Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link 2 - kilka pytań od świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem robione w Toruniu, jednak żadnych zmian za specjalnie nie ma - poza brzydkimi ramkami ? więc wątpię czy faktycznie warto. Nagram im co Ci nie działa i zrobią Ci aktualizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ojinau napisał:

To ze ASO to doskonale wiem

Tego nie napisałeś. Jaki problem wejść na stronę: https://www.renault.pl/znajdz-dealera.html poszukać i podzwonić? Ja tak zrobiłem, w jednym wołano 300 zł a w drugim zrobili za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto zapytać gdzie ktoś robił bo przynajmniej wiadomo że ludzie tam pracujący maja wiedzę jak to zrobić, w rrg Warszawa nie chcieli tego zrobic wcale, a jako ze auto już po gwarancji tym bardziej nie chcą, aktualizacje bardziej chce zrobić ze względu na full screen Apple car play No i przy okazji rs monitor jako gadżet i tryb race :-) 

Edytowane przez Ojinau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Czytam właśnie cały czas o R Linku i mam kilka pytań. Rozumiem że android auto jest od wersji 3.3, ja ma 2.2.19.300 (co widać za dodanym zdjęciu). Z tego co czytałem to ścieżka aktualizacji jest 2.2 do 3.3 dalej do 7, 8, 9. Mnie na razie interesuje wersja 3.3 i mam prośbę może ktoś podać namiar z instrukcją do takiej aktualizacji? Natknąłem też się na ogłoszenie gdzie było napisane że aktualizacja od wersji 2.2 jest na własną odpowiedzialność, czy jest z tym związane jakieś ryzyko?

20211120_055036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kecyrf napisał:

Mnie na razie interesuje wersja 3.3

Proszę:

https://megane.com.pl/topic/77339-rlink2-instalacja-ukrytych-aplikacji-dla-polski-poradnik-aktywacja-aa-na-wszystkich-r-linkach-poradnik/?do=findComment&comment=601692

Nie słyszałem, aby ktoś coś uwalił korzystając z tego linka.

Później aktywujesz Android Auto w deweloper mode.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sylwekdm, już jest nowy soft 3.3. Teraz żeby uaktywnić android auto i car play należy to zrobić w developer mode, które uruchamia się w sposób jak pokazano w załączonym pliku. Do tego miejsca wiem jak zrobić, ale po ukazaniu się developer mode (jak na załączonym zdjęciu, nie jest to z mojego auta, jeszcze tego nie robiłem) to już nie mam pojęcia i nie mogę nic znaleźć, może ktoś jeszcze pokierować co dalej?

 

 

20211121_173249.jpg

developer mode.jpg

f.jpg

Edytowane przez kecyrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne dzięki kolego. Android auto śmiga już u mnie. Przed uruchomieniem developer mode zmylił mnie środkowy screen z mojego poprzedniego posta gdzie nie było tych dwóch zakładek co mi wskazałeś. Widziałem to na forum chyba hiszpańskim, ale jak pisałem zmyliło mnie to co ja wklejałem powyżej (myślałem że trzeba wejść w jakieś opcje by to się pojawiło, ale to było od razu po uruchomieniu dm). Najważniejsze już mam teraz poczytam co tam ciekawego można jeszcze uruchomić (może coś kolega poleci?).

Czy ja mogę w mojej sytuacji zaktualizować oprogramowanie do wersji 9 (ja na 3.3 przechodziłem z wersji 2.2 i ponoć w tym przypadku da radę)? Czytałem że raczej tak tylko trzeba po kolei do 7, potem 8 i na końcu do 9?

Edytowane przez kecyrf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kecyrf napisał:

(może coś kolega poleci?)

Jak modyfikować to przy użyciu darmowego programu ddt4all, jest więcej opcji, a w developer mode - można coś niepotrzebnie kliknąć i mieć problemy.

https://lisandru.eu/automotive/ddt4all-hacks/ddt4all-all-modifications-for-megane-iv.html

 

13 godzin temu, kecyrf napisał:

Czy ja mogę w mojej sytuacji zaktualizować oprogramowanie do wersji 9

W ASO do wersji v7, później samemu do wersji v9. Proponuję pozostać przy v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2021 o 07:46, sylwekdm napisał:

Jak modyfikować to przy użyciu darmowego programu ddt4all, jest więcej opcji, a w developer mode - można coś niepotrzebnie kliknąć i mieć problemy.

No faktycznie poczytałem trochę i w ddt4all jest bezpieczniejsze i opcji więcej. To rozumiem że na początek muszę nabyć interfejs OBD2 i tu mam prośbę do kolegi, kolegów z forum może ktoś polecić sprawdzony interfejs do meganki bo na niemieckim forum się naczytałem się różnych rzeczy. 

Program ddt4all już ściągnięty i zainstalowany (myślę ze tu jest wszystko ok, też jakaś wersja od python27 jak w filmiku). To jak będę miał interfejs to podłączam go do złącza w megance i odpalam ddt4all i tam zmieniam dane które mnie interesują?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kecyrf napisał:

To jak będę miał interfejs to podłączam go do złącza w megance i odpalam ddt4all i tam zmieniam dane które mnie interesują?  

Zmienisz dane pod warunkiem, że połączysz z multimediami renault a normalnie ELM 327 nie łączy się z nimi. Potrzebna przejściówka wielokrotnie opisywana na tym forum.

Po uruchomieniu programu wybierasz port przez który program łączy się z interfejsem. Po zastosowaniu przejściówki wybierasz skanowanie CAN 2 wcześniej zaznaczając okienko, że jesteś świadomy możliwych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!