Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

przytrzymuję przycisk start ok 10 s ,aż usłyszę trzask
Włacza się zapłon i puszcza blokada kierownicy (i to jest ten trzask)
ale zapłon włącza sie natychmiast a nie po 10s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, pisząc "zapłon" miałem na myśli właśnie włączenie elektroniki( jak w autach ze zwykłą stacyjką po przekręceniu kluczyka) a nie uruchomienie rozrusznika. Mniejsza o to.

Działa to tak: przyciskam przycisk start i pierwsze co się dzieje, natychmiast odblokowuje się kierownica (trzask), potem zapalają się kontrolki( to jakieś pół sekundy później) itd.

Natychmiast to właczają się tz.akcesoria a zapłon włącza się z chwilą wyłaczenia blokady kierownicy
czyli natychmiast? ;-) . Przynajmniej u mnie :->
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare stacyjki z kluczykiem miały trzy położenia kluczyka - 1.akcesoria , 2.zapłon , 3.rozrusznik.

W megi II mamy tak jeżeli nie naciśniemy hamulca ani sprzęgła a karta jest w wsadzona to jak naciskam "start" - natychmiast uruchamia się akcesoria (np.radio,wentylator) a dopiero po 7sekundach zapłon (zapalają się kontrolki,odblokowuje się kierownica) rozrusznika nie da się uruchomić bez wciskania pedałów. Sprawdź dobrze!

Nazwy "akcesoria" i "zapłon" oraz "rozruch" są nazwami umownymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megi II mamy tak jeżeli nie naciśniemy hamulca ani sprzęgła a karta jest w wsadzona to jak naciskam "start" - natychmiast uruchamia się akcesoria (np.radio,wentylator)
to się zgadza.
a dopiero po 7sekundach zapłon (zapalają się kontrolki,odblokowuje się kierownica)
trzymasz wcisnięty start?

Ja co prawda w przypadku, o którym pisałem albo po prostu uruchamiałem auto, albo był na biegu a miałem wciśnięty hamulec. Nie pamiętam czy jest jakaś różnica jeśli nie wcisnę wcale pedałów (to znaczy, czy kierownica się nie odblokowuje natychmiast). W tych dwóch przypadkach pierwsze co się dzieje to odblokowuje się kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, fakt, różnice wynikają z wciśnietych, bądź nie, pedałów ;-) . Przy wciśniętym blokada odblokowuje natychmiast, bez wciskania nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie.W scenicu III funkcja zamykania, blokowania drzwi odbywa się również w momencie oddalenia się od samochodu z kartą HF. Czy ktoś zastanawiał się nad możliwością zastosowania tej funkcji w scenicu II z HF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
u mnie zarówno z przodu jak i z tyłu i w lewej i w prawej jest 5 pozycji <ok>

a ja u siebie nie czuje 5 pozycji tylko 3 i mam pulsacyjne otwieranie(nie zamykają mi się na "puls") pewnie po prostu kwestia czasu...

 

[ Dodano: 2011-04-05, 14:23 ]

U mnie przy wyłączonym silniku nie można sterować szybami. Włączając zapłon (czyt. wkładając kartę i naciskając start bez użycia jakiegokolwiek pedała) mam dostęp tylko do radia i centralnego zamka. Do szyb muszę zawsze odpalić silnik. Mam fabryczną instalację elektryczną w aucie, bez żadnych modyfikacji.

w taki sposób włączasz zasilanie kabiny a zapłon włącza się wklądając kartę i trzymając przycisk aż odblokuję się kierownica i zaświeci kilka kontrolek na tablicy (ok 5sek. może dłużej)

 

[ Dodano: 2011-04-05, 14:52 ]

...

 

A w wersjach ze szklanym dachem, dach sie rowniez zamyka. Sprawdzone w dwoch Megane II dzis :(

dasz mi sprecyzowaną instrukcję? tak się składa, że mam taką a pierwsze słysze o tym...

 

[ Dodano: 2011-04-05, 15:12 ]

Zrobiłem sobie test mode i wyświetlił mi się błąd "panne capteur temp. eau" (jęz. francuski), w słowniczkach, które były wrzucane na forum nie ma tego błędu(przynajmniej nie znalazłem).

 

Mam problem z szybkami, bo chciałem zrobić sobie, żeby mi się zamykały po krótkim "mocnym" wciśnięciu przycisku od zamykania i mam tak, że otwierają mi się wszystkie szyby po krótkim wciśnięciu ale zamknąć już się nie chcą w ten sposób, próbrowałem "przyuczyć" je ale nic to nie daje, robiłem to na włączonym zapłonie i włączonym samochodzie. Ogólnie to szyby mi nie działają jak nie jest włączony zapłon, jedynie od razu po wyłączeniu samochodu jak nikt "nie rusza drzwi".

 

Chciałbym też aby mi ktoś sprecyzował temat z oświetleniem drogi do domu, zrobiłem tak, że pociągnąłem manetką tak jak bym chciał mrygnąć światłami (wyłączyłem sobie automatyczne światła), wysiadłem, zamknąłem samochód i nic... powtarzałem to pare razy... NIE WIEM CZY TO KOMUŚ POMOŻE ALE MAM SOFT 9.05 o ile dobrze zapamiętałem ciąg cyfr :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!