Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika - Megane 2. 1.4 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim . Zauważyłem że w mojej Megane jest dość luźny silnik a nawet za bardzo gdy ruszam go ręką cały chodzi przód tył widać że poducha dość mocno pracuje . Podczas jazdy również czuć że macha silnikiem . Obstawiam że jest zerwana choć na pierwszy rzut oka nie widać uszkodzeń . Ale nie to jest problem . Zakupiłem nową poduchę biorę się za wymianę podstawiamy lewarek delikatnie silnik blokuje i klops nie mogę odkręcić poduchy ponieważ gdy ja odkręce to silnik mi spadnie nie wiem jakim cudem ale nie ważne czy silnik podlewaruje czy nie to podczas odkręcania poduchy cały czas leci na dół i to dosyć mocno . Na necie są filmy ale z 1.6 pod maską i tam jest wszystko ok ja mam 1.4 i coś tu musi być inaczej . Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki olejowe w obu przypadkach są raczej takie same i wymiana również taka sama. Silniki te są bardzo podobne do siebie, nawet rozrząd ten sam.

Silnik trzeba solidnie podeprzeć z możliwością jego unoszenia.

Jak osobiście wymieniałem taką poduszkę w Clio II 1.2 16V i najadłem się sporo strachu robiąc taką wymianę na parkingu. Tamten silnik był lżejszy.

Widziałem jak do wymiany rozrządu mechanicy wykręcali tą poduchę i silnik wisiał na obu pozostałych. Nie widziałem jak z powrotem ją montowali.

Da kompletu wymienić również tylną poduszkę bo od jej zużycia zaczyna się niszczyć ta olejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpierasz silnik za miskę olejową i idzie :). Wymieniałem już nie raz te poduszka. i w L2 gdzie miałem 1.8 i w 1.5dci i ostatnio dwa razy wyciągłem w peugeocie 307 1.6.

Silnik podparty i tak się trochę rusza bo pracuje na innych poduszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja podparłem silnik za miskę . Podlewarowałem z 1cm żeby lekko zeszła ale podczas odkręcania cały czas silnik opadał w końcu zrezygnowałem , myślałem że coś źle robię bo silnik wisiał na ostatniej śrubie na końcówce gwintu 

Nie problem w tym że się rusza tylko zamiast śruby się odkręcać a silnik na lewarku by spoczął to on cały czas w dół . Gdy lewarkiem chciałem go podnieść myślę za mało podniosłem to podnosiła się cała buda . Głupi nie jestem wiem jak wygląda miska olejowa w końcu sam wymieniam olej to podstawy wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Poduszka silnika - Megane 2. 1.4 16v

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!