Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link 2 - kilka pytań od świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pytanko do obeznanych kolegów, mam aktualnie wersję 7.0.24.166 - czy mogę od razu robić upgrade do 9.0.27.21x?

Jeśli nie to jaka kolejność między-wersji powinna być zachowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, stałem się ponownie właścicielem Megane, tym razem IV 2018😄. Ktoś kiedyś pisał na forum, że jest taka możliwość iż zamontowane mam radio z DAB+, niestety nie mogę odnaleźć twego wątku. Pytanie moje, jak to sprawdzić i jeśli jest tak, to jak aktywować ta funkcję w Rlink 2?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, no nie. DAB to funkcjonalność zapewniana także przez dodatkowy moduł sprzętowy R-Linka. Na ogół, jeżeli pojazd był skonfigurowany bez DABa, to nikt tego modułu nie pchał do R-Linka. Nawet płyta główna miała trochę inny projekt i przygotowane odpowiednie złącza.

Także aktywować można, ale najpewniej nie zadziała i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki panowie za podpowiedzi w wątku,  r-link zaktualizowany, fabrycznie w meg 4RS nie miałem wykupionego RS monitora- po przeróbce pliku odcisku pojawił się w toolboxie do ściągnięcia, zainstalowany, działa bez żadnych dodatkowych modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki ciekawy problem z Rlinkiem. Po zakupie auta zmieniłem język na polski wszystko sobie poustawiałem etc.

Teraz za każdym razem kiedy przychodzę do auta po np. 1 dniu nieużywania język na wyświetlaczu prędkościomierza mam francuski a na tablecie polski. Wie może ktoś o co kaman?

Drugą sprawą jest pojawiający się cały czas komunikat (jak na zdjęciu) w języku francuskim na tablecie. Czy wiecie koledzy jak to ustrojstwo wyłączyć?

 

IMG_20240128_100500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że mozesz aktywować usługi interaktywne. Pewnie poprzedni właściciel tego nie zrobił, więc CI przysługuje 3 lata korzystania za free.

Odnośnie zmiany języka to wygląda na jakąś usterkę radia albo akumulatora, że resetują się ustawienia. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że akumulator się skończył: ten samochód nie ładuje akumulatora zaraz po uruchomieniu silnika, tylko po iluś tam sekundach. To skraca jego życie.

Auto pochodzi z rynku francuskiego. Zawsze będzie powracać do języka pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkelc napisał(a):

1 dniu nieużywania język na wyświetlaczu prędkościomierza mam francuski

Musisz zmienić język w liczniku w rozumieniu "na stałe" . Robi to np. Clip, DDT4all, Maxiecu itp. W innym przypadku w razie spadku napięcia licznik przywraca język jaki jest w nim zapisany "fabrycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest nówka sztuka (ma 3 miesiące) bo poprzedni padł. Rzeczywiście wygląda jakby ustawienia się resetowały no jak np. zmienię tarczę zegara w profilu to dokładnie po tym czasie wraca do defaultowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!