Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link 2 - kilka pytań od świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aniewa napisał:
2 godziny temu, kecyrf napisał:

To jak będę miał interfejs to podłączam go do złącza w megance i odpalam ddt4all i tam zmieniam dane które mnie interesują?  

Zmienisz dane pod warunkiem, że połączysz z multimediami

W R-link 2 połączysz się każdym interfejsem posiadającym chip PIC18F25K80, bez żadnych przeróbek. Ja korzystam ze starego maxiecu

20211125_191902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, R-link to multimedia i jeszcze w żadnym samochodzie nie polączyłem się ELM 327 z multimediami bez przejściówki. Megane IV nie miałem okazji łączyć to nie powiem na 100 %, może się mylę. Niech kolega próbuje. Maxiecu posiada multiplekser i łączy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, nie łączyłem się z M IV i tu pewnie jest tak jak piszecie, żadna przejściówka nie jest potrzebna. W M II i M III z radiem i nawigacją ELM 327 nie łączy się bez przejściówki. To tak do wiadomości dla tych użutkowników co mają M III.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Maxiecu

Maxiecu tak, ale stary maxitest jest zwykłym elmem. Dlatego później zmienili nazwę, program na maxiecu 2 i interfejsy. Tak jak pisałem vgate 2 i 3 połączy się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aniewa napisał:

No nie wiem, R-link to multimedia i jeszcze w żadnym samochodzie nie polączyłem się ELM 327 z multimediami bez przejściówki. Megane IV nie miałem okazji łączyć to nie powiem na 100 %, może się mylę. Niech kolega próbuje. Maxiecu posiada multiplekser i łączy wszystko.

Megane IV nie ma multimediów na osobnym CANie. Połączysz się normalnie z Rlinkiem bez żadnej przejściówki. CAN Multimedia było w starszych reniach (np. Laguna 3, Megane 3) i tam była potrzebna przejściówka żeby wykryć sieć. Aktywowałem już różne opcje we wszystkich wymienionych modelach aut i są to potwierdzone informacje. 

Edytowane przez luxor1289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli coś takiego było by ok:

https://allegro.pl/oferta/usb-elm327-ftdi-uklad-pic18f25k80-obd2-interfejs-8752020049   

lub to (tylko tu nie ma w opisie czy jest chip PIC18F25K80)

https://allegro.pl/oferta/elm-327-interfejs-obd2-v1-5-usb-can-usb-10110331920

 

Z tego co widzę w android auto są tylko wybrane aplikacje, nie da się wszystkich wyświetlić. Żeby mieć youtuba to trzeba zrobić zrzut ekranu? Czy telefon musi być zrotowany, czy wystarczy jakaś aplikacja? Dźwięk z youtuba mam, ale utwory muszę wybierać w telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ddt4all w laptopie weź elma na usb. Pewne połączenie i nie zawiesi się. Na komórkę musi być dobry model bo Torque będzie działał z każdym a Pyclip lub Ecutweaker (ddt4all na androida) już nie z każdym.  PIC18F25K80 to konieczność, jak nie ma w opisie, że taki chip jest zamontowany to bym odpuścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 13:31, kecyrf napisał:

Z tego co widzę w android auto są tylko wybrane aplikacje, nie da się wszystkich wyświetlić. Żeby mieć youtuba to trzeba zrobić zrzut ekranu? Czy telefon musi być zrotowany, czy wystarczy jakaś aplikacja? Dźwięk z youtuba mam, ale utwory muszę wybierać w telefonie.

 

Żeby udostępnić ekran na Rlinku musisz mieć apkę na telefonie Screen2Auto. Roota nie potrzeba. Testowałem kilkukrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie. Jest jakaś nowa wersja lub jakiś update?

Z dnia na dzień przestał mi działać apple car play. Dodatkowo zauważyłem , że zmiana stacji pilotem przy kierownicy trwa wieki ...

Była jakaś aktualizacja iOS. Może to przez to? Wyzeruje dzisiaj telefon i zobaczymy czy to coś da.

Pozostaje nadal ta zmiana stacji. Reszta R-Linka działa płynnie.

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie w wątku po prawie rocznej przerwie. Byłem już tak blisko i kwarantanna przerwała moje działania (ciężki czas 17 dni w domu :)). Potem zima, nie było jakoś chęci, potem nie ja za bardzo użytkowałem renię więc też nie było kiedy, ale teraz biorę się do roboty. Mam pytanie co polecacie do zmian DDT4ALL, ja mam zamiar wyłączyć start/stop, włączyć doświetlanie zakrętów. Ale jak już się podłączę to może coś jeszcze pozmieniam. Czytałem że można zmienić jakieś parametry dźwięku jeśli chodzi o słuchanie muzyki, tylne kierunki w trybie audi (tak to przynajmniej nazywają, ale czytałem też że to nie możliwe). I ... coś polecacie jeszcze?

Mam jeszcze prośbę może ktoś podać instrukcję jak się działa w tym DDT4ALL (jak będę się łączył przez bluetootha), i jakie pozmieniać parametry do powyższych funkcji. Ja swoje notatki utraciłem to formacie dysku, a teraz przeglądam i nie mogę namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 07:05, sylwekdm napisał:

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt , 5.9 :!: - Prezes

 

Dzięki za wstawkę, to tych kierunkowskazów tylnych dynamicznych chyba nie da się zrobić? Bo tak czytam to musiałby być chyba ledowe, a meganka przed lift takich chyba nie ma, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!