Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju - obudowa termostatu 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Silnik mocno ulany olejem w okolicach obudowy termostatu. Po zdemontowaniu obudowy termostatu na uszczelce były faktycznie miejsca na których widać ślady przeciekania.

Założyłem nową oryginalną uszczelkę i wyciek na zewnątrz ustąpił, powstał za to wyciek oleju do płynu chłodzącego (wcześniej też był tylko może mniej się mieszało bo więcej oleju szło poza obudowę na zewnątrz). Odkręciłem obudowę aby sprawdzić czy czasem uszczelka się nie podwinęła ale była na swoim miejscu ale w obudowie termostatu pełno zmieszanego oleju z wodą.

Dokręciłem mocniej i kilka razy zalałem układ wodą aby przepłukać, ale cały czas ta sama sytuacja.

 

Proszę o informację czy czynność wymiany tej uszczelki jest tak skomplikowana, że popełniam jakiś błąd czy ten silnik to taka tandeta?

 

Czy każdy z was przy tej wymianie używa klucza dynamometrycznego i dokręca śruby wg. kolejności? Podejrzewam, że dużo osób dokręca na wyczucie.

Edytowane przez Mikke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia styku uszczelki z blokiem Muso być czysta i gładka. Raz użyta uszczelka nie nadaje się do ponownego montażu. Ja wymieniałem raz tą uszczelkę na koloru niebieskiego. Obudowa ma być dokręcona określonym momentem - nie wiem jakim, ale sądzę że około 10 Nm i śruby,  tak jak głowica, dokręcane w określonej kolejności- może ktoś ma takie dane.

Czy obudowa nie jest przypadkiem pęknięta?

Jeżeli długo jeździłeś z olejem w ukladzie to w płynie będzie się pojawial jeszcze długo. Ja sukcesywnie odnawiałem ze zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, uszczelka nowa oryginalna. Powierzchnia bloku odtłuszczona zmywaczem do hamulców, były mocne zgrubienia więc usunięte delikatnie papierkiem ściernym.

Pęknięcia na obudowie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!