Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Awaryjne zamykanie drzwi przewidziano. ;-) Trzeba dobrze instrukcję przeczytać. ;) A tak na serio to u mnie koło zamka w drzwiach trzeba takie małe kółko kluczykiem przekręcić i blokuje wtedy zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwości zamkniecia autka bez prądu! Jedynie drzwi kierowcy da sie zamknąć.

Nie bardzo rozumiem. Skoro nie ma prądu to żadne drzwi się nie otworza nawet od wewnątrz z wyjątkiem kierowcy(przez kluczyk) i bagażnik (od tyłu przesuwając fizycznie dźwignię). Bagaznik po zamknieciu juz się normalnie nie otworzy a drzwi kierowcy mozna zamknąć kluczykiem. I auto mozna spokojnie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach bez ryglowania da się otworzyć drzwi od wewnątrz .

Ale przy pomocy kluczyka lub śrubokręta da się również wszystkie zamknąć jest to opisane w instrukcji pojazdu.(takie okienko przy każdym zamku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym zamykaniu auta kluczykiem i dziś postanowiłem to sprawdzić. Otóż zamkniętego auta nie otworze kluczykiem nie wiem dlaczego... Wsadzam kluczyk , kręce nim i żadnego efektu nie ma. Natomiast zamknąć można poprzez przekręcenie takiego kółeczka z boku drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wchodzisz na komunikat VIDANGE A PREVOIR wciskasz przycisk do kasowania przebiegów,(ten na obwódce prędkościomierza) napis VIDANGE A PREVOIR zacznie migać,cały czas trzymasz przycisk potem zmieni się na napis 30000 do kolejnej wymiany oleju, ten napis też będzie migać trzymasz tak długo aż przestanie ,to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Awaryjne zamykanie samochodu gdy niesprawna jest bateria w karcie (Scenic II Hand's Free):

- wsiąść (najlepiej na tylne siedzenie; później wyjaśnienie dlaczego tam)

- wcisnąć przycisk (z kłódką) centalnej blokady na konsoli obok dźwigni zmiany biegów

- wyjść przez tylne drzwi (koniecznie - przednie odblokują zamki!)

- zablokować te drzwi poprzez przekręcenie kluczykiem blokady w prawo (okrągły przełącznik na boku drzwi po ich otwarciu)

Wszystkie drzwi oraz klapa bagażnika są zamknięte.

 

PS. Oczywiście można blokować każde drzwi oddzielnie poprzez ten okłągły przełącznik na boku drzwi, ale co z klapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zamknąć wszystkie drzwi bez użycia karty wystarczy przytrzymać przycisk do otwierania/zamykania drzwi dosyć długo (10-15 sekund) aż usłyszy się działanie zamka, potem wystarczy zatrzasnąć drzwi i samochód zamknięty. Trzeba tylko uważać aby karta nie została w środku :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważone różnice w tych 2 sposobach:

1. (opisany przeze mnie) po otworzeniu drzwi kierowscy kluczykiem odblokowują się wszystkie drzwi i działa przycisk blokady (z kłódką)

2. (opisany przez kolegów) po otworzeniu drzwi kierowcy kluczykiem pozostałe drzwi są nadal zablokowane i przycisk z kłódką nie działa. Otworzenie drzwi np. tylnych od środka odblokowuje je ale tylko te - pozostałe nadal sa zablokowane.

 

Próbowałem wcześniej metody kolegi Rafalk83, ale miałem zatrzaśnięte drzwi kierowcy i ciągle mi odblokowywało. Tak więc działa (u mnie po 7 sekundach), ale konieczne jest OTWORZENIE DRZWI KIEROWCY, a dopiero później przytrzymanie przycisku z kłódką.

Metoda kolegi Nel nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - faktycznie napisałem zbyt skrótowo.

Jest tak jak podaje kolega Rafalk83

Ja dodatkowo używam tego sposobu jak jadę z pieskiem i potrzebuję na chwilę wyskoczyć bo przy tym zamykaniu przez przytrzymanie kłódeczki nie włącza się fabryczny autoalarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam

Mam pytanie co do automatycznego domykania szyb, co zrobić jeżeli po dwukrotnym naciśnięciu zamykania szyby sie nie zamykają? wszytskie szyby nie są przyuczone? i drugie pytanko dotyczące też szyb. Otwierać je można tylko przy włączonym silniku? Bo gdy wcisne przycisk start/stop tak aby wlaczylo się tylko zasilanie to działa wszystko oprócz szyb? da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam

 

Witam u mnie działa taki patent :

1. Otwieram samochód

2. Wkładam kartę do szufladki

3. Nie naciskając sprzęgła ani niczego innego wciskam i przytrzymuję przycisk start ok 10 s ,aż usłyszę trzask ( może ktoś mi powie co to za dźwięk )

4. Od tego momentu można sterować szybami

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!