Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na lewej manetce od jej czoła ma przycisk, to go przytrzymaj kilka sekund, dowiesz się czy można włączyć automat świateł.. Ale światła mijania zapalać się będą wówczas dopiero o zmroku lub w ciemnym garażu. Po wyjechaniu z niego za dnia, na pewno zgasną bez dodatkowych zabiegów i sposobów....

To samo z przyciskiem zamka centralnego na konsoli, przytrzymaj i czekaj na sygnał dźwiękowy.

Najlepiej zrób to z zapalonym silnikiem, by nie było już możliwości, że czegoś nie włączono lub przytrzymano w tej procedurze.

Jeśli będzie to możliwe to zadziała, jak nie, to nic tym nie zepsujesz, po co mamy gdybać, czy to możliwe czy nie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Ale z tego co wiem to on nie ma czujnika zmierzchu, chodzi mi o światła, które będą się włączały z automatu po "przekręceniu kluczyka" ?

A jak jest z tym zapłonem?

Ma tylko włożyć kartę i naciskać start/stop przez ok 10 sek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma automatu, to niby co miałoby te światła włączać???? Jeśli natomiast go posiada, a nie posiada przycisku na manetce, to prawdopodobnie można CLIP-em to włączyć na stałe. Właśnie przed chwila odpowiadałem w temacie o podobnie działającej instalacji czyli takie też istnieją.

http://megane.com.pl/topic/32980-swiatla-do-jazdy-dziennej-a-swiatla-fabryczne-drogowe/page__p__257451__fromsearch__1#entry257451

Co zaś tyczy się samego włączania zasilania urządzeń w środku (szyby) bez zapłonu silnika, to karta w slot i nacisnąć START.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to o co chodzi, przecież mówię, żeby światła wyłączały i włączały się z zapłonem.

O takie coś mi chodzi.

Co do włączenia samego zapłonu; wtedy zaczyna grać radio, nie ma już blokady kierownicy? Wystarczy raz nacisnąć, bo ktoś pisał, że trzeba trzymać 10 sek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są kłopoty z tym zapłonem,a więc tak:

Po włożeniu karty do czytnika i naciśnięciu Start/Stop włącza nam się tylko zasilanie,można wtedy opuszczać szyby,działa nawiew,włącza się radio itp.

A żeby włączyć zapłon to są 2 metody:

1.Tak jak kolega mówi,włożyć kartę do czytnika i przytrzymać Start/Stop,nie wiem czy prze 5 czy 10 sekund ale nam się włączy w końcu zapłon.

2.Troszkę szybsza metoda,karta do czytnika,wrzucamy na bieg,wciskamy hamulec nożny i naciskamy Start/Stop,to tak samo jakbyśmy chcieli odpalić auto tylko że wrzucamy bieg.

Co do blokady kierownicy,po włączeniu zasilania nie odblokowuje się kierownica,dopiero jak się załączy zapłon.

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza opcja wymieniona wcześniej dzieli się jeszcze na 2 podfunkcje:

(tak to przynajmniej działa w moim Sceniolu drugim)

1

-karta w slot

-krótkie naciśnięcie START, bez dotykania pedałów.

Włączamy tym zasilanie do elektrycznych szyb i radia.

Nadmuch nie działa oraz blokada kierownicy nadal zablokowana.

Wyłączamy także krótkim kliknięciem w START/ STOP

2

-karta w slot

-wciskamy START/STOP i trzymamy około 10 sekund, także nie dotykamy pedałów

Odbezpiecza się kierownica, działają szyby, włącza się nadmuch, gra radio, zapalają się kontrolki silnika tak jak przed zapłonem, po chwili kontrolki samoczynnie gasną, wszystko pozostałe nadal pracuje.

Wyłączamy poprzez dwukrotne naciśniecie START/STOP.

Nie wiem jak to się ma do sterowania lusterkami i ich składania przy tych opcjach, bo nie sprawdzałem.

 

Jeśli chodzi o samo radio, by grało, to można go włączyć nawet nie posiadając karty w slocie, a przy HF karta poza zasięgiem anten, czy też z wyciągniętą baterią.

Po prostu trzeba nacisnąć ON/OFF na panelu radia.

Wszystko poza radiem będzie w tym czasie pozbawione zasilania

Działa wtedy, gdy radio grało w czasie ostatniego wyłączania zapłonu, wyjmowania karty z czytnika.

Jeśli go wcześniej świadomie wyłączyliśmy, nie włączy się w ten sposób i będzie potrzebna karta.

Sprawdzone na oryginalnej instalacji, bez przeróbek w celu podtrzymania funkcjonalności radia.

Oczywiście po 20 minutach radio samo się wyłączy, informując nas wcześniej słyszalnym w głośnikach podwójnym dźwiękiem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Czujnik zmierzchu musi być wyłączony. Pokrętło świateł mijania w manetce ustawione "on" na stałe. Światła gasną po wyłączeniu silnika, wyjęciu karty i otwarciu drzwi kierowcy. Zapalają się po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MII p.I jest tylko dla kierowcy, nie wiem jak po lifcie...

 

Jest też w PH1 i tu mam właśnie problem.

Jak kupowałem samochód to pas pasażera piszczał jak nie był zapięty a po kilku miesiącach przestał.

Sprawdzałem wtyczkę w podłodze i jest ładna, sucha ale na wszelki wypadek poprawiona kontaktem. Bez skutku.

Jeśli dobrze widziałem to u mnie nie ma kabla od zewnątrz (albo nie zauważyłem). Jaka może być inny powód nie działania przypomnienia o pasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączeniu silnika, wyjęciu karty i otwarciu drzwi kierowcy

Nawet karty nie trzeba wyjmować z czytnika. Wystarczy silnik wyłączyć i drzwi otworzyć.

Często tak się przytrafiało jak robię za kierowcę rodziny i czekam na kogoś na parkingu z wyłączonym silnikiem, nie opuszczając auta. Wówczas światła gasiłem otwarciem i ponownym zamknięciem drzwi.

Teraz jak mam włączony automat świateł na stałe i zaklejony czujnik nad lusterkiem, to w takich przypadkach jak pozostaję w aucie, światła gaszę przez chwilowe przełączenie z "zera" na postojowe i ponownie na "zero", lub otwarcie drzwi. Ale to jak wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien masz rację. Karty nie trzeba wyciągać, ale jak nie wysiadam z auta, a drzwi są otwarte, to słyszę "pi... pi... pi...". Dopiero jak wyciągnę kartę to jest cisza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!