Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelnienie koła zmiennych faz rozrządu kzfr


henek14

Rekomendowane odpowiedzi

W zestawie do rozrządu 7701471629 są dwa simeringi, jeden na wałek ssący z kzfr a drugi na wałek wydechowy. Wymiary tych simeringów znalazłem w jednym z katalogów z neta 

Zimering - 130427537R   28x47x5,5

Zimering - 130427537R   33x47x5,5

Wystarczy zmierzyć zewnętrzną średnicę osi koła KZFR i odpowiedni pierścień założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

   1/ simmering 28 x 47 x 5,5 wciska się do końca i on uszczelnia wałek rozrządu,

   2/ następnie możliwe są dwa warianty ;

        a/ zmiana nowego kzfr ( jak na filmie );

              - z zamontowanym simmeringiem 34x47x5,5, który uszczelnia bezpośrednio KZFR,

Z zestawienia wymiarów wynika, że obecnie w nowszych silnikach zmodernizowano budowę głowicy;

   - co poskutkowało możliwością zlikwidowano dla wałka ssącego simmeringu ; 28 x 47 x 5,5,

   - pozostawiając simmering 34x47x5,5  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołnierz kzfr, który nakłada się na wałek ma 34 mm 

W dniu 5.01.2022 o 21:29, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Sprawa rozchodzi się tylko z wałkiem ssącym na ktorym jest kzfr. Auto megane 3 2.0 tce 180 km 2011 rok 

IMG_20220105_215628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, henek14 napisał:

Ten simmering który zakładam na wałek i wciskam w głowice ma takie wymiary jak podałeś - 28x47x5.5

Widocznie ten idzie na wałek wydechowy. Na ssący załóż simering o wymiarze  34x47x5,5 i będzie ok.:-D Czemu od razu nie zmierzyłeś średnicy kołnierza? Sam byś rozwiązał problem z doborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aniewa napisał:

Widocznie ten idzie na wałek wydechowy. Na ssący załóż simering o wymiarze  34x47x5,5 i będzie ok

Interesuje mnie tylko i wyłącznie uszczelnienie walka do którego jest przykręcony kzfr. Czy na jego drodze powinny być dwa simmeringi czy jeden bo już totalnie zgłupiałem, co chwilę ktoś twierdzi że są dwa a za chwilę że jeden ?

Może od początku - na wałek ssący ten z kzfr nakładam simmering o wymiarach 28x47x5,5, wbijam go do końca... I co dalej? Czy zakładam to kzfr bez simmeringu na tym kołnierzu czy z simmeringiem o wmiarach 34x47x5,5? 

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz sprawę prostą jak drut. Zakładasz do głowicy na wałek ssący simering o wymiarach 34x47x5,5 i na to koło KZFR bez żadnych dodatków.. Koło dokręcasz śrubą, zakręcasz zaślepkę i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam że tak dopytuje tyle razy i zawracam gitarę, ale posrany mechanik założył na wałek ssący simmering o wymiarach 28x47x5,5 a następnie na kołnierz kzfr simmering 34x47x5,5 i kurde tak to skręcił.... Brak słów 

Dla pewności ten właściwy simmering 34x47x5,5 który powinien być zamontowany na walku ssącym to taki? 

IMG_20220105_223727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko wiem i to, że jak samemu nie zrobisz to dupa. No i jak nie zaczerpniesz info z forum ? Dzięki wielkie za pomoc ?

E

Podsumowując:

Wałek ssący - simmering 34x47x5,5 i na to kzfr bez zadnego simmeringu na jego kołnierzu 

Wałek wydechowy - simmering 28x47x5,5 i na to koło zębate również bez zadnego dodatkowego simmeringu. 

 

Dziękuję za pomoc ?

 

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!