Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 coupe GT 220


Jawor13

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, CzechuXX napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

F4R jest blokiem silnika, reszta różni sie diametralnie jak np 2.0 T 204 KM w lagunie jak GT 220 jak i RS , różnica tłoki, cylindry, dolot powietrza, układ chłodzenia, skrzynia, układ napędowy półosie , jak i samo koło zmiennych faz w TCE 180 jest w innych już go nie ma :) o układzie jezdnym czy hamulcowym nie wspominając.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak zadałem pytanie i otrzymałem pomocną dłoń należy też napisać coś o oględzinach. Ogólnie samochód nie malowany oprócz maski. 

Moim zdaniem nie wady a minusy:

- Lakier prawie na całym aucie wymaga grubego odświeżenia. Ogólnie bardzo zaniedbany. Pokuszę się nawet o stwierdzeni że pomalowania na nowo. 

- wnętrze jak na auto z takim przebiegiem i tym roczniku stan dostateczny (słabo)

- felgi do odnowienia. 

- przedni grill posiadał ślady klejenia i był popękany w paru miejscach

- drzwi pasażera posiadały dwa wgniecenia na środku wielkości 5 złotówek 

- po odpaleniu chodził równo jednak lekko drżał (czytałem że ten typ tak ma - chyba że się mylę)- menu na kompie i navi po niemiecku }

Teraz plusy

- układ jezdny cichy nic nie stuka

- po puszczeniu kiery jedzie prosto

- reakcja na gaz natychmiastowa - ładnie się wkręcał. 

- Wszystkie szyby oryginalne

- posiada zdjęcia auta w Niemczech uszkodzonego - przed naprawą 

- silnik zimny jak przyjechałem

- sprzedający uprzejmy i kontaktowy. 

Konkluzja

Jeżeli ktoś szuka GT220  i nie kasy na stan idealny czyli jakieś 70 tyś. zł to ten egzemplarz jest spoko. Sądzę że jak się włoży jakieś 7-8 tyś. zł to będzie świetnie odnowiony i przygotowany do eksploatacji. Zaznaczam że jest to moja subiektywna ocena, jeżeli ktoś pojedzie oglądać może mieć inne odczucia. 

W trakcie jazdy zadzwoniłem do ASO renault w Lesznie ."Proszę Pana mogę umówić na przyszły tydzień" myślę kuwa to ja mam wiedzieć że za tydzień pojawi się renault który mnie interesuje w pobliżu Leszna i umówić się już na przyszłość moim zdaniem SICK . Druga opcja była SKP najbliższa no i też zrezygnowałem przy oględzinach. Sprzedający miał ich ramki od tablicy rejestracyjnej :D . Po oględzinach moich i tak nie zamierzałem go kupić z  uwagi na budżet i tak został naciągnięty do tych 40 tyś zł a jeszcze dodatkowo inwestować tez nie mam. Ogólnie za tą cenę do renowacji spoko.

Pan handlujący samochodami na ten nie wystawia VAT marża gdyż to jego prywatny samochód. Nie wiedziałem że tak jest czyli dodatkowo 800 zł jeżeli US przyjemnie cenę 40 tyś zł za średnią rynkową. 

 

Edytowane przez Jawor13
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sztuka na celowniku.

[url=https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-519022409-100-bezwypadkowy-gt220-salon-pl-1-uzytkownik-bose-ID6E1a8J.html#208ab3739e[/url]

Może ktoś oglądał. Może ktoś by chciał obadać temat zanim przyjadę. Sprzedawca mówi, że bezwypadkowy oryginalny lakier na całości), salon Polska, cały czas w jednej rodzinie, serwisowany.  Wygląda super. Jednak podobno z powodu słabego aku sypie błędami. Błędy są usuwane i jak się odpala na boosterze po jakimś czasie i znowu pojawiają się błędy. Czy jest to możliwe, że jak aku się rozładuje do końca to komputer sypie błędami. Właściciel nie chce inwestować w auto, tak samo jak komis bo to nie jest ich. Czy jest szansa, że po wymianie aku na nowe błędy nie będą wyskakiwać ?? Czy to raczej wróżenie z fusów ? 

Z uwagi na małą ilość wersji GT nawet o mocy 180KM zastanawiam się nad RS. Jednak obawiam się, że w tym budżecie nic ciekawego nie znajdę. 

Te sztuki pewnie za tanie żeby były dobre ?

[url=http://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-rs-250-km-ID6E7sVW.html[/url]

 

Ten fajnie wygląda, ale z 5 tysi poza moim zasięgiem 

[url=http://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-rs-265km-zobacz-foto-i-opis-idealny-stan-zamiana-CID5-IDHkePq.html?reason=observed_ad[/url]

 

ten sam samochód w innym ogłoszeniu tylko w innej miejscowości ten wystawiony w Rybniku - powyżej z Kielc 

[url=https://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-rs-sport-zamiana-CID5-IDLGAeA.html?reason=observed_ad[/url]

Pierwszy raz spotkałem się z taki przypadkiem. 

Może ktoś coś wie o fajnej sztuce wersji GT w budżecie ok 40 tyś. 

Fajne sztuki są z silnikami 1.2 TCE jednak boję się o awaryjność tej jednostki. 

Ostatni link poprawiony 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jawor13 napisał:

Jednak podobno z powodu słabego aku sypie błędami. Błędy są usuwane i jak się odpala na boosterze po jakimś czasie i znowu pojawiają się błędy. Czy jest to możliwe, że jak aku się rozładuje do końca to komputer sypie błędami. Właściciel nie chce inwestować w auto, tak samo jak komis bo to nie jest ich. Czy jest szansa, że po wymianie aku na nowe błędy nie będą wyskakiwać ?? Czy to raczej wróżenie z fusów ? 

Częściowo to prawda. Należało by podjechać z naładowanym, sprawnym akumulatorem, żeby to zweryfikować, bo może być mina, ale samochód godny uwagi ze znaną historią. Może ktoś z W-wy Ci w tym pomoże. Jeśli się dodatkowo podłączy do obd to już pełen sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Sprzedający bardzo kontaktowy i skory do pomocy. Poinformował mnie od razu o wyskakujących błędach. Chociaż mógł nie mówić i udać głupa, że tego wcześniej nie było. Sądzę, że jakby ktoś podjechał z podłączeniem do OBD nie było by problemów. Stoi już miesiąc w tym komisie. Tak jak mówiłem sprzedawcy Toruń - Warszawa nie jest daleko ani blisko, jednak żeby się przejechać i wrócić na pusto to daleko. Fajnie jakby się znalazła osoba z Wa-wy która ma pojęcie o renault. Na pewno odwdzięczę się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwne trochę, bo każdy kto chce sprzedać auto boi się błędów na desce, a tu wiedzą że to wina akumulatora i go po prostu nie wymienią? 300-400zl przy aucie za 45 tys? Dla mnie to jest olewka, albo inny powód. Gdyby to auto kosztowało 4,5 tys zł to byłaby inna rozmowa.

RS-a w tych pieniądzach bym się trochę obawiał - bardzo dużo aut po wypadkach mniejszych lub większych, zupełnie inne zawieszenie (wyższe koszty eksploatacji), bardzo twarde zawieszenie no i fakt, że te auta mają dawać frajdę z jazdy i tą frajdę komuś dawały przez 11 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!