Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


Alsjone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

jestem zupełnie nowa na forum i nie wiem czy temat może już był taki poruszany. Mam taki problem. Jestem włascicielka Mégane III z 2013 silnik 1.5 dCi 110 przebieg to 137 tys.  Auto zakupiłam u delera Renault jako pozostawione w rozliczeniu. Było także u nich przez cały czas serwisowane. Dwa razy zmieniany był olej, tuż po zakupie i teraz po 10 tys. W trakcie wymiany mechanik sprawdził mi czy czasem nie ma metalu w nim gdyż słyszał że ta jednostka ma problemy z panewkami. Niestety na magnesie znalazły się opiłki. Moje pytanie jest takie czy faktycznie może to być od panewek, brak innych objawów?Jaki jest koszt takiej wymiany i czy warto bo padła sugestia o rozważeniu sprzedania auta? Będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość w stosunku do tego że baba pyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie ma problemu z panewkami. Opiłki w paliwie są z drugiego stopnia pompy wtryskowej.  Można zrobić płukane układu zasilania, ale niekoniecznie 

 

Niewątpliwie należy zawsze wymieniać filtr paliwa.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Alsjone napisał:

Będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość w stosunku do tego że baba pyta

Obecna "baba" sięga po coraz najwyższe eksponowane stanowiska w świecie;

  - jest wiceprezydentem USA,

  - jest kanclerzem Niemiec przez 16 lat,

  - jest przewodniczącą Komisji Europejskiej,

58 minut temu, Alsjone napisał:

W trakcie wymiany oleju- mechanik sprawdził mi czy czasem nie ma metalu w nim 

gdyż słyszał, że ta jednostka ma problemy z panewkami.

Niestety na magnesie znalazły się opiłki.

Mechanik słyszał, że dzwonią ale nie wie w którym kościele;

  - problemy z panewkami miały megan II/1,5 dci do roku 2006,

  - co nie przesądza, że jakiś orzeł eksploatujący auto mógł doprowadzić do takiego stanu;

        - wymieniając olej co 30.000 km,

        - stosując nie oryginalne filtry oleju,

        - dając po garach zaraz po rozruchu,

Należy zdjąć miskę olejową ( jeżeli to prawda ) i sprawdzić panewki;

Godzinę temu, Alsjone napisał:

Moje pytanie jest takie czy faktycznie może to być od panewek, brak innych objawów?

   - operacja wymiany panewek korbowodowych - to niewielka kwota,

   - po wymianie ;

       - wskazane jest sprawdzić ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku, na biegu jałowym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jabrze napisał:

Opiłki w paliwie są z drugiego stopnia pompy wtryskowej

Koleżanka pisze o prawdopodobnych opiłkach w oleju a nie w paliwie. Tak, że nie ma sensu zaczepiać układu paliwowego. 

@Alsjone przy tym przebiegu nie powinno być najmniejszych problemów z panewkami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

 

bardzo dziękuję za odpowiedzi. Przyznam szczerze że jak czytałam artykuły dotyczące panewek to w większości użytkownicy słyszeli metaliczny dźwięk lub zupełnie charakterystyczny klekot. Tutaj tego nie ma, jeszcze nie ma. A może jakieś podejrzenia co to może być? Może ktoś już miał coś podobnego? Poprosiłam mechanika aby wysłał mi zdjęcia tego co wyciągał z oleju. IMG_20210925_184618.thumb.jpg.6b16234c49d925975b979ab12a752274.jpg

IMG_20210925_184625.jpg

Edytowane przez Alsjone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać sukcesywnie olej co 12-15 tyś lub raz w roku i nie martwić się o te insynuacje. Przy tym wymiana wszystkich filtrów. Ja przejechałem służbowym M3 prawie 300 kkm i ten samochód dalej jeździ mając ponad 400. Miał tylko wymienione wtryski po zapchaniach. Pierwsza turbina jeszcze żyje. Bardzo dobrze dopracowane silniki w przeciwieństwie do 1,6 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!