 kilometrów wystarczy aby minializować zużycie silnika przez krótkie odcinki i wypalenie tej sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr1234543 napisał:

czy raz w tygodniu jakaś trasa 30 kilometrów wystarczy aby minializować zużycie silnika przez krótkie odcinki i wypalenie tej sadzy.

Im auto ma większy przebieg i większości jeździ po mieście czy na krótkich odcinkach ;

     - tym okres pomiędzy wypaleniami fap-a się skraca coraz bardziej,

Jeżdżąc po trasie; 

   - wypalanie jest w granicach 1700 km do 2000 km,

 Jeżdżąc po mieście, czy na krótkich odcinkach ; 

   -  w granicach 400 km do 600 km, co jest wielkością niekorzystną/za często, tak dla fapa jak i silnika ( oleju ),

   -  przy jazdach krótkich i po mieście, należy odpowiednio/proporcjonalnie skrócić okres wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

 

   -  przy jazdach krótkich i po mieście, należy odpowiednio/proporcjonalnie skrócić okres wymiany oleju.

 

Jeżeli zakupię tą megankę to będę wymieniał co 10 tys. Realnie patrząc na ten model można użytkować ten model z fap 80% po mieście? Bo ja cały czas żyję jakimś starym przekonaniem, że taka jazda zaraz zniszczy silnik i będę żałował, że kupiłem dci. Czy istnieje duża możliwość zapchania się tego filtra w tym modelu 2011 r i  koszt wymiany na nowy kilka tys złotych? czy nawet jakby takie coś zaszło to tanim sposobem można to wyczyścić lub zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotr1234543 napisał:

czy nawet jakby takie coś zaszło to tanim sposobem można to wyczyścić lub zregenerować?

Cały internet jest z ogłoszeniami odnośnie regeneracji filtra w granicach poniżej 1 kPLN. Wystarczy, że raz na kilkaset kilometrów zrobisz trasę i zapomnisz o problemie z filtrem. 

Przy wymianie oleju musisz resetować przebieg do następnej wymiany by sterownik silnika nie stwierdzał nadmiernego rozrzedzenia oleju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz benzyny i ewentualnie gaz? Stary renówkowski 1.6 K4M spoko da radę. Prosty, trwały silnik. Jak to kolega Szwagier napomknął, to robisz trasy nawet nie rowerowe. Zresztą porządny rower to inna skala finansowa i inna bajka: Madone SLR 9 eTap | Trek Bikes (PL) to już faktycznie lepiej samochód. Regulacja takiego roweru przypomina strojenie fortepianu, mało kto potrafi. Ja potrafię :) ale jak kolega nie, to zdecydowanie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na osiągach. Ja starą benzynę kręcę max do 3 tys. Zależy mi żeby przejechać od punktu A do B. Wolę benzynę ale szukam 3 miesiąc i benzyna albo benzyna z gazem to są sporadyczne ogłoszenia w okolicach. Szukam megan i lagun. Była jedna meganka 1.4 tce z okolic ale szybko już była nieaktualna. Był jeden dalszy wyjazd po mondeo ale to była porażka. Wszystko pięknie a u mechnika całe zawieszenie do wymiany, duża korozja i wszystkie czujniki parkowania i cała prawa strona od bagażnika do końca drzwi kierowcy 500-1000 Um. Na dniach i tak zostaję bez auta bo mi się kończy przegląd i ubezpieczenie  mojej laguny 1.  Nie wiem może przeczekać jakiś czas. Ludzie radzą sobie bez aut. Z drugiej storny kusi takie dci jak przebieg oryginalny i auto na miejscu i pod nosem serwis aut Renault.  Być może takie auto by posłużyło i diesel zachęciłby żeby jeździć więcej :) W okolicy sa diesle bez fap /dpf ale przebiegi mają dużo większe. 

Edytowane przez piotr1234543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.6 robią spokojnie 500 tyś. Sam kiedyś sprzedałem z przebiegiem 293 tyś. Silnik bez większych problemów (dbanie o zmienne fazy i ich prawidłowa diagnostyka, cewki zapłonowe - zawsze warto mieć ze sobą na podmianę 1 szt., ale odkąd jeździłem na świecach Denso nie wymieniłem ani jednej sztuki), nigdy nie jechał na lawecie, zawsze odpalał nawet przy dużych mrozach. Silnik o prostszej budowie i trwalszy od sławnego 1.6 VW. 

Dbanie o silnik to nie tylko wymiana oleju do 10 tyś. (bo i po co gdy stosujemy markowy olej), ale również czyszczenie silnika od wewnątrz - cykliczne stosowanie płukanek. Nie będzie problemu jak opisywany kilka mieś. temu zawieszony zawór reg. ciśnienia oleju, hydraulika popychaczy zaworów, wycieki z uszczelnień.

Nie dziwię się, że 1.6 idą na wschód. 1.4 TCE omijaj tak jak 1.2.

Do @omega: jak często trzeba regulować luzy zaworowe w K9K? Z tego co kojarzę to silnik ma regulację luzów jak w maluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!