Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

@jacob1342 oczywiście. To nie ryzyko, to pewność. Takie jest odwieczne prawo natury. To tak jakbyś w rybnym pytał czy ta ryba ma ości. Ma bo Bóg tak chciał. W przypadku klocków to też jest prawo natury i fizyka. Klocek - materiał ścierny. Możesz pomyśleć o hamulcach ceramicznych ale to już są dużo większe koszty. Wtedy pylenie też jest ale pył jest jasny i go tak nie widać no i jest go mniej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pbet radzisz, ja mam z przodu ceramiczne firmy ATE 13.0470-7266.2 tylko tak, trzeba pamiętać, że jak klocki ceramiczne (twarde) to tarcza normalna. Jak chcemy tarczę nawieraną/nacinaną to klocki dobieramy miękkie. Też podzielę się doświadczeniem, że takie klocki gorzej hamują, tak mniej przyjemnie jakby gumowo. Nie wiem jak to określić. Natomiast nie pylą i na dłużej wystarczają co akurat dla mnie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z rybą, każda ma ości, tylko jedna więcej, a inna dużo mniej.

Warto spróbować klocki TRW z serii DTEC. Pylą zdecydowanie mniej, ciche, a o trwałości dopiero się przekonam - obecnie mam z przodu. W planie miałem założyć klocki Jurid White, ale nie mam dostępu do nich. Do drugiego Megane na wiosnę założę chyba dla porównania z ATE Ceramic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony mogę polecić ceramiczne klocki Jurid White - zrobiłem już na nich jakieś 20tyś km i żadnych problemów.

felgi czyste i tarcze bardzo mało się zużywają. montowałem cały zestaw przó/tył tarcze ATE i klocki jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to my nie wiemy. Tak samo jak nie wiesz czy na targu kupujesz oryginalne buty czy podrobione. Sprzedawca niby "renomowany" więc można się skusić.

Dlaczego nie chcesz zestawu sygnowanego przez Renault od sprzedawcy, którego wklejał kolega?

Dnia 5.01.2019 o 23:17, Lelupi napisał:

Za tyle to praktycznie kupisz zestaw z logiem Renault, więc po co szukać coś innego.

np tutaj https://www.renault-czesci.pl/

Wiele osób poleca ten sklep. Ja również kilka rzeczy już tam kupowałem i zamierzam nadal to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spawn44 zmienił(a) tytuł na Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!