Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy temat. Z elektrycznych rzeczy w aucie dwie mnie trochę denerwują, więc może ktoś znałby jakiś trik mogący zmienić ten stan rzeczy. Mianowicie:

- Gdy mam włączoną klimatyzację i otworzę dach, to muszę następnie ręcznie ją wyłączać zmniejszając prędkość wentylatora do minimum, bo inaczej będzie chłodziła atmosferę ile wlezie. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że po otwarciu dachu automatycznie się wyłącza oraz wraca do zapamiętanych ustawień po jego zamknięciu.

- Czy da się przywrócić normalny brzęczyk informujący o pozostawionych światłach jak w każdym innym samochodzie zamiast samoczynnego wyłączania ich po otwarciu drzwi? Pojadę wieczorem, zaparkuję auto nie wyłączając świateł manetką, więc wyłączą się same. Tutaj problemu nie ma. Natomiast rano ruszę i światła same się włączą niepotrzebnie jeżeli nie zwrócę uwagi na ustawienie manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo proszę was o pomoc.

otóż coś dziwnego stało się z moim automatycznym hamulcem ręcznym w scenicu. przestał się sam spuszczać po dodaniu gazu lub przy ruszaniu.Nie zapala mi się żadna kontrolka typu service itp. Po wyłączeniu samochodu hamulec sam się automatycznie zaciąga. (spuszczam go ręcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Wielkie dzięki gojgien. sprawdziłem, opuściłem ją na "dół" i już wszystko działa.

Co do miejsca umieszczenia mojego zapytania to pomyślałem, że może jest jakaś sztuczka, która włącza lub wyłącza automatyzm :)

Jeszcze raz WIELKIE dzięki :P

 

P.S. jakoś nie mogę tego problemu o którym pisałeś znaleść. czy mógłbyś mi jakoś pomóc??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. jakoś nie mogę tego problemu o którym pisałeś znaleść. czy mógłbyś mi jakoś pomóc??

popatrz tu: http://megane.com.pl/topic/17042-komunikat-check-parking-brake/page__view__findpost__p__251003

Więcej info, wcześniej w tym wskazanym temacie.

Przy okazji jeszcze sprawdź co w Regulaminie jest napisane w temacie cytowania bezpośrednio poprzednich postów.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam chciałbym się podłączyć i zapytać o taki element w mojej megii II nie gaśnie wyświetlacz komputera i kontrolka od ręcznego świeci się cały czas po zamknięciu samochodu i rozładowuje akumulator.Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadając system HANDs FREE da sie nie gasić auta a jednocześnie go zamknąć ?

Nie da się tak zrobić. Nawet w wersji bez systemu Hands Free takiej możliwości nie ma. Testowałem to osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PASSATY tak mają kluczyk składa się z dwoch części nie raz widziałem jak koleś rozdwajał pilot silnik chodził a on wychodził zamykał autko centralnym i mykał szybciutko po gazetę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponownie pytanie odnosnie szyb w MeganeII Przy kazdym otwarciu szyby na max trzeba ja ponownie przyuczac jak po odłaczeniu akumulatora.Czy jest na to jakis sposob dziekuje z gory za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!