Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana tarcz hamulcowych tylnych Renault 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam wymienić tylne tarcze hamulcowe w Renault Megane III Grandtour, ale z tego co widzę na zdięciach to są one razem z łożyskami? 

Czyli bez warsztatu się nie obejdzie? 

 

Pozdrawiam. 

Teraz widziałem film z wymianą tarcz przy Renault Scenic, są to chyba te same tarcze i widać na filmie, że nie trzeba mieć prasy. 

Tylko zastanawia mnie czy da się odkręcić i odpowiednio dociągnąć tą śrubę zwykłą grzechotką? 

Posiadam też klucz dynamometryczny i jak by ktoś mógł podać moment dokręcenia tej tarczy to byłoby super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dodam tylko, że spokojnie sobie poradzisz. Tarcze proponuję te: Tarcza hamulcowa SNR KF155.110U Olsztyn - Allegro.pl  One są z łożyskami, także nic nie musisz oddzielnie kombinować. Ja akurat dynamometrów nie używam, ale kolega Aniewa moment Ci podał. Uważaj na klocki, są różne w zależności czy hamulec jest ręczny czy elektryczny.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, omega napisał:

Uważaj na klocki, są różne w zależności czy hamulec jest ręczny czy elektryczny.

Tarcze zamierzam kupić razem z klockami w komplecie. 

Przy zakupie podaje numer 3333 AUG z dowodu i powinno być dobrze? 

Hamulec mam ręczny na linkę. 

 

Niestety z Allegro nie będę korzystał, bo nie mam możliwości. 

Sklepy internetowe takie jak Ebay, Kfz Autoteile24. de 

Amazon też jest dobry jeżeli chodzi o dostawę i zwrot, ale ceny dość wysokie i mały wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no właśnie, myślę że chodziło koledze o tłoczki? Tak warto mieć taki zestawik za 50zł który tę czynność bardzo ułatwia.

To już jak pan sobie życzy. Warto pamiętać, że kupowanie kompletów jest trochę obciążone wadą "cwaniactwa" bo jak wrzucą lepsze tarcze, będą gorsze klocki i na odwrót. No, jakoś trzeba ten budżet firm kształtować.

To weź sobie te klocki: 13.0470-2740.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw do wkręcania /wciskania tłoczków. 

Mam nadzieję, że ztym nie będzie problemu. 

Z tego co pamiętam to trzeba kręcić w lewo, czy coś takiego? 

Odkręcić korek pod maską od płynu hamulcowego, bo to ułatwi cofnięcie się tłoczków. 

Ale mam nadzieję, że będą te tłoczki wciskane a nie wkręcane, bo z tymi wkręcanymi jest trochę strach, jak się tłoczek gdzieś przyblokuje. 

 

Kiedyś u mechanika, podobnież był ten zacisk zapieczony i po wysunięciu tłoczka nie dało go się wkręcić z powrotem, został uwięziony klucz w zacisku i musieli ciąć cały zacisk. 

Było to przy fiacie Stilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, kręcisz normalnie w prawo, jakbyś śrubę wkręcał. Przyrząd od razu powoduje też wciskanie tego tłoczka. Oczywiście odkręcenie korka nie spowoduje, że tłoczek będzie się lżej wkręcał natomiast w zbiorniczku będzie się podnosił poziom płynu. Dlatego jak masz go dużo odciągnij go i najlepiej zalej nowym i przepompuj go przez odpowietrzniki. Ja tak robię zawsze przy wymianie klocków. Bo raz, że odświeżasz płyn a dwa, że ruszasz śrubę odpowietrznika. Po kilku latach jej nie ruszania, to już lepiej jej nie ruszać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za informacje, bardzo pomocne. 

Pozdrawiam. 

Jeszcze jedno pytanie, czy zarówno z elektrycznym hamulcem ręcznym jak i na linkę występuje „sensor ABS”? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to zauważy ale spróbuję. 

Mam jeszcze dwa pytania 

1.Po czym poznać, że mam ABS w przy tylnych hamulcach

2. Przy zakupie tarcz i klocków, mam uważać tylko na klocki, jeśli chodzi o hamulec ręczny na linkę, bo taki mam? 

3. Niektóre tarcze występują z

sensorem ABS inne nie, do kupienia są tarcze z łożyskami lub nie, i z tego co widzę to te bez łożysk występują bez sensora ABS. 

4.Mnie interesują Tarcze z łożyskami, ale nie wiem czy mam na tylnich kolach ABS, czy może już wszystkie te auta mają ABS,a tarcze jedynie te które kupisz bez łożysk nie posiadają sensora ABS, bo pewnie ten sensor ABS znajduje się przy tych łożyskach?

Za odpowiedź z góry dziękuję 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz ABS i z tyłu.

Klocki Ci zaproponowałem. Indeks masz.

Tak, zdarzają się tarcze, gdzie nie ma koronki ABS i trzeba ją przełożyć. W tarczach które Ci zarekomendowałem, tego problemu miał nie będziesz. Pierścień jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wysyłają te tarcze np. do Niemiec? 

Znalazłem  też taką aplikacje AUTO DOC, co o niej myślisz? 

Jest tam dość tanio. 

Wic mam zdaje się komplet informacji potrzebnych mi do zakupu. 

Tarcze z sensorem ABS mogę kupić, ponieważ wszystkie auta mojego typu mają ABS z tyłu. 

Klocki muszę kupić do hamulca na linkę. 

Popatrzę ten sklep co mi podałeś, czy wysyłają za granicę. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!