Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc o fabryczym zestawie mam na myśli ten:
http://www.renault-czesci.pl/Renault-Megane-III-Laguna-III-Zestaw-Tarcz-Hamul(3,184,102).aspx
http://www.renault-czesci.pl/Klocki-ham-przod-Megane-Fluence-Duster-orygin(3,184,311).aspx
Nie wiem co było oryginalnie wkładane, pewnie zależy to w dużej mierze od fabryki, jak w ogóle jest nazwa firmy co do nich robi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku globalnych producentów, którzy oferują części pod swoim własnym logo jak również sprzedają innym firmą, które wkładają to do swoich pudełek i sprzedają niekoniecznie taniej.

Wszystko zależy od toku produkcji, jeżeli można usunąć oryginalne oznaczenia to się je usuwa, ale nie zawsze się da (formy wtryskowe itp.).

Używa się wtedy naklejek które przykrywają niechciane logo.

Liczy się pokrycie rynku w katalogu.

Nie wspomnę tu firm z Dalekiego Wschodu które skutecznie używane są jako poddostawcy. Tak więc np. taki Bosch może kupować z firmy x i sygnować produkt swoim logo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Lionel2000 napisał:

Jak ktoś nie lubi przepłacać to polecam sklep Martec LINK.

Z tymi oryginałami to radzę uważać i przyglądać się co jest wybite jako "metal marking". 

Ciekawy sklep, dzięki za link. Używasz tych tarcz Rotingera? bo akurat nie miałem styczności tak samo jak z klockami sieger?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że np w powyższym przypadku niby cena atrakcyjna ale gdzieś z tyłu głowy jest myśl że jakość też niestety idzie za ceną. Jak coś jest o 200zł tańsze to trochę jest to podejrzane. Nie wiem co akurat o tych zamiennikach myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakość nie bierze się z niczego, ale obecnie nawet renomowane firmy dużo kombinują żeby ciąć koszty. Tak więc powstają linie tanich produktów.

Ja kierowałem się opiniami z forum BMW bo wiadomo, że Oni najlepiej testują :660_skull_crossbones:.

Moje tarcze dobijają właśnie do 20 tyś. km i nie zaobserwowałem bicia, jest natomiast głośno podczas ostrego hamowania z dużej prędkości (uroki nacinanych tarcz).

Ponadto marka Rotinger należy do Unionparts, warto poczytać w linku jak to się teraz robi LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze wszystko fajnie, dobrze by było jakby się wypowiedziało więcej użytkowników tych tarcz /ew klocków. Ja ogólnie zawsze starałem się kupować tarcze i klocki jednego producenta, miałem średnie doświadczenia z mieszaniem tych dwóch podzespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacablue 550 zł za 2 tarcze z łożyskami i pierścieniami ABS można przeżyć. Same łożyska jakby luzem kupował to pewnie ze 120 zł za sztukę. Oczywiście boli, że łożyska nie są osobno no ale cóż... francuska fantazja.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spawn44 zmienił(a) tytuł na Megane 3 2014r Grand Tour wymiana Tylnych Tarcz

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!